У Костополі впроваджуватиметься громадський бюджет

Дата: 19.11.2018

У Костополі завершився процес напрацювання проекту Положення «Про громадський бюджет міста Костопіль», до розробки якого долучилися депутати міської ради,  посадовці органів влади та громадських організацій спільно з Громадянською мережею ОПОРА. Впровадження громадського бюджету  у місті Костопіль дасть змогу мешканцям впливати на рішення щодо витрат частини місцевого бюджету.

Впродовж жовтня – листопада для мешканців Костополя відбулися тренінги «Особливості партисипації. Інструменти ефективної участі» та ««Належне інформування та залучення мешканців до міських ініціатив». Під час тренінгів учасники дізнались, що таке «партисипація» та її важливість, визначили інструменти участі громадян у формуванні місцевої політики та особливостей їх використання, обговорили особливості одного із інструментів партисипації – громадського бюджету, а також на практиці визначали цільову аудиторію,  основні меседжі та канали комунікації з мешканцями в процесі впровадження громбюджету.

Окрім цього, усі зацікавлені мали змогу долучитися до робочих зустрічей, під час яких спільно напрацювали такі документи:

У разі виникнення додаткових запитань кожен може прокоментувати та залишити власні відгуки й правки до документів.

Довідка* Бюджет участі (громадський бюджет) – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Будь-який житель зможе подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету наступного року.

 

За коментарями звертайтеся:

Олена Чудінович,

Громадянська мережа ОПОРА,

тел.: 096 16 91 419

e-mail: elena.chudinovych@opora.org.ua  

 

Довідково:

Проект «Учасницьке бюджетування, як крок до якісних змін» реалізовується за сприяння Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської обласної державної адміністрації. Метою проекту є підвищення рівня залучення мешканців селища Гоща та міста Коспопіль до формування місцевої політики, шляхом напрацювання проекту Положення «Про громадський бюджет», а також покращення рівня володіння інструментами партисипації ініціативними мешканцями, представниками бізнесу та органами місцевого самоврядування.