Старт ЗНО на Рівненщині: в одній школі – одразу 5 абітурієнтів з забороненими пристроями

Дата: 23.05.2017

P 20170523 101610

У вівторок, 23 травня, на Рівненщині, як і загалом в Україні, розпочалася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Першим стало тестування з української мови та літератури, на проходження якого в Рівненській області зареєструвалося понад 9 тисяч абітурієнтів. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА традиційно слідкували за дотриманням процедури тестування та стали свідками деяких порушень.

Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури є одним з найважливіших предметів основної сесії, адже є загальнообов’язковим, і водночас найбільш масовим, адже поєднано також із складанням ДПА (державної підсумкової атестації).

На проходження тестування на Рівненщині, за офіційними даними Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, зареєструвалися 9072 абітурієнтів, з яких 8820 з’явилися на пункти тестування.

У частині навчальних закладів під час проведення тестування були присутні громадські спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА й здійснювали моніторинг дотримання процедури проведення ЗНО.

Щодо зафіксованих порушень, то в одній зі шкіл м. Рівного, загальноосвітній школі №24, було зафіксовано одразу 5 фактів виявлення у абітурієнтів заборонених технічних пристроїв.

Під час проведення технологічної перерви із застосуванням металодетектора, у 5-х абітурієнтів (у 5-ти різних аудиторіях) були виявлені дві флешки, двоє навушників та один мобільний телефон, що був вимкнений. Не зважаючи на численні попередження перед складанням тестування про необхідність залишати подібні речі у спеціально відведеному для цього місці, учні цим попередженням знехтували, тож тестування для них закінчилося однаково – видаленням з пункту тестування та забороною складати ЗНО цьогоріч.

Громадянська мережа ОПОРА наголошує, що учасникам зовнішнього оцінювання заборонено використовувати в пункті ЗНО та мати при собі протягом часу, відведеного на виконання сертифікаційної роботи, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими технічних засобів і пристроїв.

Закликаємо абітурієнтів бути уважнішими, відповідально ставитися до дотримання норм і процедур складання зовнішнього незалежного оцінювання, аби не позбавляти себе можливості вступу до вищих навчальних закладів.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА й надалі продовжуватимуть спостереження за процесом ЗНО на пунктах тестування в Рівному та Рівненській області.

Графік наступних тестувань основної сесії ЗНО:
25 травня – іспанська, німецька, французька мови
29 травня – англійська мова
31 травня – математика
2 червня – Історія України
6 червня – російська мова
8 червня – біологія
12 червня – географія
14 червня – фізика
16 червня – хімія

За коментарями звертайтеся:

Наталія Токарська, член координаційної ради РОО ВГО “Громадянська мережа “ОПОРА”
тел. +380978669670; +380631665859
_________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА