Чим у квітні займалися народні депутати мажоритарники з Рівненщини у своїх виборчих округах

Дата: 19.05.2016
robota dep v okrugah
Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала роботу депутатів мажоритарників з Рівненської області, яку вони здійснювали в квітні 2016 року у своїх виборчих округах. Результати аналізу свідчать, що частина депутатів не завжди проводить роботу в окрузі у дні, які передбачені для цього Календарним планом Верховної Ради України. Зокрема, ряд парламентарів, в окремих випадках, використовують для роботи в окрузі період, який був визначений для роботи у комітетах, комісіях і фракціях та у період, коли мали відбуватися пленарні засідання.

Народні депутати працюють в парламенті відповідно до затвердженого Календарного плану. Календарний план роботи сесії Верховної Ради затверджується постановою Верховної Ради. Відповідно до ч. 1 ст.19 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” за звичайних обставин перший і третій тижні кожного календарного місяця впродовж сесії відводяться для пленарних засідань Верховної Ради, другий – для роботи в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (групах), четвертий – для роботи народних депутатів з виборцями.
У квітні для роботи народних депутатів з виборцями був відведений четвертий тиждень місяця, тобто 25-29 квітня.
Активність депутатів в округах

Однією з форм діяльності народного депутата є робота з виборцями. Це стосується як депутатів обраних у мажоритарних виборчих округах, так і тих, хто був обраний за партійними списками у загальнодержавному виборчому окрузі. Так, відповідно до ст. 7 Закону України “Про статус народного депутата України”, народні депутати, обрані в одномандатних виборчих округах, зобов’язані підтримувати зв’язок з виборцями своїх округів.
Більше інформації про форми роботи народних депутатів в окрузі можна дізнатися тут.
Рівненщину в Верховній Раді представляють 5 народних депутатів обраних в мажоритарних округах області. Зокрема, виборчий округ №152 – Олег Осуховський (позафракційний), №153 – Юрій Вознюк (“Народний Фронт”), №154 – Олександр Дехтярчук (“БПП “Солідарність”), №155 – Василь Яніцький (“БПП “Солідарність”) та №156 – Сергій Євтушок (ВО “Батьківщина”).
Олег Осуховський
27 квітня Олег Осуховський провів особистий прийом виборців у місті Рівне та представив свій звіт за півтора роки роботи у Верховній Раді України. Представлення звіту відбулося під час зустрічі депутатів місцевих рад Рівненської області від ВО “Свобода” з своїми виборцями. Також на даному заході свої звіти представили депутати Рівненської міської та обласної ради, голови фракцій всіх фракцій у міських та районних радах області від ВО “Свобода”.
Юрій Вознюк
18 квітня депутат брав участь у нараді щодо розв’язання конфлікту з призначенням голови Рівненської обласної ради. Окрім Юрій Вознюка у нараді брав участь голова Рівненської обласної ради Олександ Корнійчук та поновлений на посаді судом колишній голова обласної ради Володимир Ковальчук. 22 квітня депутат був присутній на позачерговій сесії Рівненської обласної, де мало розглядатися питання щодо поновлення Володимира Ковальчука на посаді голови Рівненської обласної ради. Відповідно до Календарного плану роботи сесії Верховної Ради, у цей період мали відбуватися пленарні засідання Верховної Ради.
26 квітня Юрій Вознюк супроводжував Міністра юстиції України Петра Петренка, який відвідав з робочим візитом міста Рівне та Острог. 29 квітня депутат був присутній на сесії Рівненської районної ради, де відбувалося представлення новопризначеного голови Рівненської районної державної адміністрації Володимира Пилипчука.
Олександр Дехтярчук
17 квітня, у неділю, парламентар провів зустріч з мешканцями с. Панталія Дубнеського району, котрі 24 квітня мали обирати голову та депутатів Привільненської об’єднаної територіальної громади. 26 квітня депутат провів зустрічі з педагогічними колективами шкіл сіл Ярославичі, Борбин та Новоукраїнка сільськими громадами та Млинівського району та мешканцями цих сіл. Під час зустрічі обговорювалися напрямки вирішення проблем громад, зокрема, в контексті реформи децентралізації.
27 квітня депутат провів зустрічі з педагогічними колективами шкіл сіл Здовбиця, Гільча та Копитків Здолбунівської району, а також головами відповідних сільських рад. Під час зустрічей обговорювали питання об’єднання територіальних громад.
Василь Яніцький
6 квітня народний депутат провів особистий прийом громадян у Зарічному, відвідав з робочим візитом Зарічненську ЦРЛ, а також провів зустріч з виборцями Рокитного та Дубровиці. Проте, відповідно до Календарного плану роботи сесії Верховної Ради, у цей період депутати мали працювати в комітетах, комісіях та фракціях. Згідно з Календарним планом проведення засідань Комітету з питань правової політики та правосуддя, до складу якого входить депутат, і його підкомітетів на період ІV сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий – липень 2016 року) у період 4-8 квітня мали відбуватися засідання підкомітетів.
26 квітня у Зарічному парламентар брав участь у заході-реквіємі присвяченому вшануванні живих та померлих учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Захід відбувся за участі ліквідаторів аварії із Заречненського та Дубровицького районів. Також 26 квітня депутат побував з робочим візитом у Дубровицькій та Зарічненській центральних районних лікарнях. 29 квітня Василь Яніцький з робочим візитом побував у Володимирецькому районі, зокрема, відвідав села Степангород, Хиночі, Полиці, Рафалівку та Городець.
Сергій Євтушок
4 квітня депутат відвідав військову частину у місті Сарни, 5 квітня – зустрівся з освітянами сіл Цапцевичі та Степань Володимирецького району. Проте, відповідно до Календарного плану роботи сесії Верховної Ради, у цей період депутати мали працювати в комітетах, комісіях та фракціях. Парламентар є членом Комітету з питань транспорту. У цей період засідань Комітету не відбувалося, що, очевидно, дозволило депутату відвідати округ.
25 квітня Сергій Євтушок брав участь у засіданні Рівненської асоціації міських голів на якому відбулося обговорення перспектив об’єднаних територіальних громад (захід проходив у місті Рівне), 26 квітня – у заходах з нагоди вшанували пам’ять ліквідаторів та жертв аварії на Чорнобильській АЕС у містах Сарни та Костопіль, 29 квітня – у сесії Сарненської районної ради.
Підготовлено в рамках Програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом Східна Європа.
За коментарями звертайтеся:
Андрій Токарський, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
тел. 063 617 96 93
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)
_________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА