Рада реформ Рівного запрошує обговорити перспективи співпраці влади і мешканців

Дата: 09.04.2021

14 квітня відбудеться публічне онлайн-обговорення «Інституалізація та забезпечення сталості функціонування інструментів взаємодії влади та громадськості у Рівному».  Під час заходу експерти, представниками міської ради та містяни поспілкуються про те, як розвивати співпрацю влади і громади, які кроки потрібно для цього здійснити.

 

Коли зустріч і як на неї потрапити?


Обговорення  відбудеться 14 квітня о 11:00 годині на платформі ZOOM. Щоб долучитися до дискусії потрібно зареєструватися до 13 квітня тут: https://forms.gle/S23xdUpEuu8zsmzaA/. Посилання на зустріч буде надіслано усім зареєстрованим учасникам.  Також на сторінці Ради реформ Рівного  у Facebook відбудеться пряма трансляція заходу.

 

Про що будемо говорити?

 

  • Роль міської ради у налагодженні процесу взаємодії із громадськістю.
  • Хто має бути господарем цього процесу: візіонер чи менеджер?
  • Як посилити громадянські компетенції та здатність громадськості брати участь у суспільному житті?
  • Перспективи та перешкоди у розвитку Е-демократії.

 

Детальна програма заходу доступна за посиланням: https://bit.ly/3mvpVzA.

 

Чому це важливо?

 

Якщо у громаді належно організована взаємодія з мешканцями, вони залучаються до процесу прийняття рішень і відчувають, що їх голос почутий владою – це сприяє прийняттю більш виважених та продуманих рішень, підвищує якість життя людей і розвиток громади.  А коли ця взаємодія відбувається у різних форматах, і зокрема, через використання інформаційних технологій – це демонструє прозорість та відкритість влади і дозволяє долучитися більшій кількості людей з використанням мінімальних ресурсів.

 

У Рівному є чимало механізмів для співпраці влади і громадськості – це і громадський бюджет, і електронні петиції, і публічні консультації. Проте, містяни не завжди активно їх використовують через недовіру, відсутність сподівань на результат або навіть і незнання про наявність таких інструментів.

 

Говорити про взаємодію влади і громади, як зробити її більш ефективною варто, адже це передумова якісних змін у нашому місті. Переконані, участь кожного зробить обговорення ефективнішим, адже дозволить побачити співпрацю влади і громади з різних позицій – мешканців, посадовців, журналістів, громадських активістів, експертів. Впевнені, що різноманіття думок, ідей та потреб допоможе напрацювати кращі пропозиції.

 

Цей захід організовується Радою Реформ Рівного разом із Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ у рамках програми «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.


За детальнішою інформацією звертайтеся:

Андрій Токарський, голова коордради Коаліції громадських організацій та ініціатив «Рада реформ Рівного»,  тел. 063 617 96 93, a.tokarskyj@opora.org.ua