Відвідування пленарних засідань сесій депутатами Рівнеради впродовж 2017-2018 років

Дата: 23.01.2019

Впродовж грудня 2017 року  – грудня 2018 року загальний показник відвідуваності депутатами Рівненської міської ради пленарних засідань сесій складає 90,7%. Найвищий показник відвідуваності депутатів, що входять до фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» – 96,99%.

Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» говорить, що депутат  місцевої  ради  зобов’язаний  бути  присутнім  на пленарних засіданнях ради, в у разі неможливості бути присутнім на засіданні депутат місцевої  ради  повідомляє  про  це особу, яка очолює відповідний орган. У разі пропуску депутатом протягом  року  більше  половини пленарних  засідань  ради, відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією  про  відкликання  такого  депутата  у   встановленому законом порядку.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала відвідуваність пленарних засідань депутатського корпусу Рівненської міської ради VII скликання впродовж 1 грудня 2017 року – 1 грудня 2018 року (згідно з відомостями про отримання депутатами пультів для голосування на пленарних засіданнях сесій Рівненської міської ради)

Відвідуваність пленарних засідань сесій депутатами Рівненської міської ради VII скликання  (1 грудня 2017 року – 1 грудня 2018 року)

Лідерами по відвідуванню сесій, які не пропустили жодного засідання, є:

– Сергій Васильчук (фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність»);

– Богдан Гапяк  (фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність»);

– Анна Іванова (фракція ВО «Свобода»);

– Олег Карпяк (фракція ВО «Свобода»);

– Ольга Криж (фракція політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»);

– Олександр Крюков (фракція ВО «Свобода»);

– Андрій Кузьмич (фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність»);

– Сергій Паладійчук (позафракційний);

– Роман Петролюк (фракція ВО «Свобода»);

– Назарій Поліщук (фракція «Об’єднання «САМОПОМІЧ»);

– Любов Романюк (фракція «Громадський контроль»)

– Святослав Стельмащук (фракція ВО «Свобода»).

 

12 депутатів не відвідали по одному пленарному засіданні впродовж досліджуваного періоду:

– Микола Бляшин (фракція «Об’єднання «Самопоміч»);

– Олег Дзецько (фракція ВО «Свобода»);

– Олександр Довжаниця (фракція політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»);

– Святослав Євтушенко (фракція «Громадський контроль»);

– Ігор Ковалець (фракція «Об’єднання «Самопоміч»);

– Олександр Курсик (фракція ВО «Батьківщина»);

– Олександр Нестерук (фракція ВО «Батьківщина»);

– Юрій Осіпчук (фракція ВО «Свобода»);

– Петро Пожарський (фракція ВО «Батьківщина»);

– Роман Стасюк (фракція «Радикальна партія Олега Ляшка);

– Тамара Тимощук (фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність»);

– Людмила Чирак (фракція «Об’єднання «Самопоміч»).

Найнижчі показники відвідування пленарних засідань в Олександра Бабата (фракція ВО «Батьківщина») – відвідав 47% усіх засідань та Володимира Попика (фракція ВО «Батьківщина») – відвідав 68% засідань. Депутат Володимир Попик прокоментував для ОПОРИ свою відсутність на пленарних засіданнях сесій, пояснивши, що у квітні 2018 року травмував ногу, місяць перебував у лікарні та три місяці на реабілітації. Через це не зміг бути присутнім на усіх засіданнях.

 

Відвідуваність пленарних засідань сесій депутатами Рівненської міської ради в розрізі фракцій політичних партій (грудень 2017 року – грудень 2018 року)

Найкращі показники відвідування пленарних засідань депутатами, що входять до фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» – 96,99%, фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» – 94,74%, фракції «Громадський контроль» – 94,74% та фракції «Об’єднання «Самопоміч» – 93,86%. Менш активно відвідують сесії депутати фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 92,76%, фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» – 82,89% та Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» – 80,26%. Показник відвідуваності позафракційних депутатів – 94,74% *

Нагадаємо, ОПОРА здійснювала аналіз відвідуваності пленарних засідань депутатського корпусу Рівненської міської ради VII скликання впродовж жовтня 2015 року – грудня 2017 року.

*Оцінка відвідуваності депутата Паладійчука Сергія проводилась, як позафракційного (16 червня 2016 року на сесії Рівненської міської ради депутата було обрано секретарем міської ради).

 

За додатковою інформацією звертайтесь:

Олена Чудінович

Громадянська мережа ОПОРА

тел.: +38 096 16 91 419

email: rivne@opora.org.ua    

 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Рівне за реалізацію ініціативи відповідає РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».