Чим займаються у своїх виборчих округах депутати-мажоритарники з Рівненщини

Дата: 14.04.2016
 • 2016 COLLECTION 1Громадянська мережа ОПОРА здійснила аналіз активності депутатів-мажоритарників з Рівненщини у своїх виборчих округах, яку вони здійснювали у лютому-березні 2016 року. Результати аналізу свідчать, що частина депутатів не завжди проводить роботу в окрузі у дні, які визначені для цього Верховною Радою. У лютому більшість народних депутатів у період, який був визначений для роботи у комітетах, комісіях і фракціях використали для роботи в окрузі. Натомість, у березні депутати проводили роботу в окрузі виключно у дні визначені Верховною Радою для роботи з виборцями або у вихідні дні.


 • Календарний план роботи сесії Верховної Ради затверджується постановою Верховної Ради. Так, відповідно до ч. 1 ст.19 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” за звичайних обставин перший і третій тижні кожного календарного місяця впродовж сесії відводяться для пленарних засідань Верховної Ради, другий – для роботи в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах), четвертий – для роботи народних депутатів з виборцями.

 • Форми роботи народних депутатів в окрузі

 • Однією з форм діяльності народного депутата є робота з виборцями. Це стосується як депутатів обраних у мажоритарних виборчих округах, так і тих, хто був обраний за партійними списками у загальнодержавному виборчому окрузі. Так, відповідно до статті 7 Закону України “Про статус народного депутата України”, народні депутати, обрані в одномандатних виборчих округах, зобов’язані підтримувати зв’язок з виборцями своїх округів.

 • Форми роботи народного депутата в окрузі, які прямо або опосередковано випливають з норм Закону України “Про статус народного депутата України”:
  – особистий прийом громадян;
  – зустрічі з виборцями, колективами підприємств, установ та організацій, об’єднаннями громадян;
  – відвідування органів державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій;
  – у межах реалізації права на невідкладний прийом – зустрічі з керівниками та посадовими особами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, громадських організацій і політичних партій;
  – участь з правом дорадчого голосу у роботі сесій органів місцевого самоврядування; участь у розгляді в органах державної влади і органах місцевого – самоврядування пропозицій та вимог виборців, інших питань, пов’язаних із здійсненням депутатських повноважень;
  – розгляд звернень виборців;
  – можливість залучати до участі у розгляді пропозицій, заяв і скарг, які надійшли на його ім’я, а також у прийомі громадян посадових осіб органів державної влади і органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій;
  – інформування виборців про свою депутатську діяльність через ЗМІ, на зборах виборців.

 • Активність депутатів в округах

 • Рівненщину в Верховній Раді представляють 5 народних депутатів обраних в мажоритарних округах області. Зокрема, виборчий округ №152 – Олег Осуховський (позафракційний), №153 – Юрій Вознюк (“Народний Фронт”), №154 – Олександр Дехтярчук (“БПП “Солідарність”), №155 – Василь Яніцький (“БПП “Солідарність”) та №156 – Сергій Євтушок (ВО “Батьківщина”).

 • Олег Осуховський

 • У лютому народний депутат не виявляв активності у своєму виборчому окрузі. Як пояснив помічник депутата, це повязано з тим, що Олег Осуховський проводить роботу в окрузі у дні визначені парламентом для роботи з виборцями. Календарним планом проведення четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання таких днів у лютому передбачено не було. Зважаючи на це, у лютому Олег Осуховський зосередив свою роботу на пленарних засіданнях сесії Верховної Ради та участі у роботі комітетів.

 • У березні Олег Осуховський мав два особистих прийоми виборців у місті Рівне: 2 та 23 березня. Зазначимо, що прийоми відбувалися у тижні, коли це було визначено Календарним планом.

 • Юрій Вознюк

 • Юрій Вознюк з поміж 105 депутатів мажоритарників з 24 областей України, моніторинг роботи яких здійснює Громадянська мережа ОПОРА, у лютому провів найбільше особистих прийомів виборців (14). Всі особисті прийоми депутата з виборцями відбулися у період з 22 по 26 лютого. Відповідно до Календарного плану, у цей період народні депутати мали працювати в комітетах, комісіях, а також фракціях. Проте, у лютому не відбулося жодного засідання Комітету з питань податкової та митної політики до складу якого входить Юрій Вознюк, що дозволило депутату провести прийом виборців.

 • Окрім цього, 10 та 12 лютого депутат був присутній на урочистому відкритті блоку початкових класів та груп дошкільного підрозділу у Шпанівському НВК “школа-сад”, а також на відкритті добудованого на базі Невірківського НВК дитячого садка та оновленої котельні. Відповідно до Календарного плану, у цей період депутати мали працювати в комітетах, комісіях та фракціях.

 • У березні Юрій Вознюк проводив роботу в окрузі у дні визначені Верховною Радою для роботи з виборцями або у вихідні дні. Зокрема, 6 березня (вихідний день) в смт Гоща Юрій Вознюк був присутній на освяченні накупольних хрестів храму Василія Великого. У період 21-23 березня за участі народного депутата відбулися зустрічі з представниками місцевого самоврядування Острозького, Рівненського, Гощанського та Корецького районів. 24 та 25 березня за ініціативи Юрія Вознюка відбулася зустріч з представниками дитячих таборів Рівненщини.

 • Олександр Дехтярчук

 • У лютому народний депутат активно зустрічався з виборцями, зокрема, обговорював питання переваг об’єднання територіальних громад, зустрічався трудовими колективами, зустрічався з представниками місцевої влади.

 • 9, 11-12 та 23-25 лютого Олександр Дехтярчук зустрівся з мешканцями сіл Радивилівського, Млинівського, Здолбунівського та Демидівського районів. Зустрічі в основному стосувалися переваг об’єднання територіальних громад та проблемних питання розвитку відповідних сіл. 8 лютого депутат провів зустріч з медичними працівниками Здолбунівського районного центру первинної медичної допомоги та ЦНАПу, 10 лютого – з керівництвом Плосківської сільської ради, колективами Дубенської виховної колонії та Дубенського вищого професійно-технічного училища, 22 лютого – відвідав зустріч членів спілки роботодавців Дубенщини з представником Корпусу Миру США в Україні. Проте, відповідно до Календарного плану, у цей період депутати мали працювати в комітетах, комісіях та фракціях.

 • У березні Олександр Дехтярчук у більшості випадків проводив роботу в окрузі у дні визначені Верховною Радою для роботи з виборцями. Винятком лише стало 9 березня, коли у місті Дубно народний депутат приймав участь у заході з нагоди вшанування пам’яті Тараса Шевченка. Цей день, як і три наступних відводилися для роботи в комітетах, комісіях та фракціях. У березні Олександр Дехтярчук прийняв участь у семінарі для керівників об’єднаних громад, що відбувся у Рівному (3 березня) та Форумі місцевого розвитку (22 березня), який проходив у Дубно та на якому говорили про об’єднання територіальних громад як перспективний напрямок розвитку місцевого самоврядування.

 • Василь Яніцький

 • У лютому Василь Яніцький провів декілька зустрічей з виборцями округу. Зокрема, 23 лютого народний депутат побував у селах Серники, Морочне, де зустрівся з вчителями місцевих шкіл, під час зустрічей були обговорені питання, які пов’язані з питаннями фінансування та реформи освіти. У селі Вовчиці Зарічненського району депутат був присутній на урочистому відкритті після реконструкції Вовчицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Проте, відповідно до Календарного плану, у цей період депутати мали працювати в комітетах, комісіях та фракціях. Василь Яніцький є заступником голови Комітету з питань правової політики та правосуддя, який у цей період не проводив власних засідань, що, очевидно, дозволило депутату відвідати округ.

 • У березні Василь Яніцький проводив роботу в окрузі виключно в визначені Верховною Радою України дні для роботи з виборцями. Так, 23 березня народний депутат з робочим візитом відвідав Володимерецький район. Парламентар відвідав ряд сіл району, де відбулися зустрічі з місцевими громадами та педагогічними колективами. 24 березня депутат з робочим візитом побував у Рокитнівському районі (відвідав смт Рокитне, села Глине, Дубно, Кам’яне, Мушні, Біловіж, Сновидовичі, Блажево, Залав’я та Остки). Також 24 березня Василь Яніцький провів у смт Рокитне особистий прийом громадян.

 • Окрім цього, варто зазначити, що за підтримки народного депутат у окрузі відбувається низка культурно-масових заходів, зокрема, спортивних змагань.

 • Сергій Євтушок

 • У лютому Сергій Євтушок був досить активний в окрузі. Зокрема, активність депутата припала на період з 21 по 26 лютого. Проте, відповідно до Календарного плану, у цей період депутати мали працювати в комітетах, комісіях та фракціях. Сергій Євтушок є членом Комітету з питань транспорту. У цей період засідань Комітету не відбувалося, що, очевидно, дозволило депутату відвідати округ. Так, 21 лютого Сергій Євтушок був присутній у Сарнах на обласній спартакіаді представників органів місцевого самоврядування, 22 лютого – на сесії Сарненської районної ради, 23 лютого – брав участь в роботі позачергової сесії обласної ради, 26 лютого – в місті Березне мав зустріч з освітянами.

 • У березні Сергій Євтушок проводив роботу в окрузі виключно у дні визначені Верховною Радою для роботи з виборцями. Так, 24 березня депутат взяв участь у роботі колегії Сарненської РДА, 25 березня – взяв участь у пленарному засідання сесії Костопільської районної ради та відвідав з робочим візитом Ясногорівську ЗОШ, де поспілкувався з колективом 26 березня – прийняв участь у звітно-виборчій конференції обласної організації ВО “Батьківщина”, 27 березня – мав зустріч з громадою села Цепцевичі.

 • Підготовлено в рамках Програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом Східна Європа.

 • Читайте також: 105 депутатів-мажоритарників. Рейтинг показників діяльності за лютий 2016 року. ОНОВЛЕНО

  ____________________________
  Прес-центр
  Громадянська мережа ОПОРА