У Рівному обговорили положення «Про Громадський бюджет»

Дата: 08.07.2016
DSCN9347
Публічне обговорення положення «Про Громадський бюджет» відбулося у четвер у Рівному. Обмінявшись думками та пропозиціям, громадські активісти, місцеві депутати та просто небайдужі мешканці Рівного ще на крок наблизили впровадження у Рівному «бюджету участі». 

 
Представники Громадянської мережі ОПОРА пояснили на якому етапі зараз знаходиться робота з положенням «Про Громадський бюджет у Рівному» і як саме планується продовжувати його впровадження.
 
– Положення «Про Громадський бюджет у місті Рівному» наразі перебуває в процесі розробки, деякі позиції можуть змінюватися, доповнюватися, враховуватися кращі ідеї, які будуть запропоновані. Ми хочемо не лише проговорити питання, а щоб надалі депутати рухали це питання в міській раді. Коли ж питання вже буде виноситися на сесію, ми прагнемо аби всі депутати зрозуміли ідею та філософію громадського бюджету і підтримали це питання, – заявив на початку зустрічі член Координаційної ради Громадянської мережі ОПОРА Андрій Токарський.
 
Також Андрій Токарський презентував механізм роботи громадського бюджету від етапу подання ідеї проектів до їх реалізації та розповіли про приклади успішної роботи цього інструменту громадської участі в деяких містах Польщі та України. 
 
Далі всі учасники висловили своє бачення процесу прийняття в Рівному Громадського бюджету та запропонували деякі зміни до положення «Про Громадський бюджет у місті Рівному». 
 
Зокрема, член робочої групи по напрацюванню положення, секретар Рівнеради Сергій Паладійчук дещо розкритикував процес роботи над Громадським бюджетом через недостатню залученість до процесу представників виконавчої влади.
 
Щоправда, як заперечив Андрій Токарський, попередні контакти з виконавчою владою були. Зокрема, було намагання зустрітися з мером Володимиром Хомком (зустріч з певних причин не відбулась), а також з начальником управління бюджету та фінансів Рівнеради Віктором Шульгою (він був запрошений на публічне обговорення, проте не зміг прийти). В той же час до проведення обговорення відбулася зустріч з керівником відділу Інформаційно-аналітичного забезпечення Рівнеради Олесем Лопачуком, в ході якої було підтверджено зацікавленість відділу у впровадженні інструменту Громадського бюджету і знайдено спільне бачення подальшого діалогу. 
 
Водночас, Сергій Паладійчук висловив упевненість, що документ буде прийнятий депутатами Рівнеради.
 
– Документ правильний. Корективи внесемо, будемо обговорювати і приймати процедуру. Громадський бюджет в Рівному буде працювати, – зазначив секретар Рівнеради Сергій Паладійчук.
 
Що ж до конкретних пропозицій до положення «Про Громадський бюджет у місті Рівному», лідер «Громадського контролю» Роман Денисюк запропонував розробити можливість он-лайн подачі заявки проекту замість необхідності йти у конкретний виконавчий орган.
Ймовірно, зміни торкнуться й процедури голосування за проекти, адже, за згодою учасників обговорення, логічно було б зробити її найбільш масовою, тобто з відкритим кодом для голосування, який може бути розміщений не лише на сайті Рівненської міської ради, а й на сайтах ЗМІ, громадських організацій та у соціальних мережах.
 
Крім того, депутат Рівнеради Володимир Кудрін («Радикальна партія») запропонував в процесі обрання Координаційного комітету керуватися результатом рейтингового голосування Рівнеради по кожній з кандидатур до Координаційного комітету. В той же час він запропонував забрати з процесу міського голову, який, згідно попереднього положення, мав би сам подавати персональний склад комітету на затвердження ради.
 
Процес подачі проектів на розгляд Координаційного комітету вирішили перенести з 1 серпня на 1 вересня у зв’язку з тим, що Рівнерада не встигне оперативно затвердити положенння «Про громадський бюджет у місті Рівному»
 
Наголошуємо, що усі, хто має пропозиції та зауваження до положення – просимо писати їх в групі Громадський бюджет / Рівне на Facebook або надсилати на електронну скриньку a.tokarskyj@opora.org.ua з темою «Громадський бюджет».
 
Наступна зустріч з обговорення пропозицій до положення «Про Громадський бюджет у місті Рівному» відбудеться у п’ятницю, 22 липня, об 11.00, у Інформаційно-освітньому просторі InfoHub.
 
Детальніше про те, що таке Громадський бюджет – у нашому матеріалі.
 
За коментарями звертайтеся:
Андрій Токарський, Громадянська мережа ОПОРА
0679131505, 0636179693
_________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА