Конфлікт, який виник між претендентами на власність телеканалу ТВі, несе загрозу зміни редакційної політики мовника у неприйнятний спосіб. Перші прояви тиску, раптове звільнення ведучого Павла Шеремета, ігнорування права журналістів на формування профспілкового комітету є підсумком трьохденного протистояння між новим менеджментом телеканалу та трудовим колективом. 43 журналісти оголосили страйк до розв’язання конфлікту по-суті та оприлюднили свої вимоги. Трудовий колектив заявив про порушення законодавства про працю та прав журналістів, зокрема, перешкоджання виконанню професійних обов’язків, скасування ефіру від 23 квітня, заборону з боку нового керівництва поширення інформації про зміст конфлікту та запрошення до студії окремих гостей.
Крім того, аудиторія ТВі втратила можливість отримувати якісний новинний і програмний продукт. Відповідно, і право на доступ до інформації громадян України, що обрали для забезпечення власних інформаційних потреб саме цього мовника, порушено.
Активна частина суспільства болісно ставиться до процесів згортання свободи слова та конфліктів у медіа. Рейтинг стану свободи слова в Україні, який складає організація Freedom House, знизився протягом 2009 – 2011 років на 24 пункти, відповідно, держава отримала 130 місце. Зважаючи на вище вказане, будь-які прояви тиску на журналістів повинні отримувати відповідну реакцію з боку громадян, експертів, політиків та глядачів.
Громадянська мережа ОПОРА висловлює занепокоєння ситуацією, яка сталася та готова надати допомогу страйкуючим журналістам щодо захисту їхніх прав. Мережа закликає обох бізнесменів розв’язати конфлікт у законний та цивілізований спосіб, не допустити звільнення журналістів та технічних працівників, а менеджмент припинити будь-які прояви цензури. Заявлені факти трудового колективу щодо спроб контролювати в незаконний спосіб інформаційний продукт повинні бути розслідувані, а винні понести відповідальність. Крім того, ОПОРА просить народних депутатів та політиків бути коректними з трудовим колективом ТВі і не виходити за межі власного статусу.
ОПОРА виступає партнером телепроекту «Дорогі депутати» і заохочує керівництво до змістовних переговорів щодо вимог трудового колективу. Авторитет мовника потрібно зберегти, а права глядачів та журналістів – захистити.
____________________________
Прес-центр
Громадянська мережа ОПОРА