15 червня Рада реформ Рівного провела онлайн-марафон “Цифрова громада: досвід України”. Під час заходу представники різних міст ділилися своїми рецептами успіху у сфері цифровізації. Сьогодні пригадаємо шлях цифрової трансформації Хмельницького.
В чому успіх цифрової трансформації у Хмельницьку?
У 2019 році за результатами загальної оцінки стану оприлюднення відкритих даних Урядово-громадською ініціативою «Разом проти корупції» (в рамках проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/TAPAS») Хмельницький став лідером серед обласних центрів.
Всі необхідні сервіси та послуги на основі відкритих даних місто зібрало в одному місці – порталі MyCity. Він має чотири напрямки: ∙ АНАЛІЗУЙ (портал відкритих даних); ∙ ЖИВИ (електронні сервіси та послуги); ∙ ВІДПОЧИВАЙ (інформаційний портал); ∙ ІНВЕСТУЙ (інвестиційний портал, розроблено спільно з КУ «Агенція розвитку Хмельницького»).
Наприкінці 2020 року Хмельницька міська рада затвердила Програму цифрового розвитку на 2021-2025 роки і зараз активно працює над її впровадженням. Серед пріоритетних напрямків Програми – впровадження електронних послуг та розширення функціоналу Кабінету мешканця, розвиток відкритих даних, розвиток системи відеоспостереження.
Питаннями цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації виконавчих органів Хмельницької міської ради опікується Юлія Сабій, керівниця виконавчого комітету.
Під час марафону «Цифрові громади: досвід України» Юлія Сабій розповіла про те, як налагоджена робота із цифровізації у Хмельницьку. Так, окремих структур у складі міської ради немає, але є міський голова, заступники міського голови, які у своїх сферах відання дотичні до питань цифрової трансформації, а також відповідальні особи у різних структурних підрозділах ради, які здійснюють повноваження у цьому напрямку. Окрім того, у місті діє комунальне підприємство «Хмельницькінфоцентр».
Заходи, які мають вживатися органом місцевого самоврядування у рамках затвердженої Програми цифрового розвитку є базовими, але різними, адже різним є і рівень цифрових компетенцій у користувачів таких послуг. Освітній напрямок, якісна роз’яснювальна робота є одним із пріоритетних заходів Програми. Міська рада використовує різні інструменти та заходи для проведення просвітницької роботи у напрямку цифрової трансформації, наприклад, навчання працівників бібліотек, які можуть згодом поширювати такі знання.
Також міська рада співпрацює із активною університетською спільнотою міста, пропонуючи їм на основі відкритих даних подати проект, який зможе принести користь місту. Наразі до міської ради надійшли пропозиції реалізації проектів у напрямку екології та інклюзії.
Юлія Сабій наголошує: «Для всіх міст я звертаю увагу перш за все на політично-стратегічний пріоритет – наскільки голови правильно виставляють такий пріоритет, настільки якісно працюють ці структури. Командна робота, стратегічна мета дає можливість досягати саме цього результату».
Також посадовиця наголошує: «Програма цифрового розвитку – це не тільки програма міської ради, це є програма усієї територіальної громади. Ми маємо це чітко для себе розуміти, тому що завжди повинні мати важливий зворотній зв’язок. Від того, наскільки зворотній зв’язок ми будемо чути, наскільки ми будемо бачити його у форматі різних проектів та певних ініціатив, наскільки якісно ми зможемо цю ініціативу прийняти, пропрацювати і впровадити буде залежати, чи буде належна комунікація».
Переглянути онлайн-марафон «Цифрова громада: досвід України» з Хмельницьким можна тут:
Цей матеріал підготовлено Радою Реформ Рівного разом із Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ у рамках програми «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.
Політична карта Рівненщини: основні тенденції другого року повномасштабної війни
03.09.2024
Рівненська область постраждала від обстрілів. ВПО покидають регіон. Новий начальник ОВА віддалений від рівненського політикуму, натомість відсторонений голова Рівнеради не…
Залучення мешканців до формування місцевих політик та рішень у Рівненській громаді: Презентація звіту
18.07.2024
Громадянська мережа ОПОРА презентувала звіт про залучення мешканців Рівненської громади до формування місцевих політик та рішень. Учасники заходу, серед яких…
На екваторі: як працювали рівненські депутати протягом третього року повноважень
07.06.2024
Упродовж третього року повноважень Рівненська міська рада спрацювала на 3,3 бали з п’яти можливих та посіла третє місце у рейтингу…
Як жителі Здолбунівської громади можуть впливати на місцеві рішення
07.06.2024
Останнім часом питання участі громадян у прийнятті рішень, зокрема на місцевому рівні, стає все більш важливим. Громадянська мережа ОПОРА дослідила,…