ОПОРА спостерігатиме за виборами ректора РДГУ

Дата: 19.01.2015

S.Bandery 1219 березня 2015 року відбудуться вибори ректора Рівненського державного гуманітарного університету. Ці вибори відбудуться відповідно до нової редакції ЗУ «Про вищу освіту», яка містить більш прозорі та демократичні правила вибори ректорів. 

Детально правила за якими будуть відбуватися вибори ректорів вишів прописані в проекті постанови Кабінету Міністрів України “Методичні рекомендації щодо особливостей виборчої системи, порядку обрання керівника вищого навчального закладу”, яка набуде чинності 1 лютого 2015 року.

Відповідно до цього документу право обирати ректора отримають наукові, науково-педагогічні та педагогічні штатні працівник ВНЗ; представники з числа інших штатних працівників, які обираються відповідними працівниками шляхом проведення прямих таємних виборів; виборні представники з числа студентів, які обираються студентами шляхом прямих таємних виборів. Порядок обрання представників для участі у виборах з числа штатних працівників має бути затверджений вченою радою ВНЗ, з числа студентів – окремими положенням про студентське самоврядування. Окрім цього, проект постанови передбачає ведення виборчої кампанію з агітацією, створення виборчих комісій, виготовлення виборчих бюлетенів та публічне обговорення програм кандидатів.

Також відповідно до проекту постанови КМУ громадські організації вперше отримають право вести спостереження за виборами ректорів, що в свою чергу сприятиме підвищенню рівня публічності процесу виборів в вищих навчальних закладах та ступеня довіри до їх результатів. Тому зважаючи на те, ОПОРА має значний досвід в організації незалежного спостереження за виборчим процесом, а також системно займається моніторингом у сфері вищої освіти (спостереження за ЗНО та вступною кампанією), організація вирішила долучитися до спостереженнями за виборами ректора РДГУ.

Головне завдання спостереженням ОПОРИ – неупереджена оцінка процесу підготовки та проведення виборів, а також запобігання ймовірним порушенням. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії, а поширення об’єктивної інформації формує громадську думку як в університеті, так і за його межами. Тому спостереження за виборами ректора відбуватиметься на всіх етапах виборчої кампанії (під час оголошення конкурсу та прийом документів від претендентів на посаду керівника; підготовки та проведення виборів) та супроводжуватиметься об’єктивним інформуванням громадськості про хід кампанії та зафіксовані порушення.

Разом з тим, Громадянська мережа ОПОРА готова взяти на себе підготовку та проведення публічного заходу з обговоренням програм кандидатів на посаду ректора університету.

 

За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора освітніх програм Громадянської мережа ОПОРА у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08