Перші результати не допідготовки ЗНО

Дата: 03.06.2010
 2 червня 2010 року, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА забезпечували громадський контроль на 40% пунктах тестування в Рівненській області. На кожному з яких були присутні по 2 спостерігача.

 

Громадські спостерігачі не лише оцінюють якість підготовки та проведення ЗНО на місцях, а й готові допомагати випускникам скласти апеляційну заяву про порушення процедури, якщо такі інциденти будуть зафіксовані. Заяву учасник тестування має право подати, не виходячи з пункту тестування, в яких ні батьків, ні юристів поруч не буде. В той же час, майбутні абітурієнти повинні знати, що у разі процедурних порушень, які могли негативно вплинути на якість виконання роботи учасником ЗНО, заявник має право вимагати перескласти відповідний предмет.

Завданням активістів Громадянської мережі ОПОРА є незаангажована оцінка роботи відповідальних за пункт тестування, інструкторів, чергових, організації ЗНО та фіксування можливих порушень з баку як учасників тестування, так і адміністрації.
В Рівненській області тестування відбулося, без суттєвих порушень. Явка учасників в регіоні була – 90,2%. Спостерігачі від ОПОРИ фіксували наступні не значні порушення, не всі учасники тестування мали при собі документи, щоб зайти на Пункт тестування (без паспорта, сертифіката). Такі випадки були в Рівному та в Кузнецовську. У Рівному на одному з пунктів тестування об 11-05 учасники були ще на коридорі, згідно інструкції двері до кабінету повинні о 11 годині бути вже закритими. Була спроба користування телефоном в туалеті, але на зауваження нашого спостерігача, учасник повернувся в аудиторію. Один з учнів заповнював бланк відповідей не чорним чорнилом, а синім, що теж не відповідає вимогам Міністерства. Були випадки у Рівному та Кузнецовську коли інструктори помилялися при наклеювані штрих – кодів на бланки, що могло призвести до плутанини при оголошені результатів. В пункті тестування, що знаходиться в одному з корпусів «Водного університету», один із інструкторів заснув, але через декілька хвилин прокинувся. У Кузнецовську некомпетентність відповідальних за пункт тестування призвела до помилки при заповнені протоколу про завершення процедури тестування. Чергові не завжди проводили учасників до виходу та до туалету, учасники голосно розмовлялина «розгулювали» по коридору, не було оголошено про порядок надання заяв щодо порушення умов проходження ЗНО. Відсутність в аудиторіях годинників, під вікнами аудиторій знаходилися дитачі майданчики та школяри літнього табору, рівень шуму був високий, що заважало учасникам ЗНО.

Ці всі зауваження та не точності було помічено спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА. Це було лише перше тестування, тому надіємось, що в подальшій роботі відповідальних осіб і інструкторів таких зауважень виникати не буде.

 

Координатор освітніх програм
Громадянської мережі ОПОРА
в Рівненській області
Валентина Камзьол
0985779940
0362 430718