Більшість депутатських приймалень Рівненської міської ради працює: підсумки моніторингу

Дата: 20.12.2023

У період з 1 вересня по 31 жовтня 2023 року представники кампанії «Молодь у місцевому врядуванні» у межах Всеукраїнської громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» відвідали прийоми громадян депутатів Рівненської міської ради. Не оцінювалась діяльність Павла Алексєвича, Дмитра Котлярова, Федора Мисюри, Тараса Обоїсти, Олександра Курсика та Олега Осуховського, оскільки вони захищають країну у складі ЗСУ та мають обмежені можливості здійснювати прийом громадян. Отже, зі 100% від складу ради моніторинг проводився стосовно 36 депутатів. 

«Кампанія моніторингу підтвердила досить високий рівень відповідальності депутатського корпусу Рівнеміськради в частині інформування щодо відомостей про прийом та контактні дані. Проте в більшості випадків оприлюднений графік прийому не відповідає фактичному, а сам прийом здійснюється поза межами приймальні», – зазначила під час презентації-дискусії у Рівному координаторка ініціативи Наталія Токарська.

За результатами моніторингу вдалося підтвердити здійснення прийому у 28 (78%)  місцевих обранців. Не вдалося підтвердити проведення прийомів у Володимира Хомка, Олександра Іванова, Володимира Валявки, Маріяна Годи, Віталія Коваля, Юрія Осіпчука, Людмили Радчук та Романа Яворського.

Повні відомості про адресу громадської приймальні (місця здійснення прийому громадян), графік проведення прийому та контактні відомості розміщені на інформаційному порталі Рівненської міської ради стосовно 100% депутатів.

У 22% місцевих обранців оприлюднена адреса здійснення прийому не відповідає вказаній на інформаційному порталі. 62% депутатів проводять прийом виборців за іншим графіком. У 8% депутатів неактуальні контактні дані – у Володимира Хомка, Володимира Валявки та Юрія Осіпчука.

 

Як і в попередні роки, більшість депутатів не практикують залучати до організації прийомів своїх помічників, юристів чи інших осіб (97%), натомість надають перевагу особистим зустрічам в режимі офлайн (56%). При цьому 22% депутатів здійснюють  прийом громадян у різних форматах, включаючи і особисті зустрічі, і різноманітні онлайн-інструменти комунікації з виборцями. Це Микола Бляшин, Оксана Майборода, Катерина Марчук, Світлана Марчук, Майорова Наталія та Кантарія Зураб.

Залишається поширеною практика прийому за попереднім записом. У такий спосіб здійснюють прийом громадян 58% депутатів: Микола Бляшин, Роман Денисюк, Михайло Жаровський, Зураб Кантарія, Святослав Клічук, Олександра Коваленко, Анастасія Кулакевич, Галина Кульчинська, Оксана Майборода, Катерина Марчук, Світлана Марчук, Олена Нездюр, Роман Петролюк, Сергій Рибачок, Любов Романюк, Святослав Стельмащук, Тамара Тимощук, Василь Харковець, Олена Хотенко та Віктор Шакирзян. 

Девʼятеро обранців (32%) здійснюють прийоми виборців у фракційних приймальнях. Це Михайло Жаровський, Катерина Марчук, Світлана Марчук, Святослав Стельмащук, Сергій Рибачок, Василь Харковець (партія «Рівне Разом») та Андрій Жильчук, Оксана Майборода, Тамара Тимощук (фракція «Європейська Солідарність»). Десять (36%) депутатів використовують для цього інші типи приміщень, зокрема, офіси неурядових організацій, шкільні кабінети або фойє, бібліотеки, підліткові клуби, комерційні установи, ще девʼять (32%) здійснюють прийом на робочому місці.

Що стосується активності відвідування приймалень депутатів у період моніторингу, то вона є досить низькою, як і в минулі роки. Більшість депутатів – 18 (64%) зазначили, що кількість звернень за місяць не перевищує пʼять, лише у двох депутатів кількість звернень сягає 15 – у Людмили Туровської та Віктора Шакирзяна.

Найчастіше виборці звертаються до депутатів з питаннями, що стосуються житлово-комунального господарства та благоустрою (86%), матеріальної допомоги (36%), транспорту та дорожнього господарства (29%).

Моніторинг проводився у співпраці з учасниками кампанії «Молодь у місцевому врядуванні», які особисто відвідували приймальні та комунікували з депутатами. Як зазначили молоді люди, найкращі знання здобуваються шляхом безпосередньої участі в будь-якому з процесів. І якщо перші візити мали мету більш ознайомчу, то до кінця моніторингу молодь чітко розуміла різницю між організацією прийому в теорії, і як насправді все відбувається.

З результатами моніторингу можна ознайомитися – тут.

Контакти:  Наталія Токарська, регіональна координаторка Всеукраїнської громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» в Рівненській області, 0631665859

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»