В РДГУ хочуть обмежити права студентів обирати ректора

Дата: 25.02.2015

Інфографіка24 лютого 2015 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРИ були присутні на старостаті Історико-соціологічного факультету РДГУ, де обговорювалося питання організації загальних зборів на яких студенти факультету обиратимуть делегатів для участі у виборах ректора університету.

Перед старостами академічних груп виступила голова Студентської ради РДГУ Надія Марщівська, яка проінформувала їх про те, як будуть відбуватимуться загальні збори на факультеті, де обиратимуть делегатів для участі у виборах ректора. Зокрема, вона зазначила, що відповідно до визначеної квоти представників від Історико-соціологічного факультету, їх кількість становить 12 осіб.

Надія Марщівська повідомила, що студенти факультету мають подати 20 кандидатур, що відповідає кількості академічних груп факультету, які будуть в включені до виборчого бюлетеню. Зокрема, по одному представнику від академічної групи.

На думку Громадянської мережі ОПОРА, така позиція голови Студентської ради РДГУ є неприйнятною і обмежує право студентів бути обраними для участі у виборах керівника вишу. Зокрема, у ч.1 ст.40 ЗУ «Про вищу освіту» міститься норма, що усі студенти, які навчаються у вищому навчальному закладі, мають рівні права. У п. 4.1.4. «Порядку обрання представників з числа студентів для участі у виборах ректора РДГУ» зазначено, що виборним представником може бути будь-який студент відповідного факультету. Більше того, у Положенні про студентське самоврядування у Рівненському державному гуманітарному університеті не закріплена жодна квота і вона немає бути закріплена, яка б визначала кількість студентів від кожної академічної групи, що можуть бути кандидатом у делегати для виборів ректора та безпосередньо делегатами.

Зважаючи на це, ніхто не може обмежувати студентів у реалізації їхнього прав стати делегатом для виборів ректора. Громадянська мережі ОПОРА закликає Організаційний комітет з підготовки виборів ректора РДГУ та Студентську раду університету максимально забезпечити можливість всім студентам, які виявлять бажання стати на загальних зборах делегатом від відповідного факультету для участі у виборах ректора.

___________________________
Прес-центр
Громадянська мережа ОПОРА