105 депутатів-мажоритарників. Рейтинг показників діяльності за серпень-вересень

Дата: 01.11.2016

big 28 10 parliament sover2

У серпні народні депутати перебували у відпустці, Верховна Рада не збиралася на пленарні засідання та засідання парламентських комітетів, окрім того, графік парламенту не передбачав і роботи з виборцями. Тим не менш, низка депутатів-мажоритарників у цей період продовжила здійснювати візити в округ та роботу з громадянами. Як наслідок, у вересневому рейтингу активності 105 депутатів-мажоритарників ОПОРА врахувала серпневі показники народних обранців щодо законодавчої діяльності та роботи у округах.

За результатами моніторингу, у вересні депутати не були активними у вирішенні проблем громадян свого округу/області шляхом законотворчої діяльності, лише четверо парламентарів (Іван Вінник, Олександр Співаковський, Максим Єфімов, Оксана Юринець) подали по одному законопроекту, що прямо стосується актуальних для їхніх виборців питань. Більшість депутатів, діяльність яких моніториться у рамках проекту, у вересні не подавала запитів та законопроектів, які б були дотичними до проблем, які турбують громадян на місцях.

Найбільш дисциплінованими депутатами у розрізі присутності під час голосувань за питання порядку денного у парламенті (показники генеруються на основі даних платформи «Вони голосують для тебе») у вересні став 21 народний обранець. Ці депутати не пропустили жодного засідання парламенту та у 100% випадків голосували за усі законопроекти, які були винесені до розгляду. Зі 105 депутатів-мажоритарників лише представник Луганської області Євген Бакулін пропустив усі 13 пленарних засідань парламенту (з причини відпустки).

У звіті за вересень були враховані бали за наявність відповіді депутата на звернення громадянина, яке ініціювала ОПОРА. Нагадаємо, що за законодавством, депутат зобов’язаний дати відповідь на таке звернення у 30-денний строк. ОПОРА враховувала вчасність надходження відповіді і її зміст (сутнісна або формальна відповідь). Як результат, зі 105 депутатів, діяльність яких моніториться, лише дещо більше половини – а саме 56 парламентарів дали відповідь на звернення громадянина, з них по суті і вчасно відповіли – 32 депутати, по суті, але не вчасно – 11, вчасно, але не по суті – 9, невчасно і не по суті – 4.

За кожен з 19 критеріїв активностей депутатів ОПОРА виставила оцінки, які були просумовані та склали два базових бали депутатів за дві категорії – законодавчу роботу та роботу у виборчому окрузі. Зазначені бали були переведені у дві оцінки депутатів за 100-бальною шкалою, орієнтуючись на найкращі місячні результати у кожній з категорій (яким було присуджене значення у 100 балів). Підсумкова оцінка депутата була складена на 70% з оцінки депутата за законодавчу активність та на 30% з оцінки за роботу у окрузі.

На основі отриманих результатів, ОПОРА сформувала три типи рейтингів 105 депутатів за серпень-вересень 2016 року: за показником законодавчої активності, за показником роботи у/для округу та за сукупністю усіх показників.

За сукупністю усіх показників у серпні-вересні лідирує представник Волинської області Ігор Гузь, він же є лідером за показниками роботи у парламенті. Найактивнішим депутатом за показниками роботи у окрузі є Максим Бурбак (Чернівецька обл.).

table

Довідково:

У 2016 році громадянська мережа ОПОРА здійснює моніторинговий проект у 105 виборчих округах 24 областей України та міста Київ. Моніторингова кампанія передбачає щомісячний комплексний аналіз діяльності 105 народних депутатів, обраних за мажоритарною складовою, у їхніх округах. Зокрема, моніторинг включає аналіз таких видів діяльності депутатів:

 1. Аналіз законодавчої активності (кількість постанов, законопроектів та запитів, ініційованих депутатом, зокрема таких, які стосуються проблем його округу; відвідуваність засідань комітетів та пленарних засідань ВРУ, виступи депутата тощо);

 2. Аналіз активності депутата у його виборчому окрузі/області (кількість і регулярність роботи громадських приймалень депутата, проведення депутатом особистих прийомів громадян та їхня відповідність дням для роботи з виборцями відповідно до графіку ВРУ, кількість візитів у округ та участь у роботі місцевих органів влади, звітування депутата про свою роботу).

Більш детально про критерії моніторингу та методологію оцінки депутатів можна прочитати тут, про щомісячну активність депутатів у їхніх округах – тут. Щомісячні показники 105 депутатів за усіма критеріями моніторингу містяться у їхніх профайлах на сайті РАДА.