Відповіді на питання громадян до чиновників

Дата: 26.05.2011

27 квітня у центрі Рівного відбувся захід “Публічний запит – громада хоче знати”, організований ОПОРОЮ для збору питань від громадян до чиновників Рівненщини. Членами організації було зібрано понад сто питань, які пізніше було згруповано та надіслано до міського голови, голови облдержадміністрації та прокуратури. Відповіді на звернення громадян, що входили до компетенції чиновників, висвітлено нижче. Від прокуратури відповіді не надійшло.

 

 

Міська влада Рівного:

1.      На які потреби витрачено кошти сплачені мешканцями будинку №1 по вулиці Костромській у ЖКП «Покровське» протягом 2008, 2009, 2010 років? (вкажіть конкретно суми і на що вони були витрачені).

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Питання щодо використання коштів квартирної плати направлено в ЖКП “Покровське” для розгляду по суті у відповідності до Законів України “Про звернення громадян” та “Про інформацію”.

 

2.      Чи враховувалися при розрахунку тарифів на перевезення у міському електротранспорті та маршрутних таксі Рівного показники середнього розміру заробітної плати мешканців міста? Яким чином їх відображено у тарифах? Якщо цей показник не враховувався, то чому?

Не враховувалися, оскільки Методичні рекомендації розрахунку тарифів затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 71 від 25.03.2008 та наказом Мінтрансу України № 1175 від 17.11.2009 не передбачають таких узгоджень.

 

3.      Коли відремонтують дорогу у дворі будинку по вулиці Кавказька,1? Вказати дату запланованого ремонту згідно з графіком проведення ремонтних робіт.

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Ремонт дворової території на вул. Кавказькій, 1 у 2011 році виконуватись не буде.

 

4.       Коли відремонтують дах будинку по вулиці Кавказька, 1? Вказати дату запланованого ремонту згідно з графіком проведення ремонтних робіт.

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Ремонт покрівлі житлового будинку № 1 на вул. Кавказькій в 2011 році виконуватись не буде.

 

5.      Яким чином та на підставі яких документів здійснюється зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів міста Рівного?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Прийом дітей в дошкільні навчальні заклади міста здійснюється відповідно до ст.14 Закону України «Про дошкільну освіту», п. п. 6,7,8,9,10 «Положення про дошкільний навчальний заклад» та основних положень Статуту кожного закладу, наказу управління освіти від 27.04.2010р. № 157 «Про упорядкування прийому дітей в дошкільні навчальні заклади».

Здійснює прийом дітей до дошкільного закладу керівник протягом календарного року на підставі заяви батьків, або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Для прийому дітей до дошкільного закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається:

–   спеціальні групи, заклад – висновок психолого-медико-педагогічно: консультації;

–   санаторні групи, заклад – висновок територіального лікувально -профілактичного закладу чи тубдиспансеру;

–  направлення управління освіти.

Формування новостворених груп проводиться наприкінці навчального року (ІІ-й тиждень травня).

Упродовж року (щомісячно до 15 числа) спеціалістами відділу дошкільної освіти проводиться аналіз комплектації груп, фактичного відвідування дітьми закладу та узагальнюються дані про наявність місць у дошкільних закладах міста.

Також інформацію про прийом дітей та наявні місця в дошкільних навчальних закладах ви можете отримати за телефоном 22-32-09 (управління освіти, каб.34 вул.Соборна, 30 та на сайті управління освіти www.rosvita.at.ua в розділі «Нормативно – правова база»).

6.      Скільки коштів виділено з бюджету на фінансування програми молодіжного житлового кредитування у 2008, 2009 та 2010 роках? Куди витрачено кошти?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Впродовж 2008-2010 років з бюджету міста Рівного на надання пільгового довготермінового кредиту громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла Рівненському регіональному управлінню Фонду виділено 2549,255 тис.грн.

По роках: 2008 рік – 1580,114 тис.грн., в тому числі 230,000 тис.грн. кошти спеціального фонду; 2009 рік – 969,141 тис.грн., в тому числі 219,600 тис.грн. – кошти спеціального фонду; у 2010 році кошти не виділялись. За вказані кошти надано 7 пільгових довгострокових кредитів громадянам на будівництва житла. Кредити отримали наступні категорії громадян: багатодітна сім’я, три сім’ї – працівники бюджетної сфери, три сім’ї – молоді вчені.

 

7.      Що зроблено міською владою для забезпечення доступності центральної частини Рівного для людей з обмеженням у русі та людей з особливими потребами у період з 2009 по 2011 рік?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Повідомляємо, що на виконання рішення Рівненської міської ради від 28.12.2006 № 422 «Про програму забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення м. Рівного на 2006-2010 роки» підприємствами житлово-комунального господарства облаштовані входи в приміщення пандусами для інвалідних візків та кнопками виклику персоналу. Також розміщені візуальні засоби для своєчасного орієнтування в просторі.

 

8.      Коли буде проведено капітальний ремонт даху будинку по вулиці Чебишева, 16? Вказати дату запланованого ремонту згідно з графіком проведення ремонтних робіт. Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Капремонт житлового будинку № 16 на вул. Чебишева за кошти міського бюджету не планується.

 

9.      Які заходи прийняла влада для того, щоб усунути факт вимагання коштів (примусових благодійних внесків) у лікарнях Рівного?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

В лікувально – профілактичних закладах м. Рівного підготовлені інформаційні стенди для відвідувачів та пацієнтів, де кожен бажаючий має можливість ознайомитись з постановою КМУ від 04.08.2000 № 1222 «Про затвердження Порядку отримання благодійних пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування». Вказані телефонні «гарячі лінії» управління охорони здоров’я та головних лікарів лікувально – профілактичних закладів міста для вирішення проблемних питань, в т.ч. і благодійних внесків.

З головними лікарями лікувально-профілактичних закладів міста проведено оперативні наради щодо виконання Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» та збереження вимоги добровільності у отриманні благодійних внесків .

В 2010 році управління охорони здоров’я ініціювало прес-конференцію зі ЗМІ щодо використання коштів в лікувально-профілактичних закладах, отриманих від благодійних фондів.

 

10.  Які заходи здійснено місцевою владою для підтримки спортсменів, що представляють Рівне та область на міжнародних змаганнях?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Розпорядженням міського голови від 12.12.2007 року №2277-р затверджено положення про стипендії міського голови кращим спортсменам і тренерам міста. Відповідно до цього положення щорічно з січня місяця виплачується 5 (п’ять) щомісячних стипендій міського голови розміром 70% мінімальної заробітної плати кращим спортсменам міста і 5 (п’ять) щомісячних стипендій кращим тренерам міста.

Рішенням Рівненської міської ради від 7 червня 2007 року №763 «Про затвердження розмірів одноразових грошових винагород спортсменам вищих категорій та їхнім тренерам» затверджено розміри одноразових грошових винагород з коштів міського спеціального фонду спортсменам вищої категорії.

Рішенням Рівненської міської ради від 25 вересня 2008 року №1822 «Про затвердження розмірів одноразових грошових винагород спортсменам-інвалідам та їхнім тренерам» затверджено розміри одноразових грошових винагород з коштів міського спеціального фонду спортсменам-інвалідам та їхнім тренерам за результатами виступів на офіційних міжнародних змаганнях.

 

11.  Скільки коштів виділено на фінансування ДЮСШ «Рівне» у 2009 та 2010 роках? Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

В підпорядкуванні виконавчого комітету Рівненської міської ради перебуваються 6 (шість) дитячо-юнацьких спортивних шкіл, на фінансування яких в 2009 році з міського бюджету становило 4526739 грн., в 2010 році -4929910 грн.

 

12.  Що влада планує зробити з аварійною спорудою та земельною ділянкою в парку імені Шевченка (кафе Домінус) та літнє дитяче кафе?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

З травня 1995 року між ДКП «Міське об’єднання парків культури і відпочинку» та ПП «Домінус» було укладено договір оренди нежитлового приміщення, за яким Орендодавець передав, а Орендар прийняв для здійснення торгівельної діяльності приміщення кафе «Вітерець» загальною площею 34,7 кв.м. та нежитлове приміщення танцювального майданчика загальною площею 30,6 кв.м., озташовані на території парку культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка. Договір діє до 03.05.2015 року. На сьогоднішній день адміністрацією ДКП «Міське об’єднання парків культури та відпочинку» вивчається питання щодо можливості розірвання Договору Оренди з ПП «Домінус», так як лише після розірвання договору оренди, ДКП «Міське об’єднання парків культури та відпочинку» зможе розібрати аварійні споруди.

Земельна ділянка в парку імені Т.Шевченка входить до складу земельної ділянки, наданої в постійне користування ДКП «Міське об’єднання парків культури та відпочинку» для обслуговування парку культури ім.Т.Шевченка (державний акт на право постійного користування землею від 14.06.2007 № 030758300017).

 

13.  Коли буде проведено капітальний ремонт будинку по вулиці Макарова, 38 (згідно календарного плану здійснення ремонтних робіт)? Які заходи прийняті владою для усунення витікання води у підвалі цього будинку та заміни електропроводки? Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

В 2011 році заплановано виконати частковий капремонт внутрішньобудинкових інженерних мереж житлового будинку № 38 на вул. Макарова.

 

14.  Скільки коштів витрачено з міського бюджету на ремонт доріг у 2008, 2009 та 2010 роках?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

2008   рік-4389,1 тис. грн.;

2009   рік – 9629,0 тис. грн.;

2010   рік- 12820,1 тис. грн.

 

15.  Коли будуть побудовані дитячі майданчики в районі вулиці Грабник?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Не планується влаштування дитячого майданчика в районі вулиці Грабник.

 

16.  Чому відсутні смітники на території Гідропарку? Коли їх там поставлять?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Територія гідропарку на даний обслуговується 1111 «Торговий центр Д».

 

17.  Коли буде здійснено ремонт під’їздів у будинках по вулиці Степана Бандери?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

В 2011 році планується виконати поточний ремонт під’їздів в житлових будинках № 33-а (IV-й під’їзд) та № 59 (Ш-й під’їзд) на вул. Ст.Бандери.

 

18.  Коли буде реставровано парк біля міського палацу дітей та молоді?

Реконструкція парку біля міського палацу дітей та молоді бюджетом поточного року не передбачена.

 

19.  Коли дитячій музичній школі № 1 буде передано будинок №49/51 по вулиці 16 липня? Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Приміщення у будинку за адресою вул. 16 Липня № 49/51 в даний час займають структури управління праці та соціального захисту населення. Після переведення структур в інше приміщення буде вирішуватись питання про передачу дитячій музичній школі №1 імені М.Лисенка.

 

20.  З яких причин і хто ініціював об’єднання двох музичних шкіл міста Рівне?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

За дорученням міського голови, управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому запропонувало ряд заходів, спрямованих на покриття дефіциту бюджетних призначень на 2011 рік. Серед них і реорганізація шляхом злиття двох однотипних комунальних закладів – дитячої музичної школи №1 ім. М.Лисенка та дитячої музичної школи №2. Злиття стосувалось би лише об’єднання двох дирекцій та адмінперсоналу дитячих музичних шкіл в одну структуру.

Управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому дане питання виносити на розгляд Рівненської міської ради не буде.

 

21.  Коли буде виконаний капітальний ремонт даху будинку №2 по провулку О. Вересая в місті Рівне ?

Капремонт покрівлі житлового будинку № 2 на провулку Вересая в поточному році виконуватись не буде.

 

22.  Чи відповідає дійсності інформація про наміри закрити онкологічний диспансер? Чому це хочуть зробити?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

КЗ «Рівненський обласний онкологічний диспансер» – лікувально -профілактичний заклад обласного підпорядкування. Інформація про його закриття не відповідає дійсності.

 

23.  Чому збільшилася ціна на проїзд в міських маршрутках?

Підвищення вартості проїзду у міських маршрутках відбулось через зростання вартості палива на 40,6% (10.06.2008р. – 6,40 грн.; 01.04.2011р. -9,00 грн.), ріст мінімальної заробітної плати на 86,4% (2008р. – 515,00 грн.: 2001р. – 960,00 грн.), витрати на технічне обслуговування, заміну мастил зросли на 46,6% (2008р. – 750,00-870,00 грн.; 2011р. – 1300,00 грн.), вартість автошин зросла на 64,5% (2008р. – 850,00 грн.; 2011р. – 1400,00 грн.).

 

24.  Чому гральні автомати не винесені за межі міст? Чому ці заклади не закривають? Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

З 25.06.2009 відповідно до Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» в Україні забороняється гральний бізнес та участь в азартних іграх. Контроль за дотриманням цього закону покладено на правоохоронні органи.

 

25.  Чому в місті влада не бореться з хаотичними стоянками, особливо в дворах житлових будинків?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Відповідно до інформації ВДАІ з ОАТ м. Рівне та ATI ВДАІ УМВС України в Рівненській області законних підстав для заборони стоянки та руху транспортних засобів на дворових територіях житлових будинків немає.

 

26.  Де можна отримати коляску для інваліда?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Інваліди забезпечуються безкоштовно технічними та іншими засобами реабілітації (інвалідні візки, палиці, милиці, оснащення тощо) в управліннях праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації фактичного місця проживання відповідно до вимог «Порядку забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і формування відповідного державного замовлення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.2008 року № 1015.

Згідно з п. 8, 40 «Порядку …» інвалід має право безоплатно забезпечуватись технічними засобами реабілітації на підставі висновку медико-соціально експертної комісії (МСЕК) з оформленням індивідуальної програми реабілітації (ІПР) або лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичних закладів (ЖК) одночасно не більш, як двома кріслами колісними: кімнатним і дорожнім, зокрема кріслом колісним з електроприводом (за наявності медичних показань) на відповідно встановлені терміни (інвалідні візки кімнатні – 4 роки; інвалідні візки дорожні – 3 роки; візки з електроприводом – 8 років).

Для постановки інвалідів на облік для подальшого забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації необхідно подати в управління праці та соціального захисту населення наступний перелік документів:

1)     Копія ідентифікаційного коду;

2)     Копія паспорта 1,2,11 сторінки;

3)     Копія довідки МСЕК;

4)     Копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів, які отримали групу інвалідності після 01.01.2007 );

5)    Копія висновку ЛКК щодо визначення необхідності забезпечення
засобом реабілітації;

6)  Копія пенсійного та пільгового (за наявності) посвідчення.
Копії подаються з відповідними оригіналами.

Крім того, в разі звернення інваліда, видаються направлення на проходження комісії для визначення доцільності забезпечення візком з електроприводом Таким чином, інвалідними візками з електроприводом забезпечуються інваліди у яких згідно з висновком обласної МСЕК є медичні показання для їх отримання та відсутні протипоказання до керування, тобто, за станом здоров’я потребують забезпечення даним засобом пересування і здатні ним керувати. Інвалідний візок з електроприводом видається в разі відсутності у користуванні автомобіля, отриманого через органи соціального захисту.

Забезпечення дітей-інвалідів інвалідними візками здійснюється у відповідності до поданих в управління праці та соціального захисту населення документів:

1)   Копія ідентифікаційного коду одного з батьків та дитини;

2)   Копія паспорта 1,2,11 сторінка одного з батьків та свідоцтва про народження дитини;

3)   Копія висновку ЛКК – корінець для дитини-інваліда;

4)   Копія індивідуальної програми реабілітації (для дітей – інвалідів, які отримали групу інвалідності після 01.01.2007 р.);

5)    Копія висновку ЛКК щодо визначення необхідності забезпечення
засобом реабілітації;

6)   Копія пенсійного посвідчення для дітей-інвалідів;

7)     Довідка з ЖКП про склад сім»ї або копія будинкової книги з
реєстрацією дитини в м.Рівне.

Копії подаються з відповідними оригіналами.

Забезпечення здійснюється згідно черги по мірі надходження в управління відповідних технічних засобів.

При повторному зверненні для забезпечення технічними засобами реабілітації необхідно подавати лише медичний висновок щодо визначення необхідності у даному засобі реабілітації.

За відсутності технічного засобу реабілітації відповідної модифікації, інваліди можуть бути тимчасово забезпечені іншим засобом реабілітації, наявним в Пункті прокату технічних засобів реабілітації управління праці та соціального захисту населення.

Інваліди, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом, що настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання забезпечуються технічними засобами реабілітації за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

 

27.  Коли буде вирішено проблему несправності каналізації у будинках на вулицях Кропивницького та Гетьмана Виговського?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Міським бюджетом кошти на ремонт каналізаційних мереж приватних житлових будинків не передбачаються.

 

28.  Коли в місті, зокрема, в його центральній частині будуть встановлені безкоштовні або платні громадські вбиральні?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 В центральній частині міста є вбиральні.

 

29.  Як вплине на роботу обласного водоканалу його переведення на баланс міста? Чи буде влітку гаряча вода?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

На роботу обласного водоканалу його передача в комунальну власність міста ніяким чином не вплине.

Крім періоду проведення ремонтно-профілактичних робіт теплопостачальними підприємствами.

 

30.  На підставі яких документів навпроти пам’ятника Марії Несвицької влаштовано платну стоянку без виходу на тротуар, а навпроти зупинки заборонена знаками та розміткою? Куди йдуть кошти від платних стоянок автомобілів?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Навпроти пам’ятника Марії Несвицької платна стоянка відсутня.

Кошти від платних стоянок автомобілів в частині місцевого збору за паркування транспортних засобів перераховуються у міський бюджет, а решта коштів є доходами підприємств, що надають послуги з паркування транспортних засобів.

31.  Коли буде проведено ремонт дороги по вул. Орлова?

Планується в 2011 році.

 

32.  Чому на офіційному сайті Рівненської міської ради не розміщують всі проекти рішень, рішення  міської ради та розпорядження міського голови? Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Проекти рішень, рішення міської ради та розпорядження міського голови розміщуються на сайті Рівненської міської ради, якщо не містять персональних даних чи конфіденційної інформації. Усі проекти рішень які потребують обговорення – тобто регуляторні акти, оприлюднюються на сайті Рівненської міської ради та в тижневику «Сім днів» за місяць до часу їх розгляду. З вступом в дію Закону України «Про доступ до публічної інформації» оприлюднення рішень виконавчих органів буде проводитись відповідно з вимогою п.3 ст.15 даного закону.

33.  Чому ви агітуєте за створення ОСББ в будинках, які потребують капітального ремонту?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Тому, що вважаю це доцільним з огляду на .відсутність коштів у державному бюджеті.

34.  В разі створення в будинку ОСББ, чи виділятимуть кошти з міського бюджету на проведення капітального ремонту? Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Частково.

 

35.  Які зупинки громадського транспорту були зроблені за кошти перевізників? На яких умовах вони це робили?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Зупинки громадського транспорту за рахунок коштів перевізників не будувались.

 

36.  Що отримають мешканці Рівного після відкриття заводу з переробки сміття, оскільки в планах інвестора звозити сміття і з інших міст?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Покращення екологічної ситуації та вирішення питання сміттєзвалищ.

 

37.  Яким чином відбуватиметься фінансування ремонтних робіт стадіону «Авангард» після передачі на баланс Рівненської обласної ради?

Питання фінансування ремонтних робіт стадіону «Авангард» після передачі на баланс Рівненської обласної ради можна буде вирішити тільки у випадку передачі стадіону на баланс Рівненської обласної ради.

 

Обласна влада:

38.  Яким чином організовано харчування дітей у Рівненських школах та дошкільних навчальних закладах міста? Хто і на яких умовах здійснює постачання продуктів для міських закладів освіти (вказати дату проведення тендерів, найменування учасників та умови, запропоновані переможцями тендеру)?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Питання організації харчування у загальноосвітніх навчальних закладах Рівненської області (постачання продуктів харчування, проведення тендерів, тощо) знаходиться у компетенції органів місцевого самоврядування.

 

39.  Яким чином організовано харчування дітей у школах та дошкільних навчальних закладах Володимирецькому районі Рівненської області? Хто і на яких умовах здійснює постачання продуктів для закладів освіти Володимирецького району Рівненської області (вказати дату проведення тендерів, найменування учасників та умови, запропоновані переможцями тендеру)?

40.  Яким чином організовано харчування дітей у школах та дошкільних навчальних закладах Зарічанському районі Рівненської області? Хто і на яких умовах здійснює постачання продуктів для закладів освіти Зарічанського району Рівненської області (вказати дату проведення тендерів, найменування учасників та умови, запропоновані переможцями тендеру)?

41.  Які підприємства постачають продукти у школи та дошкільні навчальні заклади Рівненської області (вказати назву підприємства та школу, яку воно обслуговує)?

 

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

На виконання пункту 11 частини першої статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» здійснюється безплатне харчування учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, студентів коледжів та технікумів (училищ), розташованих на території радіоактивного забруднення, та дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Правом на безплатне харчування у Рівненській області користуються потерпілі діти у Березнівському, Володимирецькому, Дубровицькому, Зарічненському, Сарненському та Рокитнівському районах і місті Кузнецовськ, території яких віднесені до зон радіоактивного забруднення.

Фінансування безплатного харчування потерпілих дітей здійснюється за рахунок коштів бюджетної програми КПКВ 2501210 «Компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Головним розпорядником коштів за зазначеною програмою є Міністерство соціальної політики України.

Починаючи з 2007 року договори про закупівлю послуг з харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виконавцями харчування укладаються безпосередньо з Міністерством соціальної політики України.

З 1 квітня 2011 року у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, коледжах та технікумах (училищах), розташованих на територіях Володимирецького та Зарічненського районів безплатне харчування не здійснюється.

За результатами відкритих торгів на закупівлю послуги з харчування дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, коледжах та технікумах (училищах), розташованих на території:

–   Зарічненського району – Мінсоцполітики відмінено торги у зв’язку з тим, що до оцінки було допущено менше ніж дві пропозиції по лоту;

–   Володимирецького району – переможцем визначено ТзОВ «АВІКА». Однак, Міністерство соціальної політики України розірвало договір з ТзОВ «АВІКА» про закупівлю послуг з харчування потерпілих дітей на території зазначеного району.

За період, у якому не відбулося харчування, батькам потерпілих дітей буде проведена виплата грошової компенсації в порядку визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1997 року №155 «Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи» із змінами та доповненнями.

 

43.  Які заходи здійснено владою для покращення ситуації з працевлаштування молоді в Рівненській області у 2010 році? Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

З метою покращення ситуації з працевлаштування молоді в Рівненській області у 2010 році проводиться системна інформаційно-роз’яснювальна робота. Так, профорієнтаційними послугами було охоплео 46,7 тис. осіб, які навчаються в навчальних закладах різних типів. У тому числі 42,8 тис. учнів загальноосвітніх шкіл отримали 22,4 тис. профінформаційних та 20,4 тис. профконсультаційних послуг.

Упродовж минулого року тільки службою зайнятості було працевлаштовано 13,5 тис. осіб з числа молоді, у тому числі 1,4 тис. випускників навчальних закладів різних типів. У тому числі, шляхом надання дотації роботодавцям за рахунок коштів державного бюджету було працевлаштовано 113 випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів. Найбільша кількість випускників була працевлаштована за професіями: кухар, муляр, електрогазозварник та спеціальностями: «бухгалтерський облік», «облік і аудит». Для покриття витрат на оплату праці молоді роботодавцям області було профінансовано кошти в сумі 467,4 тис. грн.

З метою підвищення конкурентоспроможності молоді на ринку праці упродовж 2010 року за направленням обласної служби зайнятості навчалося 4,7 тис. незайнятої молоді у віці до 35 років, у тому числі 0,2 тис. – особи віком до 18 років.

Молоді, як окремій категорії населення, що потребує соціального захисту, надана можливість за сприяння служби зайнятості працевлаштуватися на підприємствах, в установах і організаціях на заброньовані робочі місця.

Упродовж 2010 року було працевлаштовано 1,3 тис. осіб з числа молоді, що відповідно до законодавства мали додаткові соціальні гарантії.

З метою тимчасової зайнятості у 2010 році до оплачуваних громадських робіт було залучено 4 тис. осіб з числа молоді.

Профорієнтаційна робота зі шкільною молоддю є одним з головних напрямків державної політики зайнятості.

Упродовж 2010 року для школярів проводились різноманітні профорієнтаційні заходи, зокрема:

26 ярмарків професій, якими охоплено близько 13 тис. осіб;

16 ярмарків кар’єри, учасниками яких були майже 2 тис. осіб;
21 акцію «Випускник», якими охоплено близько 2 тис. осіб;

730 профорієнтаційних уроків, учасниками яких були 19 тис. осіб; 71 презентацію професій, в яких взяли участь понад 1 тис. осіб;

17 виїзних профорієнтаційних акцій у дитячі оздоровчі табори області, з
використанням мобільних центрів профорієнтації та мобільних центрів зайнятості,
якими охоплено понад 1,6 тис. дітей.

У навчальних закладах області встановлено 73 профорієнтаційні термінали «Живи і працюй в Україні». Крім того, у І півріччі 2011 року буде встановлено ще 245 терміналів. Учні сільських шкіл області безкоштовно отримали понад 18 тис. профорієнтаційних (ділових) щоденників.

Проводилася профорієнтаційна робота з випускниками загальноосвітніх навчальних закладів області. Створено банк даних випускників, які ніде не навчаються та не працюють, для залучення їх до профорієнтаційних заходів, направлення на професійне навчання та подальшого працевлаштування.

Особлива увага приділяється профорієнтаційній роботі з випускниками вищих навчальних закладів. 2,4 тис. випускників отримали профорієнтаційні послуги щодо пошуку роботи та соціальної адаптації на ринку праці.

Обласною державною адміністрацією здійснюються і інші заходи щодо вирішення проблеми молодіжного безробіття.

 

48.  Які заходи здійснено місцевою владою для підтримки спортсменів, що представляють Рівне та область на міжнародних змаганнях?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Згідно п. 4 положення «Про міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту» затверджене указом Президента України від 18.08.05 №1176, формування збірних команд України з видів спорту для участі в міжнародних змаганнях здійснюється Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з національними федераціями.

Відповідно до статті 87 пункту 12 Бюджетного кодексу України від 08.07.10 № 2456УІ, фінансове забезпечення підготовки складу національних команд та їх участь в змаганнях міжнародного значення здійснюється виключно з Державного бюджету України.

 

49.  Коли буде відремонтовано дорогу до Малого Олексина (маршрут на Шпанів)?

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Зазначена ділянка дороги довжиною 0,8 км є дорогою обласного значення Рівне-Хотинь. Покриття дороги бруківка. Після зимового періоду експлуатації на ділянці довжиною до 400 м на покритті утворилась колійність, просадки та проломи, які негативно впливають на комфортність дорожнього руху.

Упродовж травня філією «Рівненський райавтодор» дочірнього підприємства «Рівненський облавтодор» будуть виконані роботи по ліквідації деформацій покриття щебеневою сумішшю, а в червні-серпні 2011 року -влаштування на зазначеній ділянці верхнього шару покриття з асфальтобетонної суміші.

 

50.  Кому і на якій підставі передали 18 га землі на «полі Шеремета» біля цегельного заводу в смт. Гоща, які до 2010 року знаходились у постійному користуванні мешканців згаданого населеного пункту? Чи відповідає це чинному законодавству України?

Відповідно до розпорядження голови Гошанської райдержадміністрації від 02.03.2009 № 124, завдання на виконання робіт, ТзОВ «ПО Земельні ресурси», відповідно до статті 17 пункту 12 розділу X Перехідних положень Земельного кодексу України, Закону України «Про землеустрій», пункту 7 статті 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» було розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду терміном на 10 (десять) років шляхом продажу права оренди на земельних торгах (аукціоні) для ведення підсобного господарства за межами смт Гоща за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення (сільськогосподарські угіддя – рілля), що знаходиться на території Гошанської селищної ради загальною площею 18,3896 га.

Зазначений проект землеустрою пройшов державну експертизу землевпорядної документації у головному управлінні Держкомзему у Рівненській області (висновок від 29.04.2009 № 577) та затверджений розпорядженням голови Гошанської райдержадміністрації від 03.06.2009 №311.

На підставі протоколу земельного аукціону від 29.06.2009 №049 з Гощанською райдержадміністрацією укладено договір оренди землі з ВАТ «Рівнерибгосп», який затверджений у Гощанському районному відділі Рівненської регіональної філії ДП «Центр ДЗК», про що в Державному реєстрі земель здійснено запис від 21.07.2009 №040959500027. Складено Акт приймання-передачі земельної ділянки від 21.07.2009, який підписаний орендодавцем – Гощанською райдержадміністрацією та орендарем – ВАТ «Рівнерибгосп».

Враховуючи зазначене, порушень вимог чинного законодавства щодо відведення вищезазначеної земельної ділянки не вбачається.

____________________________________

Прес-центр

Громадянської мережі “ОПОРА”

тел. 43 07 18