Зручний інструмент для спостерігача і журналіста став доступним кожному: завантажуйте мобільний додаток «Вибори 2014» для Android

Дата: 14.10.2014

0 Android

Громадянська мережа ОПОРА разом з Інститутом масової інформації (ІМІ) зробили процес моніторингу виборів зручним і доступним. Відтепер кожен власник мобільного пристрою на операційній системі Аndroid (смартфону, планшету, смартбуку чи нетбуку), після завантаження мобільного додатку, матиме зручний інструмент кваліфікованого спостерігача, журналіста і активного виборця. Завантажуйте мобільний додаток «Вибори 2014» на сайті або через онлайн-мережу додатків «Google Play Store» у вашому пристрої.

Мобільний застосунок «Вибори 2014» Громадянської мережі ОПОРА та Інституту масової інформації містить «набір виживання» що необхідний для кожного спостерігача, журналіста та активного виборця під час позачергових виборів народних депутатів 26 жовтня 2014 р. За допомогою додатку ви завжди матимете з собою:

– Закон «Про вибори народних депутатів України» і роз’яснення щодо прав офіційних спостерігачів і журналістів;

– Загальні інструкції для офіційних спостерігачів;

– Поради працівникам ЗМІ щодо роботи у виборчий період;

– Зручний класифікатор найтиповіших порушень виборчого законодавства;

– Типові бланки скарг і заяв про протиправні дії і бездіяльність відповідних органів, про адміністративні і кримінальні правопорушення, поради щодо того, куди і як подавати відповідні скарги;

– Джерела офіційної інформації про фінансування виборчої кампанії;

– Інформацію про передвиборну агітацію, політичну рекламу та опитування громадської думки;

– Верифікатор протоколів виборчих комісій;

– Тест на знання виборчого законодавства;

– Форму для повідомлень про порушення прав журналістів.

0 Android2

Застосунок «Вибори 2014» буде корисним як офіційним спостерігачам, членам виборчих комісій і журналістам, так і кожному небайдужому виборцю для засвоєння основ виборчого процесу і виборчого законодавства, оперативної фіксації порушень, написання скарг і заяв та своєчасного звернення до відповідних органів.

Завантажуйте мобільний додаток «Вибори 2014»: на сайті або через онлайн-мережу додатків «Google Play Store» у вашому пристрої.

ОПОРА закликає офіційних спостерігачів, журналістів і небайдужих виборців завжди мати з собою інструмент для захисту чесних і демократичних виборів.

Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
ОПОРА системно інформуватиме суспільство про перебіг кампанії, дотримання чинного законодавства суб’єктами виборчого процесу, участь посадових осіб у перегонах, дотримання міжнародних стандартів організації виборів усіма зацікавленими сторонами. Масштабне громадське спостереження має на меті попередити порушення протягом передвиборчої кампанії та унеможливити зловживання під час підрахунку голосів. Окрім спостереження, ОПОРА проводитиме інформаційно-просвітницьку кампанію та надаватиме юридичну підтримку громадянам щодо захисту їх виборчих прав за допомогою гарячої лінії (044)221-44-06; (094)821-44-06.