Як вчитимуться рівненські школярі
Майже ціле літо тривають дискусії про те, як цього року організувати навчальний процес: очно чи дистанційно. Поки по школах проводили…
Станом на 31 липня, до приймальних комісій трьох найбільших ВНЗ області подано більше 20 тисяч заяв. Прийом заяв тривав до 31 липня включно. Наступним етапом вступної кампанії є оприлюднення рейтингових списків. В них мають зазначатися особи рекомендовані до зарахування на бюджетну форму навчання. Зарахування на місця державного замовлення відбуватимуться у три етапи – у перший, п’ятий та восьмий дні після останнього дня прийому заяв.
Перші рейтингові списки рекомендованих до зарахування абітурієнтів мали бути оприлюднені не пізніше 1 серпня («перша хвиля»). Друга хвиля – до 5 серпня та третя хвиля – до 8 серпня.
Після зарахування на бюджетну форму навчання, тобто починаючи з 11 серпня, розпочнеться зарахування абітурієнтів на контрактну форму навчання, яке триватиме до 25 серпня 2012 року.
У Рівненському державному гуманітарному університеті приймальна комісія зареєструвала 8496 заяв. Найпопулярнішою спеціальністю є психологія. За цим напрямком підготовки бажає навчатися 839 абітурієнтів. На другому місці знаходиться дошкільна освіта, на яку подалося 819 осіб. На третьому – початкова освіта, яка привабила 757 абітурієнтів.
Найменше абітурієнтів подалося на спеціальності, пов’язані із музичним мистецтвом. На напрямок підготовки музичне мистецтво (музичне мистецтво естради) подалося всього 3 особи, музичне мистецтво (комп’ютерно-електронна музика) – 4, музичні інструменти (народні інструменти) – 6 абітурієнтів, музичне мистецтво (оркестрові, духові та ударні інструменти) – 9 осіб. В перелік непопулярних спеціальностей також потрапили: французька філологія (19 осіб), здоров’я людини (28 осіб), театральне мистецтво (32 особи).
До Національного університеті водного господарства та природокористування подано 6754 заяви. Найбільшою популярністю серед абітурієнтів користується геодезія, картографія та земельний устрій. За цим напрямком бажає навчатися 676 осіб. На другому місці – економіка підприємства, на яку подано 539 заяв. Популярними серед абітурієнтів також є напрямки: облік та аудиту (506), фінансів і кредиту (479), менеджменту (436), управління персоналом та економіка праці (406).
Найменш популярними цього року в НУВГП є охорона праці та будівництво (факультет гідротехнічного будівництва та гідроенергетики) – по 84 заяви, архітектура – 97 заяв, гірництво – 127 заяв.
До Національного університету «Острозька академія» надійшло 3800 заяв. Найбільшою популярністю абітурієнтів користується правознавство. За цим напрямком підготовки бажає навчатися 599 абітурієнтів. На другому місці знаходиться філологія (англійська мова та література). На них подано 474 заяви. Також популярними серед абітурієнтів є: фінанси та кредит – 358 заяв, філологія (українська мова та література, літературна творчість) – 287 заяв, документознавтво та інформаційна діяльність – 255 заяв.
Серед абітурієнтів «Острозької академії» найменш популярними цього року є спеціальність журналіста (75 заяв), країнознавство (120 заяв), облік і аудит (151 заява).
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА