#ВиборчаРеформаChallenge

Дата: 27.02.2017

big OPORA kopiya

Повноцінна виборча реформа, довіра суспільства та політичних гравців до ЦВК, спроможність парламенту реалізовувати задекларовані якісні зміни – ці та інші перезрілі для суспільства питання підніматимуться під час публічних дискусій «#ВиборчаРеформаChallenge», які стартують з 17 лютого у кожному з регіонів України. Заходи організовує Громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES).

Попри те, що парламентські політичні сили, Президент, Уряд неодноразово підкреслювали необхідність впровадження пропорційної системи з відкритими списками, відповідні положення досі не реалізовані. Бездіяльність Верховної Ради та парламентських фракцій у сфері виборчої реформи ставить під сумнів щирість намірів політичних еліт у цілому. Парламентська Асамблея Ради Європи вкотре закликала до прийняття єдиного виборчого Кодексу та пропорційної виборчої системи як одного з ключових індикаторів спроможності країни до реформ. Неурядові організації в черговий раз закликають парламент до прискорення реформування виборчого законодавства та проводитимуть фахові консультації з місцевими політичними групами, експертами, організаторами виборчого процесу. Результати обговорень будуть систематизовані та надані на розгляд робочій групі з реформування виборчого законодавства, керівництву ВРУ, лідерам фракцій та народним депутатам.

У дискусіях візьмуть участь:

Ольга Айвазовська, координаторка виборчих та парламентських програм Громадянської мережі ОПОРА;
Олександр Клюжев, аналітик Громадянської мережі ОПОРА;
Олександр Неберикут, аналітик Громадянської мережі ОПОРА;
Ольга Коцюруба, радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА;
Денис Ковриженко, старший радник з юридичних питань IFES;
Юлія Шипілова, менеджерка проекту IFES;
Надія Пашкова, старша координаторка програм IFES.
До участі запрошуються народні депутати, представники органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських організацій та журналісти.

17 лютого – м. Чернігів, вул. Шевченка, буд.5, прес-центр «Чернігівський вибір» (4 поверх), о 13:00.
21 лютого – м. Харків, конференц-центр ILF Communication (вул. Скрипника, 14а), о13:00
22 лютого – м. Суми, Конгрес-центр СумДУ, о 13:30
6 березня – м. Львів, Конференц-зал готелю “Асторія” м.Львів, вул. Городоцька, 15, о 12:00
7 березня – м. Івано Франківськ