Комітети продовжують враховувати пропозиції ОПОРИ щодо підвищення прозорості їхньої роботи

Дата: 27.03.2017

komitety

Громадянська мережа ОПОРА в рамках Програми USAID РАДА продовжує працювати над підвищенням рівня прозорості роботи парламентських комітетів. Вже 8 з 27 комітетів звернулися та отримали детальні рекомендації щодо того, як підвищити прозорість роботи комітетів, та стосовно інформації, яка має розміщуватися на їхніх веб-сайтах. Частина рекомендацій комітетами вже врахована.

24 січня 2017 року під час Координаційної зустрічі представників Програми USAID РАДА з головами секретаріатів комітетів Верховної Ради України Громадянська мережа ОПОРА презентувала методологію дослідження рівня прозорості роботи парламентських комітетів.

Представники ОПОРИ назвали індикатори, за якими відбувається дослідження, та озвучили перелік інформації, яка повинна оприлюднюватися на веб-сайтах парламентських комітетів. Окрім того, представники ОПОРИ наголосили на тому, що є позитивна практика підвищення прозорості роботи окремих комітетів Верховної Ради, яка мала місце внаслідок врахування ними підготовлених організацією рекомендацій.

Так, у порівнянні з травнем, за результатами аналогічного дослідження у жовтні 2016 року на 36% збільшився рівень оприлюднення інформації про свою роботу на власних веб-порталах у Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, на 20% – у Комітеті у закордонних справах та на 18% – Комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

За підсумками зустрічі за розробкою рекомендацій щодо підвищення рівня прозорості їхньої діяльності звернулися представники секретаріату Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, а також Комітету з питань будівництва містобудування і житлово-комунального господарства. ОПОРА підготувала та надіслала у формі звернення детальні рекомендації для кожного з цих комітетів.

У відповідь на звернення ОПОРИ керівники відповідних комітетів запевнили, що підготовлені рекомендації частково вже враховані та будуть в подальшому враховані в роботі комітетів.

Зокрема, у своїй відповіді у Комітеті з питань будівництва містобудування і житлово-комунального господарства зазначили, що пропозиції ОПОРИ щодо висвітлення інформації про діяльність Комітету будуть частково враховані у структурі нового сайту. Комітет планує перейти на нову програмно-технічну платформу сайту, де, у тому числі, буде передбачена електронна форма зворотного зв’язку.

У Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності повідомили ОПОРУ, що відповідно до Плану дій з реалізації Декларації відкритості парламенту протягом 2017 року відповідно до технічних та фінансових можливостей планується забезпечити трансляцію усіх засідань Комітету, яка на даний момент відсутня з технічних причин, а також налагодження технічної спроможності коментування законопроектів на офіційному веб-сайті Комітету.

Відповідно до надісланих рекомендацій секретаріат Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики проінформував, що з 14 рекомендацій невиконаними залишається лише рекомендація щодо «Ведення інтернет-трансляції засідань Комітету та оприлюднення відеоархіву засідань на веб-сайті Комітету», оскільки для цього відсутня необхідна відеотехніка.

Окрім того, ОПОРА розробила рекомендації на прохання Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України, а також Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. За підсумками розгляду рекомендацій, Аграрним комітетом було оновлено інтерфейс власного сайту та забезпечено оприлюднення на ньому низки важливої інформації про свою роботу, зокрема протоколів засідань, плану та звіту роботи Комітету, статистики відвідуваності депутатами засідань Комітету, інформації про порядок доступу на засідання Комітету.

Разом з тим Громадянська мережа ОПОРА готова розробити відповідні детальні рекомендації для інших комітетів.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук, аналітик Громадянської мережі ОПОРА
тел. 0969187408

Підготовлено в рамках Програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом Східна Європа.

_________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
Олександр Мельничук
тел. 097 719 09 10