Рівненська міська рада прийняла за основу новий Регламент, але гальмує його затвердження

Дата: 26.04.2016

Рівненська міська рада прийняла за основу новий Регламент але гальмує його затвердження 2У четвер, 21 квітня, міська рада Рівного на своєму засіданні розглянула проект нового Регламенту, напрацьованого робочою групою, до якої входили, зокрема, й представники Громадянської мережі ОПОРА. Обговоривши поправки до документу, висловлені організаційним відділом міськради, депутати прийняли новий Регламент за основу, проте вцілому не затвердила.

На початку розгляду питання міський голова Рівного Володимир Хомко заявив, що сьогодні проголосувати цей документ не вийде, оскільки він має до нього багато зауважень та поправок.

– Давайте зберемося у мене у вівторок, голови усіх фракцій, і по кожному пункту окремо проголосуємо. Бо у мене є чимало зауважень. А у четвер ми його проголосуємо, – сказав міський голова Рівного Володимир Хомко.

– Безумовно, є пункти, які мене зовсім не влаштовують. Які обмежують мої права. Тут навіть не говорячи про якесь его своє особисте. Мова про те, що так вести буде важко. Мені роздали його лише позавчора і в моєму варіанті було те, що узгоджена рада не може виносити додаткових питань. Це абсурд, так не можна керувати містом, – додав міський голова.

Проте, голова регламентної комісії Олександр Чубай зазначив, що відкладати розгляд Регламенту не можна й потрібно на цьому засідання, як мінімум, почати обговорення документу й зауважень до нього.

Обговоривши деякі поправки до документу, висловлені організаційним відділом міської ради, депутати прийняли новий Регламент за основу.

Громадянська мережа ОПОРА вважає, що такі дії міського голови спрямовані передусім на затягування процесу затвердження нового Регламенту:
Міський голова Рівного Володимир Хомко знав про діяльність робочої групи з підготовки Регламенту, мав змогу знайомитися з його текстом й, тим більше, подавати свої пропозиції. По-друге, організаційний відділ Рівнеради не повинен займатися розробкою Регламенту для депутатів та давати оцінку даному проекту Регламенту. Такі дії міського голови, на нашу думку, спрямовані на затягування процесу прийняття нових та прозорих правил роботи міської ради. Така позиція свідчить про неготовність Володимира Хомка враховувати думку громадян, консультуватися з ними та сприймати їхні пропозиції, що не є характерним для європейської політики, цінності якої часто декларує сам міський голова.

Крім того вважаємо, що міський головатаким чином прагне вплинути на депутатів й завадити затвердженню в Регламенті певних норм, що, на думку мера, обмежують його права.

Громадянська мережа ОПОРА закликає голів депутатських фракцій Рівнеради, з якими має намір консультуватися міський голова у вівторок, залишатися вірними принципам відкритості й прозорості, прописаним у новій редакції Регламенту й не допустити збереження в Регламенті важелів, що дозволяють міському голові «вручну» керувати депутатами, тим самим обмежуючи їхні права, як обраних представників громади міста.

У вівторок, 26 квітня, відбудеться зустріч міського голови Володимира Хомка з керівниками фракцій Рівнеради, в ході якої мер прагне узгодити ті норми нового Регламенту, щодо яких має зауваження. Голосування за новий Регламент вцілому має відбутися 28 квітня, на наступному засіданні Рівнеради.

_________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА