Політичні «мігранти» в складі ОВК Рівненщини

Дата: 10.09.2014
politykaВ рамках кампанії моніторингу Позачергових виборів народних депутатів України 2014 р. спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА провели аналіз складу окружних виборчих комісій в розрізі суб’єктів їх подання, починаючи з парламентських виборів 2012 р.
 

Нами виявлено, що одні й ті ж члени окружних комісій протягом виборів 2012-2014 рр. працювали у виборчому процесі від різних партійних структур. 
 
Зокрема голова окружної виборчої комісії № 155 Наталія Величко на парламентських виборах 2012 р. була рядовим членом комісії на цьому ж окрузі від  Християнсько-демократичної партії України. Під час президентських виборів 2014 року представляла діючого Президента України Петра Порошенка. А у склад ОВК на позачергових виборах народних депутатів України 2014 року подана вже від Політичної партії Українська платформа «СОБОР».
 
Майже аналогічна ситуація складається ще з двома членами ОВК:
Кухарчук Тетяна Анатоліївна у 2012 році  – член ОВК від Християнсько-демократичної партії України, а у 2014 році – подана від депутатської фракції партії «УДАР».
Кондрачук Сергій Юрійович – на виборах народних депутатів України 2012 року був головою окружної виборчої комісії 154 округу, поданий знову ж таки від Християнсько-демократичної партії України. Під час Президентських виборів 2014 року – представник Петра Порошенка, але вже на 153-му окрузі.  На цих виборах Сергій Кондрачук наразі є членом ОВК 153-го округу, поданий від політичної партії «УДАР».
 
Участь у роботі ОВК 152-го округу вже втретє бере участь Лариса Павлівна Дем’янова. У 2012 році на посаду рядового члена ОВК вона була подана від фракції Блоку Юлії Тимошенко, під час цьогорічних президентських виборів представляла інтереси кандидата Петра Порошенка, а на позачергових виборах народних депутатів України – Політичної партії Українська платформа «Собор».
 
Зоя Пилипівна Бурець , теж має значний досвід роботи в ОВК. У 2012 році – на посаді члена комісії, подана від Української Народної Партій. У 2014 р. під час президентських виборів – працює вже від імені кандидата Юлії Тимошенко. Наразі є членом комісії, поданим від депутатської фракції «Батьківщина».
 
Пацко Любов Іванівна вже вдруге бере участь у організації виборчого процесу. Під час виборів Президента України 2014 року подана від кандидата Сергія Леонідовича Тигібка. Наразі є членом ОВК 153-го округу від партії «Нова політика».
 
На думку Громадянської мережі ОПОРА це може свідчити, що з однієї сторони провідні політичні партії шукають людей з досвідом для делегування їх до складу ОВК, а з іншої – використовують «технічні» партії для збільшення свого представництва у складі окружних виборчих комісій.
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08

 
 
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА