Навчання з підготовки проектів на виконання Громадського бюджету міста Рівного. Інформаційний та навчальний семінари

Дата: 12.09.2016

gb trening

У Рівному 14 та 15 вересня в Інформаційно-освітньому просторі InfoHub (м. Рівне, вул. Словацького, 3а) відбудеться навчання з підготовки проектів на фінансування з Громадського бюджету міста Рівного. У середу, 14 вересня о 14.00 відбудеться інформаційний семінар «Участь громадян у бюджетному процесі м. Рівного», організований Інститутом Регіонального Розвитку. Захід пройде в форматі круглого столу за участю представників міської влади, громадських активістів та журналістів. У четвер, 15 вересня о 10.00 пройде навчальний семінар з написання, підготовки та просування проектів на виконання Громадського бюджету міста Рівного. До участі запрошуються громадські активісти, журналісти й небайдужі рівняни, що цікавляться тематикою Громадського бюджету та мають на меті написання проектів й реалізацію якісних змін у місті Рівному.

Подача проектів на конкурс в рамках реалізації Громадського бюджету розпочнеться з 15-го вересня. Проекти може подати будь-який дієздатний громадянин України, що є членом територіальної громади (м. Рівного) віком від 16 років з урахуванням вимог Положення про громадський бюджет у місті Рівному.
Подані проекти повинні відповідати пріоритетам розвитку міста, визначеним у Програмі соціально-економічного розвитку міста Рівного, та бути спрямовані, зокрема, на поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів у всіх сферах життєдіяльності міста.

Від одного автора впродовж одного бюджетного року може надходити не більше 3 проектів і вони можуть стосуватись об’єкта, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Рівного (наприклад, вулиці, парку, скверу тощо). При цьому, проект має отримати підтримку не менше 15 мешканців міста Рівного (крім автора/авторів).

Проекти на виконання Громадського бюджету міста Рівного мають відповідати наступним істотним вимогам:

1) назва проекту має відображати зміст проекту і бути викладена одним реченням;
2) проект не суперечить чинному законодавству України;
3) реалізація проекту належить до компетенції Рівненської міської ради;
4) проект має відповідати стратегічним пріоритетам і цілям розвитку міста;
5) об’єкт, який буде створений внаслідок реалізації проекту, має бути загальнодоступним для всіх жителів міста Рівного;
6) проект у сфері просторового розвитку має відповідати Генеральному плану міста Рівного та реалізовуватись на землях та об’єктах, які належать до комунальної власності територіальної громади міста;
7) проект повинен бути реалізований впродовж одного бюджетного року і спрямований на кінцевий результат;
8) реалізація проекту не порушує прав інших осіб.

Електронна web-система «Громадський проект» забезпечить організацію прозорого та зрозумілого для громадян процесу бюджету участі, коли у всіх мешканців буде можливість розробляти та подавати власні проекти, спрямовані на покращення життя громади. Проекти, які отримають найбільше голосів мешканців, будуть реалізовані за рахунок коштів міського бюджету.

Голосування за проекти буде здійснюватися:
– на офіційному сайті Рівненської міської ради (http:// www.city-adm.rv.ua) в розділі “Громадський бюджет м.Рівного” шляхом заповнення електронної версії бланку для голосування;
– у спеціально визначених Комітетом пунктах для голосування;
– оголошення про голосування та перелік пунктів оприлюднюється на сайті міської ради за 7 днів до початку голосування;
– житель міста може проголосувати не більше ніж за три проекти.

Громадський бюджет – це чудова можливість для активного громадянина взяти безпосередню участь в управлінні містом.

Більше інформації на сайтах: www.city-adm.rv.ua, www.institute.lviv.ua та ФБ-івенті https://www.facebook.com/events/1075849505838515/

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBviAKZt1q9ifG6KtX4uBtmKgQ1JUSiiSs2KSNQQFr6e6XHg/viewform?c=0&w=1

Заходи відбудуться в рамках реалізації проекту USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» (що виконується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень).

За коментарями звертайтеся:
Андрій Токарський, Громадянська мережа ОПОРА у Рівненській області
тел. 063 617 96 93
_________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА