Відвідування постійних комісій депутатами Рівнеради впродовж 2017 – 2018 років

Дата: 23.01.2019

Впродовж грудня 2017 – грудня 2018 року загальний показник відвідуваності депутатами Рівненської міської ради постійних комісій складає 79,3%. Найвищий показник відвідуваності Постійної комісії з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв’язків з громадськими об’єднаннями та засобами масової інформації – 95%

До складу Рівненської міської ради VІІ скликання входять 42 депутати. Усі вони, крім секретаря міської ради, є членами постійних комісій1. Зокрема, найбільше депутатів входить до складу Постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю («бюджетної комісії»), а також Постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування («земельної комісії») – по 9 членів. Найменша ж кількість місцевих депутатів (по 3 представника) входить до:

– Постійної комісії з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв’язків з громадськими об’єднаннями та засобами масової інформації;

– Постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення;

– Постійної комісії з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, Регламенту, депутатської діяльності та етики.

Відвідуваність постійних комісій депутатами Рівненської міської ради VII скликання (1 грудня 2017 року – 1 грудня 2018 року)

Впродовж досліджуваного періоду не пропустили жодного засідання постійних комісій, до складу яких входять, шість депутатів:

– Олег Карпяк (голова Постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю);

– Олександр Крюков (член Постійної комісії з питань транспорту, зв’язку та екології);

– Олександр Нестерук (голова Постійної комісії з питань транспорту, зв’язку та екології);

– Назарій Поліщук (голова Постійної комісії з питань міського господарства);

– Любов Романюк (член Постійної комісії з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв’язків з громадськими об’єднаннями та засобами масової інформації);

– Анатолій Чугуєвець (член Постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування).

Не відвідали по одному засіданню постійних комісій, до складу яких входять, такі депутати:

– Анна Іванова (член Постійної комісії з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв’язків з громадськими об’єднаннями та засобами масової інформації);

– Ігор Ковалець (голова Постійної комісії з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій, підтримки підприємництва та регуляторної політики);

– Людмила Туровська (голова Постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування).

Найнижчі показники відвідуваності засідань постійних комісій у:

– Олександра Бабата(член Постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю) – відвідав 4% усіх засідань,

– Василя Немеша (член Постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування) – відвідав 39% засідань;

– Володимира Кудріна (член Постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю) – відвідав 48% засідань.

 

Відвідуваність постійних комісій депутатами Рівненської міської ради VII скликання

Найкраще депутати відвідували засідання Постійної комісії з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв’язків з громадськими об’єднаннями та засобами масової інформації (95%), Постійної комісії з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій, підтримки підприємництва та регуляторної політики (86%) та Постійної комісії з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, Регламенту, депутатської діяльності та етики (79,63%).

Найнижчі показники у депутатів Постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю (75,11%), Постійної комісії з питань міського господарства (76%), а також  Постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування та Постійної комісії з питань транспорту, зв’язку та екології (77,27%).

При цьому, варто звернути уваги на кількість проведених засідань різних постійних комісій. Цей показник коливається від 18 до 50 засідань. Що, безпосередньо, впливає на загальний результат відвідуваності постійної комісії та депутата, зокрема.

Відвідуваність постійних комісій депутатами Рівненської міської ради в розрізі фракцій політичних партій

Найкращі показники відвідування депутатів, що входять до фракції ВО «Свобода» – 90,94%, фракції «Українське об’єднання партіотів – УКРОП» – 86,49% та фракції «Об’єднання «Самопоміч» – 86,08%. Найнижча відвідуваність прослідковується у депутатів фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» – 48,95% та фракції ВО «Батьківщина» – 62,26%.

Нагадаємо, ОПОРА здійснювала аналіз відвідуваності пленарних засідань депутатського корпусу Рівненської міської ради VII скликання впродовж жовтня 2015 року – грудня 2017 року.

* Депутат Сергій Паладійчук є, водночас, секретарем Рівненської міської і не входить до складу будь–якої постійної комісії, тому оцінка депутата не проводилась (16 червня 2016 року на сесії Рівненської міської ради депутата було обрано секретарем міської ради).

 

За додатковою інформацією звертайтесь:

Олена Чудінович

Громадянська мережа ОПОРА

тел. +38 096 16 91 419

email rivne@opora.org.ua    

 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Рівне за реалізацію ініціативи відповідає РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».