Громадянська мережа ОПОРА запрошує на онлайн-марафон «Демократія участі в умовах сьогодення»

Дата: 26.01.2022

1 лютого 2022 року о 11:00 годині на платформі  ZOOM розпочнеться онлайн-марафон «Демократія участі в умовах сьогодення». Також захід буде транслюватися на Facebook-сторінці Громадянської мережі ОПОРА/Рівне. Разом з представниками громад, експертами, депутатами і активними мешканцями будемо обговорювати, як функціонують інструменти участі у громадах Рівненщини і як їх розвивати, аби відповідати вимогам часу.

Щоб мешканці були задоволені умовами життя у громаді, влада має вести якісний і системний діалог про розвиток населеного пункту. Для цього існує чимало інструментів. Деякі із них давно знайомі українському законодавству, хоча й рідко застосовуються на практиці –  громадські слухання, загальні збори громадян, місцеві ініціативи, громадська експертиза. Інші – порівняно нещодавно з’явилися у деяких громадах, але все більше набувають популярності. Це громадський бюджет, електронні петиції, публічні або громадські консультації. Для того, аби такі інструменти належно працювали, у громаді має бути розроблена відповідна нормативна база, проведена просвітницька кампанія серед людей і розвинена культура залучення мешканців. Як працюють такі інструменти участі на Рівненщині зараз і як їх розвивати, аби відповідати викликам часу, поговоримо під час нашого марафону.

Серед основних фокусів обговорення – першочергові кроки громади, яка хоче якісно залучати мешканців до прийняття важливих рішень, підготовка/зміна нормативної бази щодо інструментів участі, діалог з громадою через інструменти е-демократії, як формувати навички у мешканців щодо використання інструментів участі та як зробити міжнародні стандарти залучення людей до прийняття рішень звичною практикою в українських громадах.

Захід складатиметься з трьох панелей. Під час першої панелі експерти Громадянської мережі ОПОРА презентують результати дослідження практик залучення мешканців до прийняття рішень у 16 громадах Рівненської області. Під час другої – представники громад поділяться своїм досвідом запровадження інструментів участі і мотивації людей долучатися до прийняття рішень. Під час третьої панелі учасники обговорять, як вести діалог з людьми через  інструменти е-демократії і як зробити його реальним і ефективним.

 

Запрошуємо усіх зацікавлених у розвитку інструментів участі долучитися до заходу і поділитися досвідом чи висловити свої думки про те, як громаді якісно залучати мешканців до прийняття рішень.

Для участі у заході зареєструйтеся до 30 січня за цим посиланням: https://forms.gle/G765ap6bGc7NG1Gd7.  

Марафон відбувається у рамках реалізації проєкту «Демократія участі – від моди до принципів», який реалізовується Рівненською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» завдяки підтримці Рівненської обласної державної адміністрації.

 

За детальнішою інформацією звертайтеся:

Андрій Токарський, Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області

тел.: 0636179693, e-mail: rivne@opora.org.ua