Новий склад Рівненської міської ради: освіта, партійність та гендер

Дата: 10.12.2020

За результатами місцевих виборів до Рівненської міської ради VIII скликання було обрано 42 депутати. Який гендерний, партійний та освітній склад цієї міськради, – довідалася ОПОРА.

Представники 7 політичних партій стали депутатами Рівненської міської ради: «Європейська солідарність» (10 мандатів),  «Рівне разом» (7 мандатів), «Слуга народу» (7 мандатів), ВО «Батьківщина» (5 мандатів), «Голос» (5 мандатів) , ВО «Свобода» (4 мандати), «За майбутнє» (4 мандати).

За результатами виборів більшість депутатів потрапили до ради за єдиними виборчими списками кандидатів – 23, у територіальних виборчих округах було розподілено 12 мандатів, ще 7 – гарантовано отримали перші номери у списку партій, які взяли участь у розподілі мандатів. Детальніше про те, як відбувався розподіл мандатів, можна прочитати тут.

Однак не всі новообрані депутати подали заяви до територіальної виборчої комісії про реєстрацію їх депутатами: троє обранців від ВО «Свобода» відмовилися від представницького мандату і їх замінили наступні за виборчим списком партії.

Станом на 10 грудня біографічні відомості про всіх депутатів нового скликання ще не оприлюднені на офіційному сайті Рівненської міської ради, тож ОПОРА проаналізувала дані із автобіографій кандидатів, які розміщені на сайті ЦВК.

Так, всі депутати нового скликання мають вищу освіту. Більшість депутатів, а саме 25 є членами політичних партій, ще 17 – безпартійні. Партійними у повному складі у Рівненській міській раді є представники політичних сил «Європейська солідарність» та ВО «Свобода», а безпартійними у повному складі є депутати, які балотувались від партій «Слуга народу» та «За майбутнє». Окрім представників «Слуги народу» та «За майбутнє», безпартійними є Сергій Васильчук, Олена Нездюр (ВО «Батьківщина»), Микола Бляшин, Святослав Клічук, Марина Кузмічова («Голос»), Михайло Жаровський («Рівне разом»).

За професійною ознакою більшість депутатів працюють у приватному секторі (24), з них 10 є приватними підприємцями, а інші – здебільшого обіймають різні керівні посади на підприємствах. У органах місцевого самоврядування на момент реєстрації депутатами працювали 5 депутатів, ще 4 – у органах державної влади, у політичних партіях – 1, в неурядовому секторі – 2. У закладах освіти та культури працює 3 депутати, лікарями – 2. Також один депутат є настоятелем храму. Відомо, що Олена Хотенко та Олександра Коваленко поєднують різні види діяльності.

Депутатський склад порівняно з попередньою каденцією оновився. Хоча майже усі депутати Рівнеради VII скликання балотувалися у цю ж раду знову, а саме 34 із 42, проте мандат отримали лише 13 з них (Галина Кульчинська, Олександр Нестерук, Сергій Васильчук, Олександр Курсик, Юрій Осіпчук, Микола Бляшин, Людмила Туровська, Тамара Тимощук, Маріян Года, Анатолій Чугуєвець, Святослав Стельмащук, Любов Романюк, Роман Яворський).

У новому складі міської ради третина жінок – їх 14, а чоловіків – 28. Натомість у раді попереднього скликання жінок було лише 9, і 32 чоловіків.

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в  Рівненській області звертайтесь до Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області, e-mail rivne@opora.org.ua.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Рівне за реалізацію ініціативи відповідає РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».