На Рівненщині продовжуються судові засідання, пов’язані з місцевими виборами

Дата: 09.10.2015

198970У Рівненському окружному адміністративному суді відбулися ряд засідань за позовами різних суб’єктів виборчого процесу до територіальних виборчих комісій різного рівня з вимогою скасувати рішення про відмову в реєстрації кандидатів. Загалом, суд не задовільнив адміністративні позови.

7 – 8 жовтня в Рівненському окружному адміністративному суді відбулись засідання за позовом партії ВО «Батьківщина» до Корецької міської виборчої комісії про визнання неправомірними дій щодо реєстрації кандидата на міського голову м. Корець Дмитрук Людмили Євгеніївни та скасування рішення про її реєстрацію. В обґрунтуванні зазначено, що автобіографія Дмитрук Л. Є. не містить місця проживання та вказано партійність – член ВО «Батьківщина», проте вона не є членом цієї партії. Окрім цього, на думку представників партії ВО «Батьківщина», Дмитрук Людмила Євгеніївна є технічним двійником Дмитрук Людмили Михайлівни (діючого міського голови Корця).

В результаті розгляду справи, суд частково задовільнив адміністративний позов. Зокрема, зобов’язав Дмитрук Людмилу Євгеніївну виключити з біографії членство в політичній партії «Батьківщина» та стягнути з неї судовий збір в розмірі 1218 грн.

Постанову судового засідання за позовом партії ВО «Батьківщина» до Корецької міської виборчої комісії можна переглянути тут.

7 жовтня відбулось засідання за позовом Радикальної партії до Корецької міської виборчої комісії про визнання протиправними дії щодо реєстрації кандидата на міського голову м. Корець Дмитрук Людмили Михайлівни та скасування рішення про її реєстрацію. В обґрунтуванні йшлось про те, що 29 вересня при подачі документів від ВО «Батьківщина» була відсутня квитанція про сплату грошової застави. Вона буласплачена та подана на наступний день, тобто 30 вересня.

Відповідно до ч. 2 ст. 43 ЗУ «Про місцеві вибори» подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости закінчуються за 24 дні до дня голосування, тобто 30 вересня.

В результаті розгляду, суд постановив повністю відмовити адміністративний позов та стягнути з Радикальної партії до Державного бюджету недоплачену суму судового збору в розмірі 2436 грн.

Постанову судового засідання за позовом Радикальної партії до Корецької міської виборчої комісії можна переглянути тут.

7 жовтня відбулось засідання за позовом політичної партії «Опозиційний блок» до Костопільської міської виборчої комісії з вимогою зареєструвати кандидатів цієї політичної сили. Причиною відмови стала відсутність рішення про проведення зборів.

В результаті розгляду справи, суд постановив повністю відмовити у позові через порушення порядку висування кандидатівЗгідно ч.5 ст.37 Закону України «Про місцеві вибори» про дату, час і місце проведення зборів (конференції) з метою висування кандидатів місцева організація партії повідомляє у письмовій формі відповідну територіальну виборчу комісію не пізніш як за день до дня проведення зборів (конференції). На таких зборах (конференції) мають право бути присутніми члени відповідної ТВК.

6 жовтня відбулось засідання за позовом Народного Руху України до Рівненської районної виборчої комісії з вимогою зареєструвати кандидатів, яким було відмовлено у реєстрації до Рівненської районної ради. Причиною відмови стала невідповідність документів, зокрема, відсутність виборчого списку кандидатів у депутати Рівненської райради, документа про внесення грошової застави та відсутність списку кандидатів (його було надано на паперовому носії, а в електронному вигляді не на CD диску, а на USBфлеш накопичувачі).

В результаті розгляду, суд постановив повністю відмовити позову, а також зобов’язав стягнути з Народного Руху України до Державного бюджету суму судового збору у розмірі 1218 грн.

Постанову судового засідання за позовом Народного Руху України до Рівненської районної виборчої комісії можна переглянути тут.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.
 
___________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА