Фідбек по результатам круглого столу щодо підвищення тарифів

Дата: 04.03.2015

kruklyj stil opora4 березня в стінах Рівненської ОДА відбувся круглий стіл з перевізниками та громадськістю. На початку заходу голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков зазначив, що основною метою заходу є пошук компромісу між перевізниками та громадськістю. Також з боку адміністрації була озвучена позиція, що тарифи повинні бути прозорими.

 
По-перше, повністю підтримую ідею щодо пропозиції формування прозорих тарифів. Формування тарифів має відбуватися максимально прозоро і зрозуміло для громадян, які є безпосередніми споживачами послуг. Дві мої ключові пропозиції по формуванню прозорого тарифу: 1) провести незалежний громадський аудит, щоб визначити реальний потік пасажирів на кожному з маршрутів приміського та міжміського внутрішньообласного сполучення; 2) на основі такого аудиту сформувати економічно обґрунтований тариф (припускаю, що на окремих маршрутах тариф може подешевшати, а десь збільшитися). Тут потрібно зрозуміти, що поки ми не дізнаємося який реальний пасажиропотік на маршрутах, то говорити про прозоре формування тарифу неможливо. Ми ж не знаємо, чи всі перевізники закладають в свої розрахунки, які вони передають в адміністрації реальну кількість пасажирів, яких вони перевозять. Ще одним гарним інструментом визначення реальної кількості пасажирів на маршрутах можуть стати – квитки (можливо, щось на зразок єдиного квитка, який планується впровадити в рівному).

Окрім цього, в результаті обговорення дійшов до того висновку, що кожен маршрут потрібно проаналізувати. Частину з них можна об’єктивно оптимізувати. Наприклад, якщо маршрутки на Рівне ходять через кожних 5 хвилин і вони напівпорожні, то потрібно оптимізувати маршрут, щоб маршрутка ходила через кожних 10 хвили і вона буде заповнена. І перевізнику добре, і для людей 5 хвилин суттєвої ролі не грають. Головне знати розклад і тоді можна планувати свій графік.

У результаті круглого столу якихось конкретних результатів досягнуто не було, перевізники визнають, що підняття цін незаконно і вони наголошують на тому, що вимушені піднімати ціни і те, що працюють у збиток. Наголошую, що громадськість не проти підняття тарифів (хоча це не добре, коли ціни на все ростуть, а заробітні плати – ні), ми за прозоре формування тарифу і за дотримання визначених законом процедур підняття тарифів (не самовільно, а відповідно після відповідного розпорядження голови ОДА). 

Анатолій Бондарчук
т. (096) 918-74-08
 
 
___________________________
Прес-центр
Громадянська мережа ОПОРА