Експерти про зміни в ЗНО

Дата: 31.03.2010
 Про зміни, що стосуються вступу до ВНЗ з 2010 року міністр освіти та науки Дмитро Табачник заявив 30 березня в ефірі Радіо «ЕРА-FM». Він сказав, що МОН продовжує дію сертифікатів минулорічних та позаминулорічних ЗНО, збирається розширити повноваження вузів по зарахуванню вступників, більше ніж на рік та обмежив можливість вступникам подавати документи не більше, ніж до 5 вузів.

 

Роман Кобець: Ефективним способом відбору вступників є підняття прохідного балу, а не обмеження кількості вузів
«Обмеження кількості вузів, куди можна подавати сертифікат ЗНО, не cприятиме збільшенню якості та рівня знань вступників». Про це сказав незалежний експерт Роман Кобець, коментуючи зміни Міністерства освіти і науки до освітньої кампанії 2010 року.

«Ефективним способом відбору було б підняття прохідного балу для вступників, – зазначив Роман Кобець. У 2009 році цим скористалися лише шість вузів. Інші навчальні заклади не практикують такого способу відбору, щоб не втратити держзамовлення. Це вагомий спосіб отримати фінансування від держави».

«Важко уявити, як на практиці виглядатиме система обмеження кількості вузів для вступу, – говорить незалежний експерт. Це створює додаткові незручності для вступників та їх батьків. Якщо копію сертифікатів слід завіряти, то це вимагатиме також фінансові витрати вступників. Виглядає, що навчальні заклади замість вирішити питання відбору абітурієнтів ефективно, вирішили перекласти цю проблему на самих вступників».

Лілія Гриневич: Дію сертифікату ЗНО можна продовжити лише тоді, коли є формула визначення рівня складності тестів
«Не можна продовжувати дію сертифікату ЗНО, якщо для цього не визначено механізми порівняння результатів попередніх тестувань. Те, що Міносвіти в цьому році дає право вступникам подавати також сертифікати з минулих років є ознакою непрофесійного підходу до формування рівних умов вступу до вузів». Про це сказала Лілія Гриневич, коментуючи зміни в освітній кампанії з 2010 року.

«Щороку вступники по цілій країні пишуть один і той тест, – зазначає Лілія Гриневич, перший керівник Українського центру оцінювання якості освіти. Однак, за рівнем складності тест наступного року є іншим. Тому рішення про продовження дії сертифікату ЗНО можна приймати лише в тому випадку, коли випрацювана формула визначення рівня складності тестів».
«Вступні іспити до навчальних закладів, які практикувалися до введення ЗНО, також мали тривалість тільки один рік, – підкреслила Лілія Гриневич. Щороку все слід було здавати по новому. Ніхто при повторному вступі через рік не міг використовувати оцінку з попереднього вступного екзамену, навіть якщо здавав екзамен з того ж предмету. Подібно і тести мають бути співмірними за складністю, щоб їх результат можна було використовувати в наступні роки».
________________________________________________________________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА
063 6179693
067 9131505