Громадські приймальні: коли та де знайти депутата Рівнеради

Дата: 04.06.2018

Добре знайома ситуація, коли напередодні виборів кандидати в депутати активізуються та починають працювати «на благо» громади: дитячі майданчики, сімейні свята, ремонти садочків та лікарень. А що ж потім? Потім для вирішення конкретних питань громадяни можуть звернутися до депутата свого виборчого округу, потрапивши до нього на громадський прийом.

Прийом громадян та виборців повинен здійснювати кожен депутат Рівненської міської ради щонайменше раз в місяць. Про це йдеться і в Законі України «Про статус депутатів місцевих рад», яким керуються народні обранці. Зокрема, «у виборчому окрузі депутат місцевої ради зобов’язаний визначити і оприлюднити  дні,  години  та  місце  прийому виборців,  інших громадян;  вести регулярний, не рідше одного разу на місяць,  прийом  виборців,  розглядати  пропозиції,  звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення».

Оскільки прийом громадян є незмінним засобом комунікації депутата зі своїми виборцями, Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала інформацію на сайті Рівнеради про те, як і коли громадяни можуть на нього потрапити.

Графік та адреси громадського прийому депутатів Рівненської міської ради

Куди йти та де знайти депутата

Здебільшого, адреса, де депутат здійснює громадський прийом збігається з адресою приймальні політичної партії. Зокрема:

– семеро народних обранців фракції ВО «Свобода», які проводять громадський прийом у «Народному домі»: Дзецько Олег, Загоровський Назарій, Іванова Анна, Карпяк Олег, Крюков Олександр, Осіпчук Юрій, Петролюк Роман.

– троє депутатів фракції УКРОП здійснюють прийом в офісі їх політичної партії: Довжаниця Олександр, Криж Ольга, Сухий Юрій.

– двоє із шести представників фракції «Об’єднання «Самопоміч» спілкуються з громадянами в БЦ «Ранг», де й знаходиться офіс партії: Ковалець Ігор, Чирак Людмила;

– двоє партійців фракції ВО «Батьківщина» оприлюднили, що проводять прийом громадян в офісі міської організації партії, що в «Народному домі»: Кульчинська Галина, Мітін Юрій;

– депутат Рівненради Олексій Муляренко, член фракції БПП «Солідарність», інформує, що прийом здійснює в офісі партії;

– один представник фракції Радикальної партії Олега Ляшка Стасюк Роман проводить прийом виборців у сусідньому з партією кабінеті.

Депутат фракції «Громадський контроль» Роман Яворський зазначає, що прийом ведеться у громадській приймальні політичної партії «Громадський контроль», що на вул. Кавказькій 5. Однак, за цією адресою приймальні партії немає.

Нерідко депутати проводять прийом і у навчальних закладах Рівного. Загалом, чверть народних обранців обирають школи, бібліотеки та музичні школи:

Бляшин Микола – ЗОШ 14;

Васильчук Сергій – ЗОШ 23 та Рівненська міська бібліотека мікрорайону Ювілейний;

–  Кудрін Володимир – ПТУ 5;

–  Кузьмич Андрій – Рівненський центр ПТО сервісу та дизайну;

–  Нестерук Олександр – ЗОШ 23;

–  Павелків Віталій – Дитяча музична школа 2;

–  Пожарський Петро – ЗОШ 4;

–  Попик Володимир – ЗОШ 23 та ЗОШ 26;

–  Романюк Любов – ЗОШ 19 та Бібліотека-філія 4;

–  Стельмащук Святослав – ЗОШ 8, приміщення прес-центру;

–  Тимошук Тамара – НВК «Колегіум» та ЗНЗ «Школа 5»;

–  Чугуєвець Анатолій – ЗОШ 14.

Також місцем проведення прийому громадян є місце роботи депутатів:

–  Года Маріан – адмінприміщення ТОВ «Рівень ЛТД»;

–  Чугуєвець Анатолій – адміністрація КЗ «РМПК» (Текстильник)

«Одного разу вистачить»

Якщо Закон України радить: «не рідше одного разу на місяць», депутати ввічливо слухають і встановлюють щомісяця лише один прийом громадян. До цього списку входять сімнадцять депутатів: Олександр Бабат, Олег Дзецько, Олександр Довжаниця, Назарій Загоровський, Анна Іванова, Олег Карпяк, Ольга Криж, Олександр Крюков, Андрій Кузьмич, Оленксандр Нестерук, Юрій Осіпчук, Сергій Паладійчук, Роман Петролюк, Петро Пожарський, Юрій Сухий, Людмила Чирак та Тетяна Чубай.

 Одночасні прийоми

Попри те, що інколи місце прийому декількох депутатів однакове, є практика й одночасного графіку прийому виборців. Такі випадки зафіксовані у депутатів фракції ВО «Свобода»:

–   Загоровський Назарій та Іванова Анна – третя середа місяця з 15:00 до 17:00 год у «Народному домі»;

–   Карпяк Олег та Крюков Олександр – друга середа місяця з 15:00 до 17:00 год у «Народному домі».

 Не подали інформацію

Серед депутатів, хто не оприлюднив на сайті Рівненської міської ради інформацію про особистий прийом громадян:

–    Бабат Олександр (фракція ВО «Батьківщина»);

–    Мітін Юрій (фракція ВО «Батьківщина»);

–    Нестерук Олександр (фракція ВО «Батьківщина»);

–    Павелків Віталій (фракція ВО «Батьківщина»);

Сухий Юрій (фракція політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП»).

Інформацію про їх прийом ОПОРА отримала у відповідь на запит на публічну інформацію. Одночасно, прийшла відповідь і від міської організації партії «ВО «Батьківщина». При цьому, години прийому Нестерука Олександра у двох відповідях різна:

– останній четвер місяця з 14.00 до 18.00 год. (відповідь на запит Рівненської міської ради та річний звіт депутата);

– кожен останній четвер місяця з 18.00 до 20.00 год. (відповідь на запит Рівненської міської партійної організації ВО «Батьківщина»).

Важливим залишається не просто формальне ставлення до депутатських обов’язків, а їх виконання: коли народний обранець визначає графік прийому громадян, дійсно проводить його, обговорює з виборцями важливі питання та спільно знаходить спосіб їх вирішення. Ігнорування же визначеного графіку прийому зменшує рівень довіри виборців до депутата.

Необхідним є й інформування виборців про здійснення прийому громадян, адже мало хто знає, де можна знайти депутата, коли ведеться прийом та чи є хтось на місці. Для цього, народним обранцям не завадило підвищити рівень інформування громадян про графік та місце прийому, актуалізовувати дані на сайті Рівнеради (адже це чи не єдине джерело інформації), а також бути готовими до діалогу з громадянами.

 

За додатковою інформацією звертайтесь:

Олена Чудінович

Громадянська мережа ОПОРА

тел. +38 096 16 91 419

e-mail elena.chudinovych@gmail.com   

 

Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). За реалізацію проекту в Рівненській області відповідає РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».