Проект Громадського бюджету допомагає зберегти парк у Рівному

Дата: 31.01.2017

PDM

Рівненська міська рада планує скасувати рішення про затвердження проекту землеустрою та подальше виставлення на аукціон земельної ділянки, що є частиною парку біля Рівненського міського Палацу дітей та молоді. Таке рішення стало результатом консультацій громадських активістів та представників влади, що відбулися у грудні 2016 року. Воно дозволить реалізувати два проекти Громадського бюджету, що передбачають облаштування території парку на Грабнику.

Нещодавно, 17 січня, на сайті Рівненської міської ради з’явився проект рішення про скасування рішення Рівненської міської ради від 21.05.2009 № 2482 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Князя Володимира (в парку біля Палацу дітей та молоді) для передачі в оренду на конкурентних засадах шляхом проведення аукціону».

Як зазначено у проекті рішення, воно буде ухвалене з метою реалізації проектів, включених до Міської цільової програми «Громадський бюджет у місті Рівному на 2016-2020 роки», затвердженої рішенням Рівненської міської ради від 18.08.2016 року № 1456, керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Проект рішення Фото документу

Нагадаємо, що після затвердження переліку проектів-переможців Громадського бюджету Рівного, що будуть реалізовані у 2017 році, постало питання практичного втілення цих ідей в життя. Зокрема, два проекти, що передбачають облаштування парку на Грабнику поряд із Рівненським міським Палацом дітей та молоді, як виявилось, знаходяться на розділеній земельній ділянці.

Проте, в результаті громадського обговорення щодо реалізації цих проектів, в якому взяли участь автори проектів, громадські активісти та представники місцевої влади, вдалося напрацювати спільну позиції щодо вирішення проблеми.

Щодо невизначеності земельної ділянки парку, яка на сьогодні розділена на кілька частин, вирішено готувати необхідні документи для прийняття міською радою рішення про об’єднання частин і виділення в натурі усієї земельної ділянки парку (2,8 га) з подальшою передачею на баланс ДКП “Міське об’єднання парків культури та відпочинку м. Рівного”. Наразі ДКП “Міське об’єднання парків культури та відпочинку м. Рівного” визначено розпорядником коштів по проекту щодо відновлення парку (№437), яке відповідно зможе почати його реалізовувати, коли вирішиться земельне питання. Також на цій ділянці буде втілено проект зі встановлення спортивного майданчика (№ 426).

Зазначимо, що проекти підтримали 602 та 402 мешканці Рівного відповідно.

Проект рішення буде винесений на голосування згідно з Регламентом Рівнеради у лютому, коли спливе 20-денний термін з дня опублікування на сайті.

Варто зазначити, що впродовж 1-3 лютого 2017 у Рівненській міській раді (вул. Соборна, 12а, зала засідань Виконавчого комітету, 3 поверх) відбудуться зустрічі представників профільних управлінь та авторів проектів, спрямовані на підвищення якості комунікації авторів проектів з виконавцями та напрацювання спільного бачення реалізації проектів.

Нагадаємо, що упродовж 2017 року у Рівному буде реалізований 31 проект, поданий на виконання Громадського бюджету Рівного.

 

За коментарями звертайтеся:
Андрій Токарський, Громадянська мережа ОПОРА у Рівненській області
тел. 063 617 96 93

_________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
Олександр Мельничук
тел. 097 719 09 10