Як депутати-мажоритарники з Рівненщини відвідують засідання парламенту та комітетів Верховної Ради

Дата: 01.11.2016

attendance

Лише близько 10% засідань Верховної Ради України та парламентських комітетів лишаються без участі народних депутатів-мажоритарників з Рівненщини. Активісти Громадянської мережі ОПОРА проаналізували, як народні депутати відвідували засідання Верховної Ради України та парламентських комітетів, у складі яких вони працюють, з листопада 2014 року (від початку каденції) по жовтень 2016 року.

Відвідуваність засідань Верховної Ради та засідань парламентських комітетів є одними з найбільш важливих аспектів законодавчої роботи народного депутата.

Присутність на засіданнях Верховної Ради та засіданнях комітетів є прямим обов’язком народних депутатів згідно зі ст. 24 п. 3 Закону України «Про статус народного депутата», в якій йдеться, що «кожен народний депутат зобов’язаний бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України, а також її органів, до складу яких його обрано».

Від початку каденції народних депутатів VIII скликання відбулося 233 засідання Верховної Ради. Серед мажоритарників з Рівненщини найвищий показник участі в засіданнях парламенту має депутат «Блоку Петра Порошенка» Олександр Дехтярчук – 97% засідань (227 засідань). Найнижчим серед наших депутатів цей показник є у іншого представника «БПП» Василя Яніцького – 88% засідань (205 засідань).

Статистика на основі даних сайту rada.oporaua.org станом на 30 жовтня 2016 року

Зазначимо, що в той же час, більша чи менша кількість відвіданих засідань не завжди позначалася на активності народних обранців. Зокрема, у розрізі кількості поданих запитів, законопроектів та виступів у Верховній Раді.

Статистика на основі даних з сайту rada.oporaua.org станом на 30 жовтня 2016 року

Народні обранці з Рівненщини є членами п’яти парламентських комітетів, зокрема Олег Осуховський (позафракційний) – Комітету з питань запобігання та протидії корупції, Юрій Вознюк («Народний фронт») – Комітету з питань податкової та митної політики, Олександр Дехтярчук («Блок Петра Порошенка») – Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики і місцевого самоврядування, Василь Яніцький («Блок Петра Порошенка») – Комітету з питань правової політики і правосуддя, Сергій Євтушок (ВО «Батьківщина») – Комітету з питань транспорту.

Як і у випадку з засіданнями Верховної Ради, статистика присутності на засіданнях парламентських комітетів є найвищою у Олександра Дехтярчука – 98% (50 з 51-го засідання). Найнижчою – у Юрія Вознюка – 86% (42 з 49 засідань).

Проте, варто зауважити, що, на відміну від засідань Верховної Ради України, кожен з комітетів провів різну кількість засідань.

Статистика на основі даних з сайту rada.oporaua.org станом на 30 жовтня 2016 року

 

За коментарями звертайтеся:
Андрій Токарський, Громадянська мережа ОПОРА у Рівненській області
тел. 063 617 96 93

Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
Олександр Мельничук
тел. 097 719 09 10