Громадянська мережа ОПОРА на Рівненщині розпочинає моніторинг проведення ЗНО

Дата: 04.05.2016

INSPIRED

У четвер, 5 травня, в Україні розпочинається основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. На Рівненщині у 2016 році скласти ЗНО спробують понад 10 тисяч абітурієнтів, для яких в місті та області облаштували 42 пункта тестування. За дотриманням процедур незалежного оцінювання як з боку персоналу, так і з боку абітурієнтів традиційно слідкуватимуть спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА. Крім того, вперше буде проведено анкетування абітурієнтів на виході з пунктів тестування.

Моніторинг проведення ЗНО на Рівненщині цього року забезпечать 20 громадських спостерігачів. Після ретельного відбору та проходження навчання вони були офіційного зареєстровані Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти. Більшість спостерігачів приймають участь у моніторинговій кампанії ОПОРИ уже не перший рік, тож мають чималий практичний досвід.

– Якісний моніторинг процедури проведення ЗНО дозволить нам дати об’єктивну оцінку процесу контролю якості освіти абітурієнтів, запобігти порушенням в ході тестування та забезпечити рівні умови проходження ЗНО для всіх його учасників. Підсумком моніторингової кампанії стануть рекомендації до Українського центру оцінювання якості освіти й Міністерства освіти щодо поліпшення процедур зовнішнього незалежного оцінювання, – пояснює координатор кампанії громадського спостереження за ЗНО в Рівненській області Наталія Токарська.

Особливістю цьогорічної моніторингової кампанії стане проведення спостерігачами ОПОРИ соціологічного опитування абітурієнтів. Відбуватиметься воно на виході з навчальних закладів по завершенні тестування з української мови та літератури. Воно покликане з’ясувати ставлення учасників до стандартизованого тестування, а також основні способи підготовки абітурієнтів до складання ЗНО. Загалом буде опитано 2000 респондентів на 80 пунктах тестування по усій країні.

Опитування проводиться Всеукраїнською громадською організацією “Громадянська мережа “ОПОРА” спільно з Фондом демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва за підтримки Проекту USAID Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню.

Першим предметом, тестування з якого складатимуть абітурієнти 5 травня, буде українська мова та література. Складання тесту цього року буде об’єднано із державною підсумковою атестацією. За проведенням цього тестування на Рівненщині прослідкують 18 спостерігачів ОПОРИ, 6 з яких проведуть анкетування.

Окрім цього спостерігачі ОПОРИ будуть здійснювати спостереження за проведенням ЗНО з математики (11 травня), історії України (13 травня) та фізики (13 червня), а також за перебігом складання додаткової сесії ЗНО.

Тестування з інших предметів пройде в червні:
– 3 червня – російська мова
– 6 червня – іспанська мова
– 7 червня – англійська мова
– 8 червня – німецька мова
– 9 червня – французька мова
– 10 червня – біологія
– 13 червня – фізика
– 15 червня – географія
– 17 червня – хімія.

Нагадаємо, що допуск учасників до пунктів тестування здійснюватиметься за наявності таких документів:
– сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
– паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті;
– запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

У разі відсутності Сертифіката, паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті, або пред’явлення копій цих документів абітурієнт до пункту проходження ЗНО не допускається.
Учасникам також бажано мати при собі дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою.

Загалом, для проведення зовнішнього незалежного оцінювання на Рівненщині облаштовано 42 пункта тестування у 16 містах області – в Рівному, Березному, Володимирці, Гощі, Дубні, Дубровиці, Зарічному, Здолбунові, Корці, Костополі, Кузнецовську, Млинові, Острозі, Радивилові, Рокитному та Сарнах. Найбільше пунктів тестування відкрито у Рівному (13) та Сарнах (5). Найменше у Гощі, Корці та Радивилові – по одному.

За коментарями звертайтеся:
Наталія Токарська, координатор кампанії громадського спостереження за ЗНО в Рівненській області
тел. +380978669670; +380631665859

_________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА