Як депутати-мажоритарники з Рівненщини відвідують засідання комітетів Верховної ради України (січень-червень 2016)

Дата: 16.08.2016

komitee

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала відвідуваність народними депутатами з Рівненщини засідань парламентських комітетів ВР, у складі яких вони працюють, впродовж січня – червня 2016 року.

Відповідно до ЗУ «Про комітети Верховної Ради України”, комітет – це орган Верховної Ради, який утворюється з числа депутатів для здійснення за окремими напрямами законопроектної роботи, підготовки і попереднього розгляду питань, віднесених до повноважень Верховної Ради України, виконання контрольних функцій.

Народні депутати з Рівненщини працюють у п’яти комітетах Верховної ради. Зокрема, Олег Осуховський (позафракційний) є головою підкомітету Комітету з питань запобігання і протидії корупції, Юрій Вознюк («Народний фронт») – заступник голови Комітету з питань податкової та митної політики, Олександр Дехтярчук («Блок Петра Порошенка») – голова підкомітету Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Василь Яніцький («Блок Петра Порошенка») – заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя та Сергій Євтушок (ВО «Батьківщина») – член Комітету з питань транспорту.

Згідно з офіційною статистикою, оприлюдненою сайтами комітетів, у період січня по червень 2016 року відбулося 59 засідань парламентських комітетів, у яких працюють народні депутати з Рівненщини.

З січня по травень 2016 року усі народні обранці з Рівненщини, Олег Осуховський, Юрій Вознюк, Олександр Дехтярчук, Василь Яніцький та Сергій Євтушок, відвідали 100% засідань комітетів. Виключення в даному випадку становить лише відвідуваність Юрія Вознюка, оскільки у січні та лютому засідання Комітету з питань податкової та митної політики не проводились.

У червні 2016 року двоє народних депутатів з Рівненщини пропустили по одному засіданню своїх комітетів. Це Олег Осуховський та Сергій Євтушок. Інші нардепи, Юрій Вознюк, Олександр Дехтярчук та Василь Яніцький були присутні на усіх засіданнях комітетів.

Загалом, за підсумком шести місяців саме Юрій Вознюк, Олександр Дехтярчук та Василь Яніцький мають 100-відсоткову відвідуваність. В комітетах Юрія Вознюка та Василя Яніцького відбулося по 9 засідань, а у комітеті Олександра Дехтярчука – 12 засідань. Дещо менший відсоток мають Олег Осуховський (95%, 18 з 19 засідань) та Сергій Євтушок (9 з 10 засідань).

Присутність на засіданнях Верховної Ради та засіданнях комітетів – це прямий обов’язок народних депутатів згідно зі ст. 24 п. 3 Закону України “Про статус народного депутата”, бо “кожен народний депутат зобов’язаний бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України, а також її органів, до складу яких його обрано”. У ст. 24 п.9 даного Закону конкретизовано, що народний депутат зобов’язаний бути присутнім на засіданнях комітету та підкомітету, до складу яких його обрано, та брати участь у їх роботі.

Підготовлено в рамках Програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом Східна Європа.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Токарський, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА в Рівненській області
+ 063 617 96 93
Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)
_________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА