ОПОРА розповіла як працюють депутати-мажоритарники з Рівненщини

Дата: 26.11.2016

2years parliament

У четвер, 24 листопада, представники Громадянської мережі ОПОРА презентували підсумки спостереження за діяльністю депутатів-мажоритарників під час публічної дискусії: «Два роки Верховної Ради: Підсумки роботи депутатів-мажоритарників з Рівненщини», що відбулася у Інформаційно-освітньому просторі InfoHub.

«Ми презентуємо моніторинг роботи Верховної ради, зокрема депутатів-мажоритарників Рівненщини, за період лютий – жовтень 2016 року. В основі дослідження враховані такі показники діяльності парламентарів як участь у пленарних засіданнях парламенту та у засіданнях парламентських комітетів, законопроектна активність, депутатські запити, голосування проти лінії фракції, виступи в сесійній залі. Статистичні дані не відображають якості роботи депутатів, але це тенденційне дослідження, яке свідчить про активність та його залученість до законотворчого процесу», – розповів представник Громадянської мережі ОПОРА Андрій Токарський.

До участі у заході були запрошені народні депутати та їх помічники. Участь в обговоренні взяли народний депутат України Юрій Вознюк («Народний фронт») та його помічник-консультант Юлія Голик, а також помічник-консультант народного депутата Василя Яніцького («Блок Петра Порошенка «Солідарність») Михайло Слободзян.

За словами народного депутата Юрія Вознюка, результати досліджень ОПОРИ є досить гарним стимулом для активної роботи депутатів, проте важливо звертати увагу не лише на статистичні показники, а й на результативність роботи.

«На моє переконання, замість 10-ти надісланих запитів, на які немає ніякої відповіді, краще напряму звернутися у міністерство і вирішити проблему. Під час першого скликання я подавав багато запитів, напрацьовував статистичний показник, проте жоден законопроект, який я ініціював, не був прийнятий. Я прихильник того, щоб не подавати запити, а вирішувати проблему. Запити я подаю лише у тому випадку, якщо вважаю, що це дієвий інструмент. У другому скликанні я подав 36 законопроектів, з яких 10 прийнято. Що краще: подати 120 законопроектів і щоб жоден з них не був прийнятий чи подати 36 і щоб було прийнято 10? Тому, я вважаю, що хоч результати дослідження стимулюють депутатів працювати краще, але не відображають всю картину того, як хто працює. Я більше часу приділяю роботі на своєму окрузі, спілкуючись з виборцями і вирішуючи проблеми на місцевому рівні», – підкреслив Юрій Вознюк.

Наголосили учасники й на проблемних моментах, що виникають у депутатів при здійсненні своїх депутатських повноважень. Зокрема, помічник-консультант народного депутата України Василя Яніцького Михайло Слободзян зазначив, що виникають проблеми в роботі з районними адміністраціями.

«По результатах дослідження видно, що Василь Яніцький мало говорить, а більше робить. Виступів – мінімально, а по інших критеріях перші місця. Проте, є проблеми на місцях з відділами економіки районних державних адміністрацій, які повинні займатися втіленням проектів на ті кошти, які депутати залучили для свого округу з різних фондів чи через Кабінет міністрів. Кошти на місцях часто не реалізовуються, і повертаються, бо не врегульоване законодавство. Зараз законодавча ініціатива щодо цього готується. Крім того, ми активно працюємо з виборцями, організовуємо прийоми громадян у селищах та селах і вирішуємо локальні проблеми, але часто не люди йдуть з ініціативами, а депутат. Ми неодноразово піднімали питання про створення локальної агенції регіонального розвитку, яка займалася б допомогою у написанні проектів громадам, й фінансувалася б з бюджетів сільських рад. Але поки що її не сприйняли», – зазначив Михайло Слободзян.

Варто відзначити, що за всіма критеріями дослідження депутати з Рівненщини посіли 7 місце серед депутатів-мажоритарників з 24 областей України та м. Київ. Попереду опинилися мажоритарники з Миколаївської, Івано-Франківської, Чернігівської, Хмельницької, Житомирської та Чернівецької областей.

Більш детально про критерії моніторингу та результати спостереження можна ознайомитись у підсумковому звіті.

Захід проведено Громадянською мережею ОПОРА за підтримки Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» (виконується Фондом Східна Європа).

За коментарями звертайтеся:
Андрій Токарський, Громадянська мережа ОПОРА у Рівненській області
Тел. 063 617 96 93, email: a.tokarskyj@opora.org.ua
Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:
У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.