Як депутати Дубенської міської ради голосують за підтримку учасників АТО

Дата: 13.11.2019

В Україні постійно актуалізують питання допомоги учасникам АТО. Тому, за допомогою ресурсу https://dubno.rada4you.org Громадянська мережа ОПОРА перевірила, як депутати Дубенської міської ради підтримують програми для учасників АТО.

Для цього, на веб-сайті ми створили політику «За підтримку учасників АТО». До неї входять п’ять голосувань за проекти рішень, які стосуються підтримки учасників АТО: чотири щодо прийнятої в 2015 році «Програми соціального захисту учасників АТО на 2015-2018 роки» і внесення змін до неї,  та одне – щодо компенсації на виплату для сімей загиблих учасників АТО.

«Програма соціального захисту учасників АТО на 2015-2018 роки» включає в себе надання матеріальної допомоги, різних соціальних послуг, сприяння у виділенні земельних ділянок, виготовленні землевпорядної документації, забезпечення першочерговим влаштуванням для дошкільних навчальних закладів дітей учасників антитерористичної операції, безкоштовне  надання медичної допомоги учасникам антитерористичної операції, яким встановлена група інвалідності, надання психологічної та інших видів допомог учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям в умовах цілодобового, денного стаціонару, забезпечення зубопротезуванням учасників антитерористичної операції та інші види допомоги. Після останніх внесених змін 25 травня 2018 року, бюджет Програми становив 106 000 тис. грн.

Так, з 35 депутатів Дубенської міської ради ніхто не голосував проти рішень щодо допомоги учасникам АТО. Міський голова та ще 11 депутатів максимально (відсоток підтримки 95%-100%) голосували за підтримку учасників АТО.

Решта депутатів хоч і мають  менший відсоток підтримки, але також голосують позитивно за ці рішення. Послідовно (відсоток підтримки 85%-95%) голосують «за» сім депутатів,

переважно (відсоток підтримки 60%-85%) голосують «за» 14 депутатів,

та два депутата потрапили до розділу «суміш за та проти» (відсоток підтримки 40%-60%), бо з п’яти голосувань – чотири рази були відсутні та один раз проголосували «за».

В цілому, Дубенська міська рада позитивно голосує за проекти рішень щодо підтримки учасників АТО. Проте вищезгадана  «Програма соціального захисту учасників АТО», яка була розрахована 2015-2018 роки, на 2019 рік продовжена не була.

Володимир Якшин

Громадянська мережа ОПОРА