Порядок денний від “Дорожньої карти реформ Рівного”

Дата: 08.09.2015

11995285 10205156949984138 867594732 o - Copy7 вересня відбувся круглий стіл, де обговорювались проекти рішень підготовлені громадською ініціативою «Дорожня карта реформ Рівного», що спрямовані на підвищення прозорості та публічності роботи Рівненської міської ради. До участі в заході долучилися міські депутати, керівництво міста, громадські активісти та представники ЗМІ.

 

Під час обговорення, міський голова Рівного Володимир Хомко запевнив присутніх у тому, що на найближчій сесії Рівненської міськради, 17 вересня, для голосування будуть висунуті проекти рішення, розроблені громадською ініціативою «Дорожня карта реформ Рівного».

 

Зокрема, презентувалися наступні проекти:

Проект рішення «Про внесення змін та доповнень до Статуту територіальної громади міста Рівного»
Спрощує внесення на розгляд сесії міської ради проектів рішень, ініційованих громадою міста. Проект рішення передбачає склад ініціативної групи у кількості не менше 20 осіб (чинна редакція Статуту передбачає не менше 1 тисячі осіб), а для розгляду проекту під час сесії число підписів повинно дорівнювати 100 (відповідно до чинної редакції Статуту потрібно зібрати 5 тисяч підписів). Пропонує ухвалити положення про «Про місцеві ініціативи в місті Рівне», яке містить порядок внесення та розгляд місцевої ініціативи.

Проект рішення «Про Бюджетний регламент Рівненської міської ради»
Упорядковує процеси формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань й функцій Рівненської міської ради, її виконавчими органами та підрозділами протягом бюджетного періоду. Також регламентує взаємовідносини між різними учасниками бюджетного процесу. Містить норму про візуалізацію бюджету міста та розміщення його на веб-сайті міськради. Запроваджує механізми залучення громади до процесу планування бюджету через використання різних форм консультацій на рівні «влада-громада».

Проект рішення «Про заходи відкритості інформації про місцевий бюджет»
Пропонує запровадження викладення рішень про місцевий бюджет, пояснювальних записок та інформацій із застосуванням графічних схем, графіків, порівнянь, малюнків тощо. Запроваджує щоденне звітування місцевої влади про надходження і витрачання бюджетних коштів. На сайті ради передбачає висвітлення інформація про надходження (джерело, призначення, вид бюджету, розділ бюджету), про видатки (номер платіжного доручення, отримувач, сума, призначення), а також про залишок коштів (сальдо) на початок та кінець дня.

Проект рішення «Про внесення змін та доповнень до Регламенту Рівненської міської ради»
Забезпечує відкритість для мешканців міста всіх пленарних засідань ради та засідань постійних комісій. Містить норму про обов’язкове оприлюднення на веб-сайті ради протоколів сесії та засідань постійних комісій ради, аудіозаписи пленарних засідань сесії Рівнеради. Визначає час для оголошення депутатських запитів й прийняття рішень про підтримку та направлення запитів. Розширює можливості депутатського корпусу під час сесій міської ради. Надає можливість ініціювати продовження часу виступу громадян з питань, що включені до порядку денного та поставити на повторне голосування проект рішення, пропозицію, доповнення чи зауваження.

Вказані проекти рішень були оприлюднені на сайті Рівненської міської ради 10 липня 2015 року. Проте під 53-ї сесії Рівнеради шостого скликання, 20 серпня, до порядку денного з незрозумілих причин, не потрапили.

Відповідно до процедури проходження проекту рішення, воно повинне розглядатися відповідними депутатськими комісіями.

Проект рішення «Про Бюджетний регламент Рівненської міської ради» буде розглянутий 10 вересня о 14.30 в залі засідань виконавчого комітету Рівненської міської ради (вул. Соборна, 12а, 3 пов.).

Проект рішення «Про внесення змін та доповнень до Статуту територіальної громади міста Рівного» та проект рішення «Про внесення змін та доповнень до Регламенту Рівненської міської ради» розглядатиметься 15 вересня о 14. 30 в залі засідань Рівненського міськвиконкому (вул. Соборна, 12а, 3 пов.).

Засідання щодо обговорення вказаних проектів рішень є відкритими. Тому, усі бажаючі прийняти участь у процесі обговорення можуть долучатися.

Щодо проекту рішення «Про заходи відкритості інформації про місцевий бюджет», його впровадження не потребує проходження питання через сесію рівненської міської ради. В свою чергу міський голова гарантував, що його реалізація, наразі, може стартувати. Тому, запросив ініціативну групу в п’ятницю, 11 вересня, на зустріч з начальниками управлінь та відділів Рівненської міської ради.

__________________
Прес-центр
Громадянська мережа ОПОРА