Результати Індексу публічності у Сарненській міській раді

Дата: 06.06.2024

Громадянська мережа ОПОРА спільно з громадською організацією “ПроВід” презентували дослідження Індексу публічності у Сарненській міській раді.

За результатами вимірювання Індексу публічності органів самоврядування, Сарненська міська рада отримала показник 57%.

Індекс публічності – це спеціальний метод оцінки місцевих рад щодо їх відкритості, прозорості та підзвітності перед мешканцями громади. За цими критеріями оцінюють роботу голови, виконавчих органів та депутатів. Більше про методологію та загальну інформацію про Індекс публічності можна дізнатися за посиланням. Збір даних для аналізу за 2023 рік тривав з лютого до березня 2024 року. 

Індекс публічності Сарненської міської ради проводили представники ГО “ПроВід” – Зінаїда Кобринчук, Валерій Гарбар та Ольга Федорчук.  6 червня вони презентували результати разом з ОПОРОЮ голові та посадовцям ради.

Для дослідження моніторили інформацію про роботу ради за минулий рік. Проте за даними, що оприлюднені у лютому-березні 2024 року.  

У результаті оцінки Індексу публічності місцевого самоврядування, Сарненська міська рада отримала  57%. Роботу міського голови оцінили на 70%, виконавчих органів на 52%, а депутатів на 50%, – розповіла Зінаїда Кобринчук, голова організації “ПроВід”. 

Дослідження Індексу публічності включає аналіз прозорості, відкритості та підзвітності роботи ради. Прозорість – це те наскільки рада доступно інформує про свою роботу. Відкритість показує наскільки рада готова до співпраці із громадянами, а підзвітність – чи звітує рада про свою роботу і як. 

Голова ради Руслан Серпенінов поділився, що очікував подібних результатів від дослідження. 

– Я звернув увагу, що нам потрібно більше звітувати про свою роботу. Є багато того, що ми робимо, але громада про це не знає. Тому ми маємо більше про це розповідати, – зазначив він, – Цей аналіз – це велика допомога для нас. Це є об’єктивна оцінка збоку нашої роботи. Було б добре, щоб таке дослідження відбувалось системно, наприклад, щороку. 

Голова пообіцяв, що врахує рекомендації ОПОРИ та спільно із керівниками підрозділів буде працювати, щоб покращити публічність ради. 

Індекс публічності Сарненської міської ради

У результаті оцінки Індексу публічності місцевого самоврядування за 2023 рік, Сарненська міська рада отримала  57%. Роботу міського голови оцінили на 70%, виконавчих органів на 52%, а депутатів на 50%.

Показники прозорості роботи міського голови складають 58%, відкритість – 85%, підзвітність – 67%. Всі розпорядження міського голови публікуються на офіційному сайті міської ради. Міський голова брав активну участь у громадських обговореннях, в тому числі стосовно питань перейменування вулиць та містобудівної документації. За його ініціативи провели соціологічне опитування щодо вдосконалення Стратегії розвитку Сарненської міської територіальної громади до 2027 року. Також міський голова виступав ініціатором громадських обговорень протягом 2023 року, що стосувались питань перейменування вулиць та містобудівної документації. Міський голова інформує про свою діяльність через соціальні мережі.

Щодо виконавчих органів, їхня прозорість складає 57%, відкритість – 60%, підзвітність – 41%. Не всі рішення виконавчого комітету публікуються на сайті міськради вчасно. Частково відсутня інформація про організаційну структуру, місії, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси відділів, управлінь та комунальних підприємств.

Стосовно роботи депутатського корпусу, то прозорість складає 54%, відкритість – 68%, підзвітність – 23%.

На сайті Сарненської міської ради не розміщено звіти депутатів. Також не оприлюднена інформація про майновий стан депутатів (декларації про майно, доходи та витрати), але на сайті НАЗК така інформація доступна.

На сайті міської ради оприлюднюється інформація про рішення про скликання сесії ради та проєкти порядку денного. Всі проєкти рішень вчасно оприлюднюються на сайті, там же розміщуються і результати поіменних голосувань.

Повний звіт Індексу публічності Сарненської міської ради у 2023 році в прикріпленому PDF файлі.

Проведення Індексу публічності у дев’яти громадах Рівненської області РОО ВГО “Громадянська мережа ОПОРА” стало можливим за підтримки Isar Ednannia у межах проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.