ЯК ЖИТЕЛЯМ РІВНЕНЩИНИ ПОТРАПИТИ НА ПРИЙОМ ДО НАРОДНОГО ДЕПУТАТА

Дата: 11.03.2020

Народний депутат – це представник громадян у єдиному законодавчому органі влади. Належна реалізація представницьких функцій депутатом неможлива без комунікації з виборцями. Він повинен «тримати руку на пульсі» місцевих потреб, проблем та настроїв населення, щоб ефективно виконувати свої повноваження.

Закон передбачає, що депутат зобов’язаний підтримувати зв’язок з виборцями, розглядати звернення виборців, а також від підприємств, установ, організацій, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, вживати заходів для реалізації їх пропозицій і законних вимог, інформувати виборців про свою депутатську діяльність під час особистих зустрічей з ними та через засоби масової інформації.

Саме з цією метою Регламент Верховної Ради України передбачає, що за звичайних обставин четвертий тиждень календарного місяця відводиться для роботи депутата з виборцями.

У сучасному інформаційному світі можливості для спілкування депутата з виборцями ще більш розширилися: до традиційних депутатських прийомів, зустрічей, обговорень, участі у засіданнях колегіальних органів, ефірів на телебаченні додалися ще й соціальні мережі. Зараз практично всі народні обранці активно використовують такі можливості для спілкування з виборцями.

Налагоджена комунікація і співпраця народного обранця із джерелом влади – народом сприяє не лише вирішенню регіональних проблем, але й може бути поштовхом для вдосконалення законодавства.

Тож ОПОРА дізнавалася як можна потрапити на прийом до народних депутатів від Рівненщини / сконтактувати з ними чи представниками їх команди і ділимося цією інформацією з Вами.

 Рівненщину в парламенті представляють 5 депутатів-мажоритарників: 3 – члени фракції «Слуга Народу» (Олександр Ковальчук, Олександр Аліксійчук, Сергій Литвиненко), 1 – позафракційний (Роман Іванісов) і 1 – член депутатської групи «За майбутнє» (Віктор М’ялик).

Депутати, які балотувалися від фракції «Слуга народу» від Рівненщини у період виборів створили онлайн-приймальню, яка доступна у смартфоні у вигляді додатку для iPhone https://clc.to/ZeiPhone та Android https://clc.to/ZeAndroid. Проте, наскільки ефективно вона працює після виборів і наскільки швидко депутати реагують на такі онлайн-звернення, ми не перевіряли.

Олександр Ковальчук – народний депутат по виборчому округу № 152 (місто Рівне).

Офіційна сторінка нардепа: депутат веде активну комунікацію у Instagram та Facebook, де публікує інформацію про свою роботу в парламенті та окрузі, зокрема, розміщує повідомлення про черговий особистий прийом громадян:

На Facebook сторінці депутата як контактна вказана електронна пошта kovalchuk.oleksandr.press@gmail.com, на сайті парламенту kovalchuk@rada.gov.ua.

Приймальня нардепа знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Г. Мазепи, 19, оф.23 (приміщення Торгово-промислової палати).

Номер телефону громадської приймальні 0973327171.

 

Роман Іванісов – народний депутат по виборчому округу № 153 (місто Острог, частина міста Рівного, Гощанський, Корецький, Острозький, Рівненський райони).

Офіційна сторінка нардепа: депутат розповідає виборцям про свою діяльність у парламенті та візити в округ на сторінці у Instagram та Facebook.

На Facebook сторінці нардепа вказана електронна пошта депутата: sluganarodu.ivanisov.153@gmail.com, на сайті парламенту ще одна – ivanisov@rada.gov.ua.

Приймальня депутата знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Петра Могили, 22б.

Графік роботи: з 10-00 до 16-00 (щодня, окрім вихідних)*.

* графік роботи вказано станом на день підготовки матеріалу,  згодом має змінитися.

Записатися на прийом можна безпосередньо у приймальні або за телефоном (044) 255-38-11.

 

Олександр Аліксійчук  –  народний депутат по виборчому округу № 154 (місто Дубно, Демидівський, Дубенський, Здолбунівський, Млинівський, Радивилівський райони).

Офіційна сторінка нардепа: депутат активно веде свою Facebook сторінку, Instagram сторінку та систематично інформує виборців про свою роботу.

Також у соцмережах депутат розміщує інформацію про графік роботи в окрузі, де саме і коли він буде здійснювати прийом виборців. Наприклад, допис на Facebook сторінці:

Народний обранець має кімнати депутата у Млинові та Здолбунові, де здійснює прийоми виборців за попереднім записом за телефонами (044) 255-45-43 та 0686215252.

На сайті парламенту вказана така офіційна пошта нардепа: aliksiychuk@rada.gov.ua.

 

Віктор М’ялик – народний депутат по виборчому округу № 155 (місто Вараш, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський райони).

Офіційна сторінка нардепа: Віктор М’ялик має сторінку у Facebook, де публікує інформацію про роботу в окрузі та іноді і про роботу у парламенті.

На офіційній сторінці та на сайті парламенту вказана така пошта для комунікації: mialyk@rada.gov.ua і номер телефону: 044 255 4613.

Інформації щодо діяльності постійно діючої приймальні в окрузі нам знайти не вдалося.

 

Сергій Литвиненко – народний депутат по виборчому округу № 156 (Березнівський, Костопільський, Сарненський райони).

Офіційна сторінка нардепа: депутат має Facebook сторінку, на якій висловлює свою позицію щодо різних питань та інформує виборців про свою роботу.

На цій же сторінці вказана як контактна електронна пошта: zecomand3@gmail.com, на сайті парламенту ще одна: lytvynenko-s@rada.gov.ua.

Приймальні.

Народний депутат має три приймальні в окрузі:

у Сарнах за адресою вул. Широка, 1

у Березному за адресою вул. Київська, 10

у Костополі за адресою вул. Нова, 2-Д.

Про це нардеп повідомив на своїй сторінці у Facebook:

Графік роботи приймалень:

Контактний номер телефону приймалень:

сарненської – 0979245231

березнівської – 0973727448

костопільської   –  0971457575.

 

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор проекту «Депутат від А до Я»

у Рівненській області. 

m.balyk@opora.org.ua,

093 83 38 345

 

Довідково: Підготовку матеріалу здійснено в рамках проєкту «Депутат від А до Я», що є частиною Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.