80% депутатів Рівнеради готові спілкуватися з виборцями через Facebook

Дата: 16.09.2021

Більшість місцевих обранців активно використовують соціальні мережі для спілкування із своїми виборцями. Де знайти контакти депутатів Рівнеради, чи можна довідатися про їх діяльність із партійних сторінок і про що пишуть самі обранці у Facebook аналізувала ОПОРА.

Яким ще чином, окрім як під час особистого прийому, депутат може отримувати звернення? З розвитком інформаційних технологій і зважаючи на карантинні реалії для багатьох виборців набагато простіше повідомити депутата про якусь проблему на окрузі у телефонному режимі або через соцмережі. Це економить час, зусилля і набагато зручніше. Комунікація з виборцями через соціальні мережі допомагає обранцю тримати руку на пульсі усіх місцевих проблем, особливо тих, які в силу своєї зайнятості депутат не завжди оперативно може відстежити самостійно.

Як проводять прийом виборців депутати Рівнеради, можна довідатися у попередньому дослідженні ОПОРИ. У цій статті ми детальніше окреслимо, як комунікують з жителями Рівного місцеві обранці за допомогою Facebook.

 

Де дізнатися контакти депутатів Рівнеради?

Широкий спектр інформації про депутата можна довідатися перш за все на сайті Рівненської міської ради. Зокрема, у розділі «Відомості» розміщується основна інформація: дата народження, освіта, місце роботи, посада, контакти та інформація про прийом громадян. Також у профайлі депутата одразу можна побачити, у складі якої комісії він/вона працює, фракційну та партійну приналежність, довідатися біографію та про помічників-консультантів.

Контактна інформація, яка розміщена на сайті міської ради, свідчить про те, які засоби комунікації з виборцями депутат готовий використовувати у роботі. Більшість обранців готові спілкуватися з виборцями як через соціальні мережі, так і поштою чи телефоном. Поштової скриньки для комунікації не залишив Дмитро Котляров, а контактного телефону – Галина Кульчинська, посилань на соціальні мережі – Олександр Іванов, Сергій Рибачок, Любов Романюк, Людмила Туровська, Василь Харковець, Анатолій Чугуєвець, Анна Хлістунова-Шарпар та Галина Кульчинська, посилання на Facebook-сторінку Володимира Хомка не працює. Зауважимо, що деякі з депутатів для комунікації вказали, окрім посилань на Facebook, також і посилання на Instagram (Віталій Коваль, Олена Хотенко та Роман Яворський).

Цікаво також, що депутати фракції ВО «Свобода» користуються однією електронною скринькою для комунікації з виборцями, а Юрій Осіпчук, керівник фракції ВО «Свобода», – Facebook-сторінкою обласної організації партії.

Варто зазначити, що на сайті міської ради відсутня інформація про статус депутата у фракції  – чи він/вона є її членом, чи належить до керівного складу. Хоча така інформація могла б зорієнтувати виборця, як сконтактувати з керівництвом фракції.

Також було б корисно публікувати контакти помічників місцевих обранців – принаймні тих, які допомагають депутату у організації прийому виборців.

 

Скільки депутатів Рівнеради можна знайти у Facebook?

Як свідчать дані сайту міськради, наразі місцеві обранці обирають здебільшого Facebook для комунікації з виборцями.

Станом на початок вересня 2021 року з 42 обранців міської ради персональні більш чи менш активні сторінки мають 39 депутатів. Нам не вдалося знайти сторінки лише Юрія Осіпчука, Володимира Хомка та Олександра Іванова.

Сергій Рибачок, Любов Романюк, Людмила Туровська, Василь Харковець, Анатолій Чугуєвець, Анна Хлістунова-Шарпар, Галина Кульчинська, які не вказали на сайті міської ради про готовність комунікувати з виборцями через Facebook, мають сторінки у цій соціальній мережі і, як свідчить їх огляд, все ж, хтось більше, а хтось і менше розміщує на них інформацію про свою депутатську діяльність.

З 39 депутатів, які є у Facebook, 17 обранців у розділі «Місце роботи» чи в описі сторінки вказують Рівненську міську раду чи приналежність до неї. Зокрема, Павло АлексєвичМикола Бляшин,  Роман ДенисюкСвятослав КлічукОлександра КоваленкоАнастасія КулакевичОлександр КурсикНаталія МайороваКатерина МарчукОлександр НестерукЛюдмила РадчукСвятослав СтельмащукАнна Хлістунова-ШарпарОлена ХотенкоЮрій ЧаборайВіктор Шакирзян, Роман Яворський.

Окрім персональних, деякі обранці мають також окремі сторінки/групи для комунікації. Серед них:

–    Микола Бляшин – приватна сторінка та Микола Бляшин – публічна сторінка,
–    Svyatoslav Klichuk– приватна сторінка та Клічук Святослав – публічна сторінка,
–    Vitaliy Koval – приватна сторінка та Віталій Коваль – публічна сторінка,
–    Олександр Курсик – приватна сторінка та Виборчий округ #21 Депутат Курсик Олександр та Курсик Олександр офіційна сторінка,
–    Тарас Обоїста – приватна сторінка та Тарас Обоїста – публічна сторінка,
–    Осуховський Олег – приватна сторінка та Олег Осуховський – публічна сторінка,
–    Любов Романюк – приватна сторінка та група Любов Романюк – депутат № 1 м. Рівне,
–    Святослав Стельмащук – приватна сторінка та Святослав Стельмащук – публічна сторінка,
–    Олена Хотенко – приватна сторінка та Олена Хотенко – публічна сторінка,
–    Віктор Шакирзян – приватна сторінка та Віктор Шакирзян – публічна сторінка,
–    Роман Яворський – приватна сторінка та Роман Яворський – публічна сторінка.

Наразі вже 11 депутатів мають окремо створені онлайн-«майданчики» для комунікації з виборцями.

 

Про що депутати інформують рівнян у соцмережах?

Депутати міськради по різному організовують комунікацію з виборцями і відповідно до того використовують можливості соціальних мереж. Деякі місцеві обранці створюють унікальний контент і таким чином звертаються до виборців, інші – здебільшого поширюють дописи з партійних сторінок або позначені у дописах колег-депутатів.

Уже традиційно депутати звітують перед виборцями у Facebook про свою діяльність за певний період.

 

Також популярно серед депутатів інформувати мешканців про результати конкретних сесійних засідань міської ради, постійних комісій ради чи дорадчих органів.

Місцеві обранці вітають виборців зі святами, запрошують на організовані ними або за їх сприяння заходи чи свята, розповідають про партійні активності.

Часто депутати повідомляють про ті чи інші питання, які розглядає сесія чи комісія міської ради і пояснюють, який вплив це буде мати на рівнян.

   

Також депутати у соціальних мережах звітують про виконання доручень виборців і вирішення конкретних питань/проблем, важливих для округу, про проведені зустрічі з мешканцями, про роботу своєї приймальні.

Аналізуючи сторінки депутатів міськради, можна помітити, що деякі з обранців активно комунікують з жителями щодо конкретної загальноміської проблеми, над вирішенням якої працюють. Наприклад, дописи Миколи Бляшина часто стосуються очищення Басівкутського озера, Романа Денисюка – розвитку Гідропарку, Анастасії Кулакевич – впорядкування розміщення вивісок, Тараса Обоїсти – підготовки програми національно-патріотичного виховання, Оксани Майбороди – міського озеленення, пропагування Зеленої стежки Рівного, Олени Хотенко – створення рівних можливостей для жінок і чоловіків, Галина Кульчинська – пише про освіту, медицину, культуру та спорт, тобто ті галузі, якими опікувалася на посаді заступника міського голови. Олександра Коваленко чимало пише про кооперацію зусиль у вирішенні проблем міста із народним депутатом Олександром Ковальчуком, помічницею якого вона є. Олег Осуховський у своїй комунікації з виборцями у соцмережах підіймає питання загальнонаціонального значення, а Віталій Коваль – обласного.

      

 

     

Все частіше депутати Рівнеради закликають жителів долучатися до заходів у рамках публічних консультацій, громадських обговорень важливих питань чи опитувань, популяризують місцеву культуру та спорт. Це позитивно, адже соцмережі дають можливість безкоштовного та швидкого поширення інформації, що дозволяє охопити достатньо велику аудиторію і об’єднати зусилля для досягнення спільних цілей.

  

Радимо депутатам, які комунікують з рівнянами через особисті сторінки, надавати можливість виборцям стежити за ними, щоб довідуватися актуальну інформацію могли усі зацікавлені без необхідності долучатися до друзів.

Також рекомендуємо більше розповідати про свою діяльність, повідомляти виборцям не лише про факт участі у засіданні комісії чи робочої групи, але й про її результати. Виборці будуть більше довіряти депутатам, якщо вони будуть запитувати їх думку, пропозиції чи ідеї, як вирішити те чи інше питання. Зворотній зв’язок, діалог сприятиме більш ефективній роботі депутата і прийняттю більш якісних рішень для усієї громади.

 

Як комунікують з виборцями партійні осередки?

У складі Рівнеради утворені сім фракції політичних партій. Сторінки міських та обласних парторганізацій ведуть «Європейська солідарність», «Голос», міської  – «Рівне Разом».

«Слуга Народу», «За майбутнє», «Свобода» та «Батьківщина» не мають окремо сторінок міського партійного осередку, а лише обласного.

Назва партійної сторінкиРівень партійної організаціїКількість підписників
Рівне разомМіська2156
Європейська солідарність.РівнеМіська4530
Європейська солідарність.РівненщинаОбласна4231
Голос.РівнеМіська782
Голос.Рівненська областьОбласна2193
Слуга Народу – РівненщинаОбласна3923
Рівненщина – За майбутнєОбласна2168
ВО «Свобода» – Рівненська обласна організаціяОбласна2043
Батьківщина РівненщиниОбласна3203

«РІВНЕ РАЗОМ» дуже активно інформує виборців про діяльність депутатів Рівнеради – проведення особистого прийому, телепрограми за участі депутатів, роботу постійних депутатських комісій.

    

«Європейська Солідарність» розповідає про діяльність депутатів міської ради як на сторінці міської, так і обласної організації партії. Проте сторінка обласної організації партії більше уваги приділяє висвітленню питань загальнодержавного значення та діяльність депутатів обласної ради, тому якщо хочете довідатися детальніше про роботу обранців саме у Рівному – читайте Європейська солідарність.Рівне.

   

Діяльність депутатів Рівнеради від партії «Голос» теж висвітлюється всебічно: це робиться як на сторінці міської, так і обласної організації партії, адже своїх депутатів у обласній раді «Голос» не має. На сторінках анонсуються засідання постійних комісій міськради, підсумовуються результати сесій міської ради, розповідається про ініціативи депутатів, їхню роботу у комісіях міськради.

   

Партія «Слуга Народу» повідомляє на своїй сторінці як про діяльність місцевих депутатів, так і про діяльність народних депутатів, партійні заходи та піднімає загальнодержавні питання. Інформацію про роботу депутатів Рівнеради із цієї фракції тут теж можна знайти, частіше – про діяльність Олександри Коваленка та Олени Хотенко.

Фракція партії «За Майбутнє» має схожу ситуацію з фракцією «Слуга Народу» у висвітленні інформації – повідомляє про роботу народного депутата (Віктора Мялика), діяльність осередків у області і рідше висвітлює роботу саме депутатів Рівнеради.

Обласна партійна організація «Батьківщина» акцентує увагу на загальноукраїнських питаннях та висвітленні роботи депутатів у Верховній Раді України, але також повідомляє і про активності депутатів Рівнеради – участь у заходах, позицію щодо важливих питань.

Сторінка обласної організації ВО «Свобода» часто розповідає про позицію партії щодо загальноукраїнських питань та діяльність депутатів Рівнеради у цьому контексті, рідше – про місцеві проблеми.

Комунікація депутата з виборцями за допомогою соціальних мереж у наш час просто необхідна. Як її налагодити і краще організувати, – кожен вирішує сам. Проте для найкращої ефективності та поінформованості суспільства про те, чи же займається місцевий обранець, варто використовувати всі можливості соцмереж – і публічні сторінки та групи, і комунікацію через партійні сторінки. Якісна комунікація з виборцем свідчить про взаємну повагу, а без цього складно говорити про довіру.

Нижче наводимо інформацію з сайту міськради з контактними даними місцевих обранців:

 

ДепутатФракціяКонтакти депутата з сайту міськради
Алексєвич Павло Миколайович

 

“Європейська Солідарність”

 

 pavlo.aleksevych@gmail.com
+380667799002

https://www.facebook.com/aleksevych

 

Бляшин Микола Степанович

 

“ГОЛОС” 489848@ukr.net
+38 0362 489848; +380673620542

https://www.facebook.com/bliashyn

 

Валявка Володимир Ярославович

 

Всеукраїнського об’єднання “Свобода”rivne.oo.presa@svoboda.org.ua
+380973632700

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003238781746

 

Васильчук Сергій Миколайович

 

“Батьківщина”vasulchyk.s@gmail.com
+380503753705

https://www.facebook.com/profile.php?id=100017771028728

 

Года Маріян Адамович

 

“За майбутнє”marian@ukrpost.net
+380675122045

https://www.facebook.com/profile.php?id=100012216497318

 

Денисюк Роман Віталійович

 

“ГОЛОС”roman0508119811@gmail.com
+380508119811

https://www.facebook.com/roman.denysyuk.3

 

Жаровський Михайло Богданович

 

“Рівне Разом” pater2401@gmail.com
+380677264564

https://www.facebook.com/profile.php?id=100007959219816

Жильчук Андрій Вікторович

 

“Європейська Солідарність”andrii.zhylchuk@gmail.com
+380973478451

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008334631806

Іванішин Євгеній Сергійович

 

Всеукраїнського об’єднання “Свобода” rivne.oo.presa@svoboda.org.ua
+380685613894

https://www.facebook.com/EvheniiIvanishyn/

Іванов Олександр Едуардович“Слуга Народу”tovprobud@gmail.com
+380986897534
Кантарія Зураб Леванович“ГОЛОС”kantariya@gmail.com
+380987127306

https://www.facebook.com/Zurab.Kantariya
Клічук Святослав Володимирович“ГОЛОС” klichuksv@ukr.net
+380960068923

https://www.facebook.com/Klichuksv

Коваленко Олександра Євгенівна “Слуга Народу” depkovalenko@gmail.com
+380973327171

https://www.facebook.com/profile.php?id=100051578211278

Коваль Віталій Станіславович

 

 “Слуга Народу”headroda@gmail.com
+38 0362 695165

https://www.facebook.com/koval8/

https://www.instagram.com/vkoval8/

Котляров Дмитро Анатолійович“Європейська Солідарність”+380681468315

https://www.facebook.com/dmytro.kotlyarov

 

Кулакевич Анастасія Федорівна

 

 “ГОЛОС”kulnastya@gmail.com
+380683160041

https://www.facebook.com/anastasiia.kulakevych/

 

Кульчинська Галина Григорівна“Батьківщина”halyna121@gmail.com
Курсик Олександр Васильович

 

“Батьківщина”kyrsor@ukr.net
+380979196028

https://www.facebook.com/Kursyk?fref=ts

 

Майборода Оксана Валеріївна

 

“Європейська Солідарність”oksana.maiboroda@gmail.com
+380685722364

https://www.facebook.com/oksana.maiboroda.7

 

Майорова Наталія Олександрівна

 

“Європейська Солідарність”maiorova1natali@gmail.com
+380502628999

https://www.facebook.com/nataliya.majorova

 

Марчук Катерина Анатоліївна

 

“Рівне Разом”marchuk_katia@ukr.net
+380986749931

https://www.facebook.com/profile.php?id=100011609896508

 

Марчук Світлана Василівна

 

“Рівне Разом”marchuk_svitlana@ukr.net
+380988070637

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002949331476

 

Мисюра Федір Миколайович

 

“Європейська Солідарність”fedir.mysiura@gmail.com
+380977844813

https://www.facebook.com/fedir.misyura

 

Нездюр Олена Ярославівна

 

 “Батьківщина” nezdiur@ukr.net
+380984604013, +38 0362 623117

https://www.facebook.com/profile.php?id=100013908618698

 

Нестерук Олександр Петрович

 

“Батьківщина”nesterukalex@gmail.com
+380972228292, +380501012020

https://www.facebook.com/nesterukalex

 

Обоїста Тарас В’ячеславович

 

Фракція “Європейська Солідарність” oboistataras@gmail.com
+380679760391

https://www.facebook.com/taras.oboista

 

Осіпчук Юрій Юрійович

 

Всеукраїнського об’єднання “Свобода”rivne.oo.presa@svoboda.org.ua
+380973632700

https://www.facebook.com/svoboda.rivne

 

Осуховський Олег Іванович

 

Всеукраїнського об’єднання “Свобода”rivne.oo.presa@svoboda.org.ua
+380676729303

https://www.facebook.com/osuhovskyi

 

Радчук Людмила Петрівна

 

“Європейська Солідарність”lifvira@gmail.com
+380974728794, +380953493448 (вайбер, телеграм)

https://www.facebook.com/dsradchuk

 

Рибачок Сергій Леонідович

 

 “Рівне Разом”ribachok@ukr.net
+380687295556
Романюк Любов Володимирівна

 

“Слуга Народу”dlyuba@ukr.net
+380970326140
Стельмащук Святослав Володимирович

 

“Рівне Разом”stelmashchukrr@gmail.com
+380680510213

https://www.facebook.com/sviatoslav.stelmashchuk

 

Тимощук Тамара Ульянівна

 

“Європейська Солідарність”toma1807@ukr.net
+380673633160

https://www.facebook.com/profile.php?id=100034439079855

 

Туровська Людмила Валентинівна

 

“Європейська Солідарність”turovska@expert-rivne.com
+380673620122
Харковець Василь Степанович

 

“Рівне Разом”vasyl.kharkovets@gmail.com
+380969897520
Хлістунова-Шарпар Анна Сергіївна

 

“За майбутнє”khlistunova27@ukr.net
+380978667066
Хомко Володимир Євгенович

 

“За майбутнє”khomkov560@gmail.com
+38 0362 636447

https://www.facebook.com/khomko.volodymyr

 

Хотенко Олена Анатоліївна

 

“Слуга Народу”olena.khotenko@gmail.com
+380936772572, +380680421795

https://www.facebook.com/Olena.Khotenko.Academy/

https://www.instagram.com/olenakhotenko/

 

Чаборай Юрій Миколайович“Слуга Народу”yurii.chaborai13@gmail.com
+380673624144

https://www.facebook.com/yuriy.chaborai/

 

Чугуєвець Анатолій Олександрович

 

“За майбутнє” chuguevets@ukr.net
+380973601187, +380508408637
Шакирзян Віктор Володимирович

 

Позафракційнийvzgrivne2@gmail.com
+38 0362 633000

https://www.facebook.com/viktor.shakyrzan

 

Яворський Роман Степанович

 

“Слуга Народу”roman9090@gmail.com
+380969336069

https://www.facebook.com/r.yavorskyi

https://www.instagram.com/iavorskii9555/

 

 

Контакти: Громадянська мережа ОПОРА у Рівненській області, тел. 0631665859, rivne@opora.org.ua.
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
Переглянути інформаційні відео про роботу місцевих депутатів можна тут.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння підвищенню рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 15 міських рад обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США) та Міжнародного фонду «Відродження».   За реалізацію заходів проєкту в 16-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.