«Друзі» по голосуванню депутатів Дубенської міської ради

Дата: 25.10.2019

Публічні суперечки між партіями або окремими депутатами можуть бути лише гарною «грою на камеру». Натомість, цифри здатні показати «друзів» по голосуванню або ж справжніх опонентів. За допомогою сервісу https://dubno.rada4you.org всього за декілька хвилин можна дізнатися, які фракції Дубенської міської ради найбільше «дружать» між собою, тобто однаково голосують за питання місцевого значення. В розділі «Сумісні голосування» потрібно обрати фракцію політичної партії і побачити з якою іншою фракцією найбільше співпадають голосування.

Впродовж 2017 – 2019 років у Дубенській міській раді найбільше співпадінь у голосуваннях мають фракції політичної партії «Прогрес» та Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» – 70%. При цьому, на сайті Дубенської міської ради фракція політичної партії «Прогрес» має назву фракція політичної партії «Справедливість», однак в даних фігурує попередня назва.

Найменше співпадінь в голосуваннях мають фракції Радикальної партії Олега Ляшка та Всеукраїнського об’єднання «Свобода» – лише 20%.

Хоча фракції Радикальної партії Олега Ляшка та ВО «Свобода» мають найменше сумісних голосувань між собою, відносно всіх інших фракцій вони також мають низький відсоток співпадінь в голосуваннях. Найвищий відсоток сумісних голосувань у них спостерігається щодо фракції «ВО Батьківщина» – 41% у Радикальної партії Олега ляшка та 40% – у ВО «Свобода».

Також можна відслідкувати сумісність голосувань окремих депутатів міської ради. Виявляється, що голови фракцій найбільше спільних голосувань мають з представниками інших фракцій, а не тієї, яку вони представлять.

Голова фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Тетяна Гончарова найбільше «друзів» по голосуваннях має з трьома представниками фракції Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»: Володимиром Поліхою, Галиною Дучук та Віктором Матвійчуком, а також депутатом Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Валерієм Потапчуком та міським головою Василем Антонюком.

 

Віктор Богомаз, голова фракції «Громадянська позиція» найбільше сумісних голосувань має з членами фракцій Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Володимиром Поліхою та Галиною Дучук, Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Валерієм Потапчуком, «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» Юрієм Момотюком та міським головою Василем Антонюком.

Голова фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Юрій Коханець з п’яти «друзів по голосуванню» має лише одного колегу зі своєї фракції – Валерія Потапчука, двох від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»: Володимира Поліху та Віктора Матвійчука, одного позафракційного – Миколу Пилипчука та міського голову Василя Антонюка.

Юрій Момотюк, голова фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» також має лише одного колегу по голосуванню – Марію Іванову. Ще четверо тих, з ким найбільш співпадінь у голосуванні, – ті ж депутати, що й в голови фракції «Свобода» –  двоє від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»: Володимир Поліха та Віктор Матвійчук, від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Валерій Потапчук та міський голова Василь Антонюк.

Найбільшими «друзями» по голосуванню голови фракції Радикальної партії Олега Ляшка Анатолія Омельянчука є, знову ж таки, ці четверо депутатів: двоє від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» – Володимир Поліха та Віктор Матвійчук, від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Валерій Потапчук та міський голова Василь Антонюк. Серед інших –  депутат фракції політичної партії «Справедливість» Яків Вагилевич.

У голови фракції політичної партії «Справедливість» Леоніда Дудко у спільних голосуваннях також вже відомі прізвища: від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»  Володимир Поліха, Галина Дучук та Віктор Матвійчук, від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Валерій Потапчук та міський голова Василь Антонюк.

Лише голова фракції Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Олег Швед має двох представників своєї фракції серед «друзів по голосуванню» – Володимира Поліху та Віктора Матвійчука. Ще троє депутатів з подібними голосуваннями, це Валерій Потапчук від Всеукраїнського об’єднання «Свобода», позафракційний Микола Пилипчук та міський голова Василь Антонюк.

Дубенський міський голова Василь Антонюк (позафракційний) найбільше спільних голосувань має  також з вищеперерахованими депутатами: з двома від фракції ВО «Батьківщина» – Володимиром Поліхою та Віктором Матвійчуком , від ВО «Свобода» – Валерієм Потапчуком, від фракції політичної партії «Справедливість» Яковом Вагілевичем та позафракційним Миколою Пилипчуком.

Найменше ж співпадінь по голосуванню в міського голови з депутатом фракції ВО «Свобода» – Олександром Герасименко, позафракційним – Віталієм Никитюком та депутатом фракції Радикальної партії Олега Ляшка – Юрієм Мацишином.

Загалом, при прийнятті рішень депутати міської ради Дубна керуються, радше, особистим баченням, ніж фракційною дисципліною. Міський голова має підтримку в різних фракціях, проте, абсолютною її назвати важко. Як правило, депутати, що мають вищий відсоток участі в голосуваннях, синхронніше голосують з міським головою.

На порталі https://dubno.rada4you.org Ви зможете самостійно перевірити, з ким найбільше «дружить» або «не дружить» Ваш депутат Дубенської міської ради.

Володимир Якшин,

Громадянська мережа ОПОРА