Проект рішення про «Громадський бюджет у місті Рівному» зареєстровано в Рівнераді

Дата: 05.08.2016
hrom pic
Процес впровадження у Рівному партиципаторного (громадського) бюджету отримав своє продовження. Представники усіх фракцій Рівнеради поставили свої підписи під проектом рішення про затвердження положення про «Громадський бюджет у місті Рівному» й проект було зареєстровано в Рівнераді.

 
По завершенні публічних обговорень та внесення пропозицій і доповнень до проекту Положення «Про Громадський бюджет у місті Рівному», документ зібрав підписи представників усіх семи фракцій Рівнеради, які стали співавторами проекту рішення.
 
Свої підписи під проектом рішення поставили Богдан Гапяк («БПП «Солідарність»), Святослав Стельмащук («Громадський контроль»), Роман Стасюк («Радикальна партія»), Олег Карпяк (ВО «Свобода»), Олександр Курсик (ВО «Батьківщина»), Олександр Довжаниця («Укроп») та Микола Бляшин («Самопоміч»).
 
sign3
 
 
sign6
 
 
sign5
 
sign1
 
Сьогодні ж, 5 серпня, проект рішення було зареєстровано в Рівненській міській раді.
 
sign reestr
 
Наступним кроком стане оприлюднення проекту рішення на офіційному сайті Рівнеради й після проходження 20-денного терміну (робочих днів) з моменту оприлюднення, він буде винесений на розгляд сесії Рівнеради.
 
Нагадаємо, що робота над розробкою положення «Про Громадський бюджет міста Рівного» розпочалася наприкінці травня за ініціативи Громадянської мережі ОПОРА, міських депутатів та активістів.
 
До розробки положення і роботи над ним активно долучилися внесли секретар Рівнеради Сергій Паладійчук, лідер партії «Громадський контроль» Роман Денисюк, депутати міської ради Сергій Васильчук («БПП «Солідарність»), Олег Карпяк (ВО «Свобода»), Володимир Кудрін («Радикальна партія Ляшка»), начальник міського управління бюджету та фінансів Віктор Шульга, юрист Юрій Дремлюга, а також громадські активісти Андрій Токарський («Громадянська мережа «ОПОРА») та Зураб Кантарія.
 
Як зазначив член Координаційної ради Громадянської мережі ОПОРА Андрій Токарський, Громадський бюджет зробить прозорішим бюджетний процес і зробить його більш зрозумілим для громади.
 
– Громадський бюджет має стати інструментом залучення рівнян до участі в управлінні містом. Він допоможе дати кожному розуміння коли і як він може впливати на формування бюджету міста Рівного, як розподіляються бюджетні видатки й яким чином можна й потрібно контролювати витрати бюджетних коштів, – говорить Андрій Токарський.
 
Зазначимо, що з 15 вересня має стартувати процес подачі проектів на фінансування в рамках Громадського бюджету Рівного.
 
Процес подачі проектів та голосування найімовірніше буде відбуватися через електронну систему в рамках співпраці Рівненської міськради та Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень, який запропонував для Рівного відповідні електронні інструменти. Наразі перемовини стосовно впровадження відповідних інструментів тривають. 
 
Від моменту реєстрації проекту рішення має пройти термін у 20 робочих днів, після якого положення «Про Громадський бюджет в місті Рівному» буде винесено на голосування до сесійної зали Рівнеради. 
 
Наголошуємо, що дуже важливо аби документ був проголосований депутатами Рівнеради, аби ініціатива з впровадження Громадського бюджету в місті була не формальною, а стала реальним механізмом інтеграції громади в бюджетний процес.
 
За коментарями звертайтеся:
Андрій Токарський, Громадянська мережа ОПОРА
тел. 063 617 96 93
_________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА