У рамках кампанії #Дій_для_Рівного у місті відбувається публічна консультація щодо розробки Дорожньої карти цифрової трансформації Рівного, яка стане переліком важливих кроків та дій, необхідних для створення “Rivne Smart City“. Наразі вже відбулося ряд зустрічей представників Ради реформ Рівного з депутатами та працівниками Рівнеради, а мешканці поки можуть подавати свої пропозиції через онлайн-анкету.
5 хвилин – саме стільки часу, як зазначаються ініціатори, буде достатньо, щоб розповісти, якою рівняни бачать комунікацію міської ради з жителями міста та які послуги їм комфортніше отримувати онлайн. Для того, щоб інтереси та потреби усіх було враховано, варто заповнити анкету: https://bit.ly/34yjaFw.
Окрім опитування мешканців відбуваються також і робочі зустрічі для налагодження процесу цифровізації Рівненської міської ради.
Так, 18 грудня відбулася зустріч представників Громадянська мережа ОПОРА/Рівне із працівниками міськради. Розмовляли про документообіг у раді та її управліннях.
Виявилося, що зараз використовуються три функціонали системи електронного документообігу, однак це не зовсім зручно і потребує зміни. Не забули і про відкриті дані, бо наразі постає важливе питання аудиту усього масиву інформації, якою володіє міська рада і яка має бути доступна для людей. Також поспілкувалися про наявні електронні сервіси ради, як можна їх уніфікувати і вдосконалити, щоб усім рівнянам було зручно ними користуватися.
А вже 22 грудня відбулося ширше обговорення як зробити раду більш сервісною і забезпечити комфорт рівнян у користуванні міськими інформаційними ресурсами. До заходу долучилися секретар Рівнеради Віктор Шакирзян депутати Павло Алексєвич, Олександра Коваленко, Світлана Марчук, Микола Бляшин, Роман Денисюк, начальник контрольного відділу апарату Рівнеради Микола Полюхович та експерти.
За результатами зустрічі домовилися створити робочу групу по напрацюванню програми цифрової трансформації, здійснити аудит (матеріально-технічного забезпечення, електронних сервісів, відкритих даних) і на основі цього шляхом публічних консультацій з громадськістю підготувати програму цифрової трансформації у Рівному.
Першим та важливим кроком у розвитку цифрового міста має стати чітка політика впровадження відкритих даних, а створення цифрових рішень дозволить міській владі підвищити якість надання послуг та побудувати більш якісну взаємодію з мешканцями, зазначають ініціатори публічних консультацій – Громадянська мережа ОПОРА у Рівненській області, Громадська організація «Інформаційно-освітній простір «ІНФОХАБ» та благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя Рівне».
В рамках консультацій спільно з владою та рівнянами заплановано:
- сформувати перелік кроків, що сприятимуть цифровій трансформації Рівного, розширять можливості міських електронних сервісів для мешканців та місцевої влади,
- дослідити існуючі електронні міські сервіси та можливості їх уніфікації;
- визначити, які електронні ресурси чи сервіси потрібні мешканцям Рівного для підвищення міського комфорту.
Тож хто ще не встиг – заповнюймо анкету https://bit.ly/34yjaFw, а згодом усі зацікавлені зможуть більш широко обговорити, як влада має спілкуватися з мешканцями, які електронні сервіси мають бути доступними для рівнян і не тільки. Давайте спільно діяти для нашого міста, щоб воно було комфортним і сучасним!
Цей матеріал був представлений Коаліцією громадських об’єднань та ініціатив «Рада реформ Рівного» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
За детальнішою інформацією звертайтеся:
Михайло Балик, координатор напрямку «Відкритість, доступність та підзвітність Рівненської міської ради»
тел.: 093 833 83 45
e-mail: rada.reform.rivne@gmail.com