В Рівному розповіли як депутати міської ради здійснюють прийом та звітують перед виборцями

Дата: 17.12.2018

В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює сімнадцять областей України, Рівненська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» в ході прес-конференції презентувала результати моніторингу здійснення прийому виборців та звітування перед виборцями депутатами Рівненської міської ради.

Порівнюючи з минулим роком повноважень депутатів Рівнеради, спостерігається позитивна тенденція здійснення прийому виборців, оприлюднення інформації на сайті міської ради та публічного звітування місцевих обранців.

Зокрема, особистий прийом виборців проводять 29 із 42 депутатів. Прийом громадян проводять помічники семи депутатів: Анни Іванової, Ігоря Ковальця, Олексія Муляренко, Василя Немеша, Віталія Павелківа, Людмила Чирак та Романа Яворського. І не підтверджений прийом громадян таких депутатів: Олександра Бабата, Володимира Кудріна, Юрія Мітіна, Олександра Нестерука, Тамари Тимощук та Юрія Сухого.

Що стосується звітування депутатів за 2017 рік, то, як і минулого року, 37 місцевих обранців оприлюднили на сайті Рівнеради тексти своїх звітів. Немає жодної згадки про звіт Олександра Бабата, Володимира Кудріна, Галини Кульчинської, Ірини Пилипчук та Людмили Чирак. А публічно на відкритій зустрічі перед виборцями прозвітували 17 депутатів (тоді як у минулого року їх було 12).

Крім цього, представники Громадянської мережі ОПОРА представили результати відвідування пленарних засідань сесій та засідань постійних комісій депутатами Рівненської міської ради впродовж листопада 2017 – листопада 2018 року. Так, 12 депутатів були присутні на усіх засіданнях сесій та 9 депутатів – на усіх засіданнях постійних комісій. І, відповідно, найнижчі показники відвідування сесій у двох (Олександр Бабат та Володимир Попик) та постійних комісій у чотирьох депутатів (Олександр Бабат, Володимир Кудрін, Юрій Мітін, Немеш Василь).

Депутат Володимир Попик прокоментував свою відсутність на пленарних засіданнях сесій та пояснив, що у квітні 2018 року травмував ногу, місяць перебуваючи у лікарні та три місяці на реабілітації. Через це не зміг бути присутнім на усіх засіданнях.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Рівненській області звертайтесь до: Громадянської мережі ОПОРА, 0961691419, e-mail: rivne@opora.org.ua

 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Рівне за реалізацію ініціативи відповідає РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».