В адміністративному приміщенні виявили агітпродукцію ВО «Свободи» (ВІДЕО)

Дата: 06.10.2014
svobodaУ фойє приміщення, де знаходиться Рівненська районна державна адміністрація та Рівненська районна рада спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили факт зберігання агітаційних матеріалів політичної партії ВО «Свобода». Серед агітаційної продукції присутні біля десяти пакунків з газетами, стіл та намети політичної сили. Голова райадміністрації, а також кандидат в депутати до Верховної Ради України від політичної партії ВО “Свобода” Олексій Бучинський не може пояснити, звідки взялась агітпродукція в приміщенні.

 
«На першому поверсі приміщення, де знаходиться Рівненська районна адміністрація знаходяться різні установи, організації, кафе, редакція газети – структури, які не мають відношення до адміністрації. Зараз йде період виборів, ясно, що агітаційних матеріалів буде багато, багато буде роздаватися та розноситись. Як саме газети там з’явилися, мені невідомо» – пояснює ситуацію Олексій Бучинський.
 
Нагадуємо, Олексій Бучинський очолює районну державну адміністрацію з квітня 2014 року. У 2010 році обраний депутатом до Рівненської міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода». У 2012 році на довиборах в Рівненську обласну раду, переміг на мажоритарному окрузі у місті Рівне і став головою фракції ВО “Свобода” вже в обласній раді. Наразі Олексій Бучинський балотується до Верховної Ради України по списку політичної партії ВО “Свобода”.
 
 
Громадянська мережа ОПОРА зазначає, Закон України «Про вибори народних депутатів України» містить у собі обмеження щодо використання приміщень. У відповідності до ч. 4 ст. 74 вищезгаданого Закону забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності, а згідно ч.22 ст.74 «кандидатам у депутати забороняється використовувати для проведення передвиборної агітації службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи».
 
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.