В с. Ромейки, Володимирецького району бюлетені зберігали в сільського голови

Дата: 26.10.2014
В с. Ромейки, Володимирецького району (155-ий виборчй округ) зафіксовано одразу два порушення. Спостерігач ОПОРИ в 06.50 прибув на дільницю № 560096. Дільниця була закритою. В 07.15, коли мало розпочатися перше засідання, на дільниці члени ДВК були відсутні. Спостерігач підійшов до сільської ради с. Ромейки, де знайшов голову, міліціонера та декілька членів ДВК. В цей час члени ДВК перекладали бюлетені з сейфу сільської ради в переносний сейф, з метою подальшої їх доставки до дільниці. За словами голови ДВК бюлетені вони отримали ще в четвер 23 жовтня. Чому бюлетені знаходились в сільського голови, члени ДВК пояснити не змогли.

 
Відповідно до закону до дня голосування бюлетені повинні знаходитись на дільниці в опломбованому сейфі, який відкривається в присутності  членів ДВК та спостерігачів. Опломбований сейф охороняє черговий представник міліції.
Дільниця розпочала свою роботу із запізненням – о 08.20. 
Також спостерігач ОПОРИ зазначає, що член ДВК намагалися видати бюлетені голосуючим  без пред’явлення відповідних документів. Після зауваження спостерігача, члени ДВК почали перевіряти паспорти. 
 
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.