Індекс публічності в Острозькій міській раді: результати
Громадянська мережа ОПОРА спільно з громадською організацією “Центр суспільного розвитку та ініціатив” презентували дослідження Індексу публічності в Острозькій міській раді….
Громадянська мережа ОПОРА спільно з громадською організацією “Спільно для дії” презентували дослідження Індексу публічності у Мирогощанській сільській раді.
За результатами вимірювання Індексу публічності органів самоврядування, Мирогощанська сільська рада отримала 21%/
Індекс публічності – це спеціальний метод оцінки місцевих рад щодо їх відкритості, прозорості та підзвітності перед мешканцями громади. За цими критеріями оцінюють роботу голови, виконавчих органів та депутатів. Більше про методологію та загальну інформацію про Індекс публічності можна дізнатися за посиланням.
22 травня ОПОРА спільно з громадською організацією “Спільно для дії” презентували результати Індексу публічності у Мирогощі. На заході були присутні посадовці ради, заступник сільського голови Максим Намчук та секретар ради Оксана Семикопенко.
Голова організації “Спільно для дії” Оксана Абрамова збирала інформацію для дослідження Індексу із лютого до квітня 2024 року. Вона переїхала до Мирогощі із Лисичанська через повномасштабне вторгнення.
– Мирогощанська громада прекрасна. Тут і природа, і територія, і коледж – є усе, що потрібно. Єдине, що мені не вистачає – активності громадян. Люди скаржаться, але щось робити не хочуть, – сказала Оксана.
За результатами аналізу, для органів місцевого самоврядування підготовленні рекомендації для покращення публічності. Опираючись на них, влада зможе налагодити ефективну взаємодію із мешканцями у громаді.
Голова Громадянської мережі ОПОРА у Рівному Андрій Токарський на презентації пояснив, що завдання Індексу не критикувати владу, а вказати шлях для розвитку.
– Ми будемо раді допомогти, коли ви будете працювати над рекомендаціями. Ми готові допомогти із висвітленням інформації, наприклад, щодо оприлюднення проєктів рішень. А саме вони важливі, бо це можливість для мешканців впливати на них іще до голосування, – сказав він.
Заступник сільського голови Максим Намчук подякував за презентацію та висловив готовність співпрацювати для покращення рівня публічності влади у громаді. Зокрема, щодо вдосконалення Статуту громади.
– Варто іноді знати оцінку експертів зі сторони, – резюмував заступник.
За результатами оцінки, публічність роботи сільського голови складає 31%. Прозорість – 38%, відкритість – 39%, підзвітність – всього 6%.
На сайті ради майже немає інформації про діяльність сільського голови, а звітування перед громадою взагалі не проводиться. Втім, голова регулярно приймає мешканців громади особисто. В день звернення люди можуть потрапити на прийом, якщо голова знаходиться на робочому місці.
Показник публічності виконавчих органів становить 23%. Їх відкритість – 28%, прозорість – 20%, підзвітність – 20%.
На сайті бракує інформації про керівників, їх повноваження та контакти. Звіти про діяльність виконавчих органів також не публікуються, як і інформація про комунальні підприємства, що входять до складу управлінь. Найбільш інформативним є розділ про Центр надання адміністративних послуг.
Публічність роботи депутатів складає лише 11%. Це свідчить про значну закритість їхньої діяльності. Прозорість роботи депутатів Мирогощанської сільської ради оцінена у 16%, відкритість — 12%, підзвітність – 0%.
На сайті ради відсутні важливі дані про об’єкти комунальної власності, незадіяні земельні ділянки та майнові об’єкти, які можуть бути передані в користування.
Більшість прийнятих на пленарних засіданнях рішень оприлюднюються вчасно на вебсайті у розділі “Офіційні документи”. У раді відсутні стенограми засідань та відеотрансляції сесій.
На сайті не оприлюднена інформація щодо звітування депутатів. Також на сайті немає інформації про біографічні дані депутатів, графіку прийому громадян депутатами, а також відсутні контакти депутатів.
Сільський голова та депутати не ініціюють проведення громадських обговорень, не висвітлюють активної діяльності в громаді.
Повний звіт Індексу публічності Мирогощанської сільської ради у 2023 році можна в прикріпленому PDF файлі.
Проведення Індексу публічності у дев’яти громадах Рівненської області РОО ВГО “Громадянська мережа ОПОРА” стало можливим за підтримки Isar Ednannia у межах проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.