Індекс публічності в Острозькій міській раді: результати

Дата: 06.06.2024

Громадянська мережа ОПОРА спільно з громадською організацією “Центр суспільного розвитку та ініціатив” презентували дослідження Індексу публічності в Острозькій міській раді.

За результатами вимірювання Індексу публічності органів самоврядування, Острозька міська рада отримала показник 52%..

Індекс публічності – це спеціальний метод оцінки місцевих рад щодо їх відкритості, прозорості та підзвітності перед мешканцями громади. За цими критеріями оцінюють роботу голови, виконавчих органів та депутатів. Більше про методологію та загальну інформацію про Індекс публічності можна дізнатися за посиланням

28 травня ОПОРА спільно з ГО “Центр суспільного розвитку та ініціатив” презентували результати Індексу публічності Острозької міської ради. Презентацію відвідали міський голова Юрій Ягодка, посадовці ради та журналісти.

Загалом, Індекс публічності ради становить 52%.

– Згідно з результатами проведеного дослідження, індекс публічності міського голови складає 59%, виконавчих органів – 47%, депутатів міської ради – 52%, — говорить Дмитро Свердлюк, який моніторив дані Острозької міської ради.

Дані для дослідження Індексу публічності збирали з лютого по березень 2024 року. Дмитро Свердлюк зазначив, що у період моніторингу сайт ради оновлювався, і частина інформації з’явилася вже після завершення дослідження. 

Голова Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області Андрій Токарський каже, що така ситуація помітна у інших радах. 

– Під час оцінювання сайту міської ради ми особливо звертаємо увагу на те, наскільки швидко можна знайти потрібну інформацію та де вона розміщена. Користувачі повинні мати змогу легко знаходити відповіді на свої запитання, не звертаючись до посадовців, — пояснює голова Громадянської мережі ОПОРА у Рівному Андрій Токарський

Він додав, що Індекс публічності вказує конкретні напрями для покращення взаємодії влади з громадою. Дотримуючись рекомендацій експертів, влада у громаді не лише покращить показник публічності, а і зможе ефективніше залучати мешканців до участі.

Юрій Ягодка висловив готовність поліпшувати відкритість, публічність та підзвітність ради. 

Індекс публічності Острозької міської ради

За підсумками проведеного моніторингу індексу публічності органів місцевого самоврядування у 2023 році, Острозька міська рада має показник 52%.

Міський голова має загальний показник публічності в 59%, зокрема, прозорість міського голови становить 58%, відкритість – 55%, підзвітність – 68%. 

На сайті міської ради доступна повна інформація про контактні дані міського голови, включаючи місцезнаходження, поштову адресу, номери телефонів та електронну пошту. Інформація про графік прийому громадян міським головою доступна на сайті, однак деталі процедури запису вказані не повністю. 

Розпорядження міського голови оприлюднюються на сайті. Також оприлюднений Стратегічний план розвитку, Генеральний план міста, але відсутня Програма соціально-економічного розвитку. Звіт голови розміщений на сайті.

Індекс публічності виконавчих органів складає 47%. Прозорість роботи виконавчих органів складає 55%, відкритість – 56%, підзвітність – 24%.

На офіційній вебсторінці ради оприлюднюються усі рішення виконавчого комітету. Проєкти рішень виконавчого комітету вчасно оприлюднюються  на офіційній вебсторінці ради. Проєкт порядку денного засідань виконкому завчасно (щонайменше 5 днів до дня засідання виконкому) оприлюднюються на вебсайті.

Система пошуку на сайті існує, але не забезпечує зручного та ефективного доступу до всіх необхідних даних, особливо до нормативно-правових актів. Радою не виконується обов’язок щодо оприлюднення наборів даних у формі відкритих даних.

На сайті відсутні звіти виконавчих органів. Немає звіту про відчуження комунального майна. Звіти комунальних підприємств неповні.

Публічність депутатів міської ради становить 52%. Прозорість їхньої роботи становить 56%, відкритість –  36%, підзвітність – 61%. 

Рішення про скликання сесії наявні на сайті міської ради і публікуються у новинах на сайті та у Розпорядженнях  міського голови. Проєкти рішень сесії публікуються вчасно. У раді відсутня електронна система голосування. Результати поіменних голосувань, по кожному питанню порядку денного оприлюднюються на вебсторінці ради.

Мешканці мають вільний доступ до сесій ради без необхідності попередньої реєстрації. Звіти депутатських комісій не оприлюднено на вебсторінці ради. Вони не звітують перед радою. Актуальні звіти частини депутатів відсутні на сайті ради.

Повний звіт Індексу публічності Острозької міської ради у 2023 році можна переглянути в прикріпленому PDF файлі.

Проведення Індексу публічності у дев’яти громадах Рівненської області РОО ВГО “Громадянська мережа ОПОРА” стало можливим за підтримки Isar Ednannia у межах проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.