Рішення, які приймаються на «вищому» рівні

Дата: 16.02.2011

Чергове засідання виконавчого комітету Рівненської міської ради довело, що важливі рішення приймаються чиновниками не у сесійній залі, а в кулуарах, за участю обмеженого числа обраних осіб.

 

Такого висновку дійшли представники ГМ «ОПОРА» після того, як проаналізували порядок винесення питань на розгляд членів виконкому головуючим зборів Андрієм Грещуком. Як показало засідання, головною умовою для розгляду питання чиновниками є не його актуальність, а обов’язкове погодження із міським головою. Ведучи збори, пан Грещук постійно уточнював у доповідачів чи узгоджено те,  чи інше питання із головою, і лише після ствердної відповіді воно виносилося на голосування. Варто зазначити, що робота голови зборів не викликала запитань у членів виконкому, які покірно приймали запропоновані правила гри і підтримували погоджені мером рішення. Така «картина маслом» не викликала б занепокоєння, якби чиновники та міський голова в унісон працювали над вирішенням важливих для міста проблем. Однак, принаймні частина рішень, які прийнялися з погодження голови, носять дивний характер і можуть негативно відбитися на мешканцях Рівного. Для прикладу можна навести вирішення питання про зменшення орендної плати для газети «Рівне Ракурс», яка орендує комунальне приміщення у міському Палаці культури «Текстильник». Членам виконкому запропонували зменшити вартість оренди з одинадцяти до п’яти тисяч гривень на місяць. Головним аргументом пана Грещука при винесені на голосування цього питання стало те, що якщо воно дійшло до виконкому, то отже було погоджено на відповідних вищих рівнях. Виникає запитання, що це за такі «відповідні вищі рівні», які вирішили позбавити міський бюджет надходжень у сумі п’ять тисяч гривень в місяць? Чи Рівне таке багате, що шістдесят тисяч гривень в рік для нас вже не гроші, і на ремонт садочків чи медикаменти їх не витратиш? Ще запитання: за які такі заслуги «Рівне Ракурс» отримує зниження орендної плати? Сподіваємось, це ніяк не вплине на неупереджену редакційну політику видання.

Ще цікавішим є голосування за питання про внесення змін до складу конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників для здійснення пасажирських перевезень в Рівному. Начальник управління транспорту та зв’язку Віталій Миронюк запропонував замінити одного з членів комітету на депутата Рівнеради, голову постійної комісії з питань транспорту і зв’язку Святослава Євтушенка. Така заміна могла б і не викликати ніяких запитань, адже, згідно постанови Кабміну, конкурсний комітет складається на 50% із представників органів влади, які самі вирішують кого туди вводити. Однак, другою пропозицією пана Миронюка стало введення до комітету Тараса Максименка. Його начальник управління представив як представника від громадської організації «Фронт Змін» і зачислив до квоти, яка належить громадськості (ще 50% від складу комітету). Насправді ж, Тарас Максименко, як і Святослав Євтушенко, депутат Рівнеради, більше того, ці два пани – куми. Два кума-депутати в одному комітеті, при чому одного з депутатів представляють, як представника громадської організації і ні в кого з членів виконкому не виникає запитань. Що це, як не змова та використання службового становища для досягнення меркантильних інтересів окремих чиновників? Чому ніхто з членів виконкому не поцікавився дивним фактом? Можливо це рішення, як більшість інших, було погоджено на «відповідному вищому рівні», а тому обов’язково мало прийнятися, яким би абсурдним воно не було?

 

Прес – центр

Громадянської мережі ОПОРА

тел. (0362 )430718