Рівнерада тримає курс на реформи

Дата: 06.10.2015

Маємо ще одну маленьку перемогу на сесії Рівненської міської ради, але велику для громади Рівного. Сьогодні, було підтримано проекти рішень, що ініційовані та розроблені громадською ініціативою «Дорожня карта реформ Рівного».

Питання №215 «Про заходи відкритості інформації про місцевий бюджет», було знято з голосування, оскільки його реалізація не потребувала погодження сесії і робота над цим вже розпочата.

Питання №216 «Про Бюджетний регламент Рівненської міської ради», підтримали 35 депутатів. Дане рішення сприятиме упорядкуванню процесів формування та використання фінансових ресурсів, регламентує взаємовідносини між різними учасниками бюджетного процесу. Містить норму про візуалізацію бюджету міста та розміщення його на веб-сайті міськради. Запроваджує механізми залучення громади до процесу планування бюджету через використання різних форм консультацій на рівні «влада-громада».

Питання №217 «Про внесення змін та доповнень до Статуту територіальної громади міста Рівного», підтримали 30 депутатів. Прийняття даного рішення спрощує внесення на розгляд сесії міської ради проектів рішень, ініційованих громадою міста. Передбачає склад ініціативної групи у кількості не менше 20 осіб, а для розгляду проекту під час сесії число підписів повинно дорівнювати 200.

Питання №218 «Про внесення змін та доповнень до Регламенту Рівненської міської ради», підтримали 39 депутатів. Рішення спрямоване на забезпечення відкритості для мешканців міста всіх пленарних засідань ради та засідань постійних комісій. Містить норму про обов’язкове оприлюднення на веб-сайті ради протоколів сесії та засідань постійних комісій ради, аудіозаписи пленарних засідань сесії Рівнеради. Визначає час для оголошення депутатських запитів й прийняття рішень про підтримку та направлення запитів. Розширює можливості депутатського корпусу під час сесій міської ради. Надає можливість ініціювати продовження часу виступу громадян з питань, що включені до порядку денного та поставити на повторне голосування проект рішення, пропозицію, доповнення чи зауваження.

Результати поіменного голосування згодом можна буде побачити за цим посиланням: http://opora.rv.ua/novini/1302-reformyrivne.html

____________________________
Прес-центр
Громадянська мережа ОПОРА